Dragon Realms je plná hrdinů i mystických monster, škoda mikrotransakcí

aktualizováno 
Dragon Realms je hrou na hrdiny, která je obohacena o silné prvky strategie. Sice máte jednu ústřední postavu, ale nestaráte se jen o ni, musíte jí sestavit družinu.
70

Dragon Realms

Platforma: Android, iOS

  • Rozmanitý obsah
  • Technické zpracování
  • Hromada hrdinů a monster
  • Některé souboje jsou automatické
  • Občas poměrně zdlouhavé

Na počátku Dragon Realms si zvolíte jednu ze tří frakcí a není to jen pro parádu, každá z nich má určité výhody. Poté si projdete několikaminutovým tutoriálem a můžete se pustit do hraní.

Dragon Realms

Dragon Realms

Je nezbytné vybudovat základnu tvořenou z různých typů budov, které nejen generují zlaťáky, ale také poskytují různé speciální schopnosti vašim bojovníkům.

Stavby však neprodukují nové jednotky, ty (za slušný peníz) vyvoláváte, nebo vypadávají z poražených nepřátel. Vojáci neposlouží jen v boji, ale můžete je obětovat. Tím vylepšíte vašeho hlavního hrdinu a urychlíte jeho vývoj.

Ústřední postava samozřejmě získává zkušenosti i během různých úkolů, kterých existuje několik druhů. Liší se podle toho, zda jste členem nějakého klanu tvořeného živými hráči (případně si vytvoříte vlastní), nebo zda jedete na "vlastní triko".

Obvyklou náplní úkolů je zlikvidovat některou z desítek druhů roztodivných a s velkou fantazií vytvořených bestií. Narazíte tu na klasické fantaskní bytosti, jako jsou harpyje, skřeti nebo draci, ale i zajímavější bytosti například z egyptské mytologie.

Fotogalerie

Ovládání soubojů není složité, prostě jen dvakrát kliknete na bytost, na kterou se hodláte vrhnout. Zaútočit je možné i na ostatní živé hráče, stačí si sestavit vhodný tým bojovníků a vybrat si protivníka, kterému chcete zatopit. Jen je škoda, že některé souboje probíhají automaticky bez vašeho zásahu.

Pro boj je důležitá stamina, která se vyčerpává při každém útoku na živého protihráče. A během střetu s umělou inteligencí ovládanými monstry se vyprazdňuje jiný ukazatel energie. Zpočátku se dobíjí vcelku rychle, ale později už to trvá o něco déle. Buď si tedy počkáte, nebo zaplatíte skutečné peníze.

Na grafice a hudebním podkladu si tvůrci dali záležet. Obrazově není Dragon Realms naprostým technickým vrcholem, ale přesto vypadá velmi pěkně a hudební motivy jsou příjemnou směsicí fantasy melodií.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

70 %

Čtenáři

49 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 144 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Mobilní Rayman se obrazově vytáhl, škoda nedotaženého ovládání

Rayman Adventures

Raymana asi netřeba představovat. Je to legendární herní postava. Daří se mu bodovat i na mobilních zařízeních. Ani...

Zkuste s obřím monstrem zničit město, hrát lze zdarma

Smashy City

Smashy City volí velmi jednoduchý, ale lákavý koncept, kdy se obří monstrum snaží zničit celé město. Destrukce je...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz