Dragon & Sword je logická hříčka obohacená o prvky hry na hrdiny

aktualizováno 
Dragon & Sword je na první pohled běžná logická záležitost, ale na ten druhý je to zábavný a vcelku komplexní titul vhodný i na dlouhodobější hraní.
80

Dragon & Sword

Platforma: Android

  • Prvky hry na hrdiny
  • Pěkné grafické zpracování
  • Některé postavy jsou si příliš podobné
  • Nutnost neustálého připojení k internetu

Stáhnout z Google play

Není tajemstvím, že logické hry patří na mobilních zařízeních k dominantnímu žánru. Pokud se tak chce nějaký titul prosadit, musí nabídnout něco navíc. A Dragon & Sword to něco navíc má.

Jádro hry je vystavěno na již tisíckrát viděných základech: na herní ploše se objeví několik druhů symbolů reprezentujících určitý element a úkolem hráče je vytvořit řadu z nejméně tří totožných obrazců. Avšak tentokrát není cílem "vyčistit" herní pole nebo nasbírat určitý počet bodů v časovém limitu. Hlavní je porazit nepřátelé.

V úrovních se kromě symbolů objeví ještě protivníci. Pokaždé, když vytvoříte souvislou řadu obrazců, váš tým hrdinů, který si sestavíte podle libosti, zaútočí. Sílu úderu ovlivňuje, kolik symbolů spojíte, úroveň vašich postav a také to, jakým elementem útočíte. Každý rival zastupuje určitý prvek (oheň, voda atd.) a je více citlivý vůči jinému elementu.

Hraní díky těmto aspektům vyžaduje o něco větší taktizování, než je u podobných projektů zvykem. Je nutné zvažovat, zda je v danou chvíli vhodné zaútočit tím, či tím elementem, nebo raději spojit symboly srdce, a doplnit si tak zdraví.

Důležití jsou hrdinové. Je nezbytné pečlivě sestavit skupinu, protože pokud v ní nemáte zástupce určitého elementu, pak když spojíte symboly pro tento prvek, bude vám to na nic, protože nikdo z vašich svěřenců nezaútočí.

Fotogalerie

Postavy se dají také vylepšovat buď tak, že do nich investujete různé materiály, nebo spojujete dohromady rozličné typy hrdinů.

S týmy si můžete pohrát. Postav je k dispozici velmi slušné množství, každý z hrdinů navíc disponuje určitým speciálním talentem. Někteří zvládnou doplnit zdraví, jiní provedou magický útok. Za podobné možnosti by se nemusela stydět ani pravověrná hra na hrdiny.

Díky tomu, že budete studovat statistiky, vylepšovat své bojovníky, vrhat se do speciálních úrovní a sbírat různé karty s dalšími postavami, titul jen tak neomrzí. Základní herní mechanismy jsou vcelku okoukané, ale je na nich nabaleno dost postranních aktivit, aby nehrozil stereotyp.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

80 %

Čtenáři

63 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 51 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Najdete na iDNES.cz