Události: Oblivion pro PSP?

  12:01aktualizováno  10:45
Drsňáci Kane & Lynch oficiálně *** Pán nazgúlů v další Bitvě o Středozem *** Zvířecí mazlíčci v datadisku The Sims 2: Pets *** Na čem poběží Crysis? *** Novinky z Azerothu *** Max Payne oslavuje

GTR 2

Ani neúprosné vedro nám tentokrát nezabránilo v tom, abychom si společně zrekapitulovali nejzajímavější události předchozích sedmi dnů. Než se však vrhneme na nově oznámené tituly a další zprávy z úžasného herního světa, připomeneme si aktuální hratelné demoverze, díky nimž můžete na vlastní kůži vyzkoušet připravované hry. Přesně před týdnem se na internetu objevilo demo očekávané závodní simulace GTR 2 od SimBin Development Team. Demoverze nabízí dva vozy třídy FIA-GT, za jejichž volantem změříte síly s patnácti počítačem ovládanými závodníky na okruhu Barcelona GP. Další zajímavou demoverzí je vesmírná strategie Sword of the Stars, kterou mají na svědomí vývojáři z Kerberos Productions. V demu najdete sférickou hvězdnou mapu čítající 40 hvězd, kterou křížem krážem prozkoumáte za rasu lidí či Tarkasů. Zajímavou českou arkádu Gumboy v podání Cinemaxu vyzkoušíte díky další hratelné demoverzi. A pokud stále nebudete mít dost, nabízí se středověká realtimová strategie The Chronicles of the Three Kingdoms, jejíž demo přináší úvodní animaci i první tři mise ze singleplayerové kampaně, a datadisk Blood of Sahara pro futuristickou akci Bet on Soldier. Překonáte-li jazykovou bariéru (němčina/španělština), otestujete jednu singleplayerovou misi nazvanou Sabotage. Německé demo včera večer vydala i společnost Techland a nešlo o nic menšího než očekávanou first person akci Call of Juarez. Jestliže už nezvládnete čekat na anglickou demoverzi, která se objeví příští týden v pátek, můžete si procvičit znalost němčiny a vyzkoušet jednu misi za oba hlavní protagonisty - Raye a Billyho.
Update: Polský Techland překvapil a vydal anglickou demoverzi Call of Juarez o týden dříve. Obsahově je stejná jako německá a můžete si jí stáhnout zde.

Call of Juarez Call of Juarez Call of Juarez

Kane & Lynch: Dead Men

Kane & Lynch a The Rise of the Witch-king
V předchozím tématu jsme vás poprvé informovali o fungl nové third person akci Kane & Lynch: Dead Men od tvůrců úspěšné série Hitman a Freedom Fighters, do jejíchž tajů vás zavede aktuální číslo známého zahraničního magazínu GameInformer. Neuplynul ani týden a už máme na krku oficiální oznámení včetně prvních screenshotů. Nových informací je však bohužel poskrovnu. Chystaná akce vyjde pro PC i Xbox 360 během příštího roku a hráči se ujmou hned dvou hrdinů - zkaženého žoldáka a léčeného psychopata. Autoři v první řadě vyzdvihují krutý přístup hlavních postav k tomu, co je dobré a špatné. A jak jsme uvedli již před týdnem, důraz je kladen na kooperaci v pravém slova smyslu, různé týmové taktiky a neotřelý multiplayerový zážitek. Více informací o Kane & Lynch zatím najdete pouze ve zmiňovaném srpnovém čísle časopisu GameInformer.

Na začátku tohoto týdne se objevila skvělá zpráva pro všechny fanoušky povedené realtimové strategie The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II. Electronic Arts totiž potvrdili vývoj datadisku s názvem The Rise of the Witch-king. Včerejší večer následovalo oficiální oznámení včetně podrobností o obsahu a prvních screenshotů. Chystaný datadisk, který se na pultech obchodů objeví letos v zimě, přinese zbrusu novou frakci, singleplayerovou kampaň a další jednotky pro všechny existující strany. V příběhu pomůžete ďábelskému Witch-kingovi (pánovi nazgúlů) v ovládnutí Angmaru a při útoku na království Arnor (domovinu Aragornových předků). Dalších změn se dočkáte rovněž v módu War of the Ring nebo při vytváření vlastního hrdiny, kde si budete moci vytvořit unikátního trolla s novými zbraněmi a brněním. Zkrátka a dobře, pokud vás zaujala původní hra, pobavíte se rovněž ve společnosti datadisku. V opačném případě se radši poohlédněte po jinších strategiích, kterých je v současné době více než dost.

Kane & Lynch: Dead Men
The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II - The Rise of the Witch-king The Lord of the Rings: The Battle for Middle-earth II - The Rise of the Witch-king

World of Warcraft

Novinky z Azerothu
Gamemasteři z Blizzard Entertainment, kteří dnem i nocí trpělivě dohlíží na chování hráčů ve fantasy MMORPG World of Warcraft, provedli nemilosrdný zátah na "Gold farmery", kteří nečestným a nepovoleným způsobem obohacovali své virtuální postavy. Zrušili tak neuvěřitelných 59000 účtů, čímž ze hry na všech realmech odstranili celkem 22 milionů zlaťáků. Vezmeme-li v úvahu, že současná cena 2000 zlaťáků je zhruba 100 dolarů, shořelo v peci v Blizzardu přibližně 1100000 dolarů, což je vcelku slušná sumička.

O tom, že datadisk The Burning Crusade přinese do světa World of Warcraft nové rasy (Blood Elves za Hordu a Draenei na straně Alliance), se ví už pár měsíců. Novou informací je ovšem fakt, že díky těmto rasám si hráči dvou znepřátelených stran vyzkouší dosud zapovězená povolání. Zatímco Draenei se mohou zrodit jako šamani, Blood Elves na svět nahlédnou jako všemi hráči nenávidění paladini. Více se dočtete na homepage hry.

Xfire a Blizzard odstartovali novou letní filmovou soutěž ve World of Warcraft. Hráči z USA, Evropy a Kanady mohou vytvářet vlastní nahrávky a zkusit štěstí ve čtyřech kategoriích: krátký film, komedie, hudební video / tanec a drama/akce. Nejlepší výtvory budou oceněny mnoha lákavými cenami o celkové hodnotě 23000 dolarů. Chcete-li se soutěže zúčastnit, podrobnější informace naleznete na oficiální stránce.

Na chatu Gamasutry se Brian Sullivan z Iron Lore Entertainment rozpovídal o World of Warcraft jako o možném důvodu poklesu prodeje singleplayerových počítačových her. "Myslím, že největší problém tkví ve World of Warcraft. Je to tak zajímavá onlinovka, že zbavuje hráče spousty peněz i času, který by normálně věnovali jiným počítačovým titulům," tvrdí Sullivan. Nabízí se tedy otázka, jak může někdo odsuzovat hru za to, že je tak lákavá a návyková. Kdyby nedávno vydaný Titan Quest nějakým zázrakem zválcoval World of Warcraft, spřádal by Brian Sullivan stejné teorie?

World of Warcraft World of Warcraft World of Warcraft

Crysis

Co se děje v trávě...
Na oficiálních diskusních fórech očekávané first person akce Crysis od Cryteku se objevily minimální a doporučené hardwarové požadavky. Hru spustíte na Windows XP (DirectX 9.0c) se 768 MB RAM, procesorem Athlon 64 3000+ / Intel 2,8 GHz a grafickou kartou Nvidia 6600 / X800GTO. Jestliže však chcete z Crysis vytěžit maximum, bude se vám hodit dualcore Athlon X2 nebo Pentium D, 1,5 GB RAM, grafická karta Nvidia 7800GTX nebo ATI X1800XT (či ekvivalentní) a operační systém Windows Vista (DirectX 10). Pokud vám takové nádobíčko ve výbavě chybí, začněte pomalu šetřit. Crysis vypadá po čertech dobře a objeví se na začátku příštího roku.

Electronic Arts s velkou slávou představili další datadisk pro neustále rostoucí simulaci reálného života The Sims 2. Jak již samotný název napovídá, The Sims 2: Pets do původní hry přidá zvířecí mazlíčky, s nimiž si vaši virtuální svěřenci užijí spoustu hezkých i méně příjemných chvil. Na výběr budete mít z mnoha různých plemen a nakonec nezůstane pouze u obyčejných psů a koček. Díky novince nazvané Create-a-Pet si vytvoříte vlastní domácí zvíře a neovlivníte pouze jeho vzhled, ale rovněž osobnost, která se pak náležitě projeví v každodenním životě vašich Simů. O chlupáče se pochopitelně budete muset starat, naučíte je novým kouskům a rovněž jim budete zadávat různé úkoly.

Pokud vás zaujala originální realtimová strategie Darwinia od Introversion Software, určitě již netrpělivě pokukujete po strategické simulaci globální termonukleární války s názvem Defcon. Ta by podle nejnovějších informací měla být k dispozici letos v září. Už aby to bylo!

Darwinia Darwinia Darwinia

SiN Episodes: Emergence

Ritual Entertainment spustili novou sekci na homepage SiN Episodes, zabývající se statistikami hráčů SiN Episodes: Emergence. Stejně jako v případě Half-Life: Episode One si tedy nyní můžete udělat obrázek o tom, jak si v této epizodické akci vedou hráči z celého světa. Mike Russell z Ritual Entertainment se rovněž nechal slyšet, že na linku technické podpory volá pětkrát více hráčů pirátské verze než majitelů originální hry. Když už si někdo pořídí pirátskou verzi hry a odmítá platit za originál, je to jeho věc. Pokud však ještě volá o radu vývojářům, je to nebetyčná drzost!

Známé zahraniční sítě obchodů GameStop a EBGames dělají pěkné zmatky kolem vydání PlayStation 3 a PSP verze epického RPG The Elder Scrolls IV: Oblivion. Přestože zatím nebyly oficiálně oznámeny a pouze se o nich šušká, podle GameStopu se hry majitelé PlayStation 3 dočkají 17. listopadu 2006. PSP verze se pak údajně objeví v březnu příštího roku. Další zajímavé čachry se týkají nablýskané third person akce Stranglehold. Zatímco Midway se stále drží původně oznámeného vydání během letošního podzimu a zimy pro všechny platformy, GameStop uvádí v případě verzí pro Xbox 360 a PlayStation 3 datum 15. února 2007. Počítačoví hráči se údajně dočkají 2. října 2006.

V úterý 25. července byl výjimečný den pro všechny fanoušky newyorského detektiva Maxe Payna. Dnes již legendární akční hrdina oslavil své páté narozeniny. Jak ten čas letí! Pokud jste si na starého dobrého Maxe nepřipili, tak byste to měli co nejdříve napravit. Dáte si pár piv na horkém letním slunci a možná se vám zjeví i krásná Mona Sax. :)

Max Payne Max Payne Max Payne

TimeShift

Po dlouhých spekulacích v pondělí konečně došlo k oficiálnímu oznámení spojení společností AMD a ATI. AMD koupila ATI za 5,4 miliardy dolarů. Více se dozvíte v našem článku.

Sony Online Entertainment licencovali pro vyvíjené tituly Unreal Engine 3. Nový engine se objeví v budoucích počítačových i konzolových hrách od SOE. Jednou z nich bude i připravované komiksové MMORPG, na němž pracují vývojáři ze SOE Austin společně s Warner Bros. Interactive. Podrobnější informace zatím bohužel nejsou známy.

Společnost Vivendi odhalila hvězdný dabing nadějné futuristické first person akce TimeShift od Saber Interactive. Ďábelského profesora Kroneho namluví Michael Ironside, který se objevil třeba ve filmové Hvězdné pěchotě a postaral se o hlas světoznámého speciálního agenta Sama Fishera ze série Tom Clancy's Splinter Cell. Dobráckého generála Mitchella nadabuje Nick Chinlund (Riddick: Kronika Temna) a o hlavního hrdinu hry se postará Dennis Quad (V dobré společnosti).

Autor:
 

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Nastává herní svátek, vychází rovnou několik netrpělivě očekávaných pecek

Anthem

Herní průmysl dnes zažívá jedno z nejbohatších období roku, protože vychází rovnou několik titulů, na které jsme se již...

Apex Legends má 10 milionů hráčů. Konečně vážná konkurence pro Fortnite?

Apex Legends

Bez jakékoli předchozí reklamy se v pondělí na trhu objevila nová free 2 play battle royale hra a doslova přes noc se z...

Další z rubriky

Pět nejočekávanější her, které vycházejí v únoru

Metro Exodus

Ještě minulý rok to vypadalo, že únor 2019 budou druhé herní Vánoce. Několik větších kousků sice bylo takticky odloženo...

Sekiro: Shadows Die Twice bude víc než jen Dark Souls se samuraji

Sekiro: Shadows Die Twice

Letošní novinka od mistrů ze studia From Software s názvem Sekiro: Shadows Die Twice je mezi fanoušky očekávaná se...

Komentář: Epic Store nic neumí a hráči ho nesnášejí, ale díky za něj

Epic Games Store

Nedávno oznámená exkluzivní spolupráce mezi novým digitálním obchodem Epic Store a vývojáři očekávané hry Metro: Exodus...

Najdete na iDNES.cz