Castle TD je založen na obraně před monstry. Zabaví nadlouho

aktualizováno 
Tato hra je jako stvořená pro displeje mobilních telefonů a tabletů. A vydrží vám dlouho.
85

Castle TD

Platforma: Android

  • dobře vyvážená hratelnost
  • postupné vylepšování schopností
  • speciálních prvků mohlo být více

Stáhnout z Google play

Hra Castle TD, která se v některých verzích jmenuje také Castle Defense, spadá do stále oblíbenějšího subžánru strategických her zvaného "tower defense". Jde o to, zabránit nepřátelům, aby překročili mapu.

K tomu máte celou řadu prostředků, mezi nimiž zde hrají prim nejrůznější obranné věže. V základu jsou čtyři a liší se cenově, účinností i vhodností pro určitá místa. Postupem času je budete vylepšovat, a to tak, že získáte zcela nové typy.

Věže můžete stavět jen na předem daných bodech kolem cesty, kudy procházejí dotírající nepřátelé. A nemůžete je postavit všechny najednou, ale jen podle toho, jak se vám v průběhu úrovně daří získávat potřebné dříví.

Kromě toho máte k dispozici jednorázové akce, jako je chvilkové zmrazení postupujících nepřátel nebo ohnivá koule z nebes, která odpraví či poškodí celou skupinku.

Důležitou roli hrají také bojovníci, které můžete nepřátelům do cesty vysazovat. Také je lze postupně vylepšovat.

Fotogalerie

Důležité jsou v tomto směru krystaly. Ty získáváte prostým hraním jednotlivých úrovní. Po porážce sklidíte krystalů jen pár, ale pokud se vám podaří přežít s maximálním počtem životů, dostanete jich mnohem více. Za krystaly si pak můžete mezi misemi vylepšovat jednotlivé obranné prvky a schopnosti.

Hraní Castle TD je opravdu zábavné: rychle se do něj dostanete a vzhledem k velkému množství úrovní vám dlouho vydrží. Obtížnost je nastavena překvapivě vhodně, a není proto vůbec nutné dokupovat si zmíněné krystaly za reálné peníze, což hra umožňuje.

Castle HD možná v žánru "tower defense" není ničím výjimečným, ale jednoznačně patří k jeho velmi povedeným a skvěle zpracovaným zástupcům.

Autor:
 

Hodnocení hry

Redakce

85 %

Čtenáři

90 %

Vaše hodnocení

Doposud hodnotilo 117 čtenářů

Nejčtenější

Další z rubriky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz