Události: Nové RPG ze Středozemě!

  12:05aktualizováno  13. července 11:46
Kdo ukradl Hellgate: London? *** První info o God of War 3 a Lotr: The White Council *** Jakou next-gen konzolovku chystá Blizzard? *** Prey na koncertu Play! *** World of Warcraft zase laguje

Prey

Tento týden proběhl poměrně klidně. Neobjevila se žádná hratelná demoverze, kterou bychom vám mohli doporučit na víkendové odreagování, ani nás nijak zvlášť nezaujala žádná nově oznámená hra, kterou bychom si v rámci našeho pátečního tématu připomněli a podrobně probrali. I přesto však pro vás máme nášup krátkých zpráv, které na nás v předchozích dnech nemilosrdně zaútočily. Je jich vskutku požehnaně a každý si mezi nimi jistě najde informace o svých preferovaných herních titulech. Připravte se - hrajeme!

Co se děje v trávě...
Dnešním dnem se na pulty evropských obchodů dostává vynikající first person akce Prey od Human Head Studios, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek akčních her. Indián Tommy čelí útoku mimozemských bestií a exceluje hned na několika frontách, o čemž jste se mohli dočíst v naší středeční recenzi. V ní jsme mimo jiné chválili i skvělý hudební doprovod, který zní rovněž na letošním ročníku koncertu Play! A Video Game Symphony. Koncertní turné začalo ve středu 12. července v Detroitu a Detroit Symphony Orchestra and Chorus dále zanotuje ve Filadelfii, Virginii, Torontu a Vídni, kde zazní rovněž skladby ze zářivých hvězd herního nebe jako např. Final Fantasy, Halo, The Elder Scrolls III: Morrowind, World of Warcraft, Shenmue, Kingdom Hearts a Silent Hill. Pokud byste chtěli navštívit třeba vídeňský koncert, více informací najdete na oficiálních stránkách.

Před pár dny otřásla herním světem zpráva o krádeži zdrojového kódu připravovaného first person akčního RPG Hellgate: London od týmu Flagship Studios. Podle Gamers With Jobs se do firemní sítě naboural čínský hacker, který se zdrojový kód poté snažil prodat na svých stránkách. Nikdo ze zaměstnanců Flagship Studios zatím zprávu nepotvrdil, ani nevyvrátil. V současné době možnou krádež údajně prošetřují a zjišťují, zda se jim do sítě skutečně dostal někdo neoprávněný. Nám nezbývá nic jiného než doufat, že jde pouze o planý poplach. Pokud by opravdu došlo ke krádeží zdrojového kódu, dočkali bychom se plné verze Hellgate: London mnohem déle, než bylo dosud plánováno, což by mnohé hráče jistě zamrzelo. Chystané akční RPG totiž vypadá zatraceně dobře!

Hellgate: London Hellgate: London Hellgate: London

Gothic 3

Odpůrci Starforce mají co oslavovat! Německá společnost JoWooD, jež drží ochranou ruku nad očekávaným epickým RPG Gothic 3 od Piranha Bytes, se totiž rozhodla vyměnit tuto nechvalně známou protipirátskou ochranu za jinší řešení. Zatím bohužel není známo, o jaký software půjde. Všechno je ale lepší než pekelný Starforce, který netrápí pouze softwarové piráty, ale samotné vývojáře nebo hráče, kteří si pořídí originální hru a mají problémy s jejím spuštěním.

Společnost Electronic Arts konečně oficiálně představila nový titul The Lord of the Rings: The White Council, o kterém se již nějaký ten pátek šušká. Půjde o RPG z prostředí Tolkienovy Středozemě, jež se bude točit okolo Bílé rady (The White Council), v níž zasedaly slavné postavy z Pána prstenů (např. Gandalf, Saruman, Galadriel a Elrond). Hráči si na začátku vyberou hrdinu či hrdinku ze čtyř nabízených ras - člověk, elf, trpaslík a hobit. Autoři kladou důraz na svobodu pohybu po rozsáhlém fantastickém prostředí, zabaleném do skvostného grafického pozlátka. Jakmile bude k dispozici více informací kromě těchto klasických reklamních plků, rozhodně vám dáme vědět. Epické RPG z prostředí Tolkienova Pána prstenů by rozhodně stálo za hřích. S vydáním v Electronic Arts předběžně počítají na konec roku 2007 a The Lord of the Rings: The White Council se objeví na PC a next-gen konzolích PlayStation 3 a Xbox 360.

Přesně před týdnem jsme vás v minulém tématu informovali o tom, že upíří point&click adventura A Vampyre Story konečně našla nového vydavatele. V té době však vývojáři z týmu Autumn Moon Entertainment ještě úspěšně tajili, o jakou společnost ve skutečnosti jde. Nyní už je jisté, že o operní zpěvačku Monu s bělostnými tesáky se postará hamburská firma Crimson Cow, s jejíž pomocí A Vampyre Story potěší všechny hráče adventur někdy v příštím roce.

A Vampyre Story A Vampyre Story A Vampyre Story

Need for Speed Carbon

Očekávané pokračování slavné arkádové závodní série Need for Speed od Electronic Arts ozdobí dobře stavěná hollywoodská herečka Emmanuelle Vaugier. Nejde o žádnou superhvězdu - zahrála si například ve filmech Saw 2 nebo 40 Days and 40 Nights. To však nic nemění na tom, že zkrášlí většinu filmových sekvencí ve hře, neboť ztvární roli bývalé přítelkyně hlavního hrdiny, který se vrací do města, aby zde čelil své minulosti. Pokud se při vzpomínce na stupidní filmečky v předchozím Need for Speed: Most Wanted ještě teď křižujete, možná vám zlepší náladu, že režisérem filmových sekvencí v chystaném pokračování je David Footman, který pomáhal při tvorbě filmů jako The Day After Tomorrow, X-Men nebo Fantastic Four. Na podzim uvidíme, jak všechno nakonec dopadne. Pokud bude Need for Speed Carbon hratelný, odpustíme mu i trapnou prezentaci trapného příběhu.

Slavná third person akce God of War pro PlayStation 2 se na začátku příštího roku dočká pokračování a autoři údajně počítají s trilogií, takže by nás neměl minout ani třetí díl. Na svém blogu to směle prohlásil David Jaffe z týmu SCE Santa Monica, který má sérii God of War na starosti. Samozřejmě záleží na úspěchu God of War 2, ale po zkušenostech s prvním dílem s tím autoři už počítají. Pokud tedy půjde všechno podle plánu, dobrodružství udatného hrdiny Kratose se ještě protáhne. Zatím pochopitelně není známo, na jakých platformách se God of War 3 objeví, ale předběžně počítejte s PlayStation 3.

Hráči World of Warcraft v poslední době čelí dalším nepříjemným problémům s lagováním a výpadky. Na několika evropských serverech se opět usadili neviditelní škůdci, kteří trápí jak obyvatele fantastického Azerothu, tak rovněž zaměstnance Blizzardu. Během upgradu hardwaru na konci června totiž došlo k blíže neurčeným změnám, které zapříčinily návrat lagování a dalších systémových chyb, s nimiž mnozí již dříve zápasili několik dlouhých měsíců. Jestliže máte s World of Warcraft problémy, podělte se o ně na nově založených diskuzích. Podle oficiálního vyjádření Blizzardu budou všechny výpadky, spojené s odstraňováním zmiňovaných nedostatků, nahrazeny herním časem zdarma. Pokud už vám ale došla trpělivost, přidejte váš podpis k této petici (pro dobrý pocit :-).

WoW: The Burning Crusade WoW: The Burning Crusade WoW: The Burning Crusade

Enemy Territory: Quake Wars

EA ve středu zveřejnili lineup a upřesnili termíny vydání titulů, kterých se dočkáme do konce roku. Z nejzajímavějších uvedeme například NHL 07 (PlayStation 2, PSP, Xbox 360, Xbox, PC), které se objeví v září. Ten samý měsíc se dočkáte The Godfather: The Game (Xbox 360) a The Godfather: Mob Wars (PSP). Jen zamrzí, že Electronic Arts nijak nepřiblížili termín pro Need for Speed Carbon (Xbox 360, PlayStation 3, Wii, PlayStation 2, Xbox, GameCube, DS, GBA, PSP, PC), Battlefield 2142 (PC) a Superman Returns: The Videogame (Xbox 360, PS2, Xbox, PSP, DS, GBA) - zmiňovaný trojlístek je stále oznámen na podzim. A když už jsme u těch vydání, tento týden došlo i ke dvěma smutným odkladům. Multiplayerovou akci Enemy Territory: Quake Wars od Splash Damage si nevyzkoušíte letos na podzim, ale až někdy příští rok. Podobně dopadla i 2D sci-fi strategie SunAge od týmu Vertex 4, která byla posunuta na únor 2007. K odloženým titulům se pravděpodobně může zařadit i Bully od Rockstar Games, neboť EBGames změnili datum vydání ze srpna 2006 na 1. prosince 2006. Že by to souviselo s odchodem několika zaměstnanců Rockstaru, včetně spoluzakladatele Jamieho Kinga a dvou marketingových ředitelů?

Turbine Entertainment konečně obohatili fantasy MMORPG Dungeons & Dragons Online: Stormreach dalším (v pořadí již druhým) modulem. Jmenuje se Twilight Forge a jak bylo slibováno dříve v tiskových zprávách, přinese spoustu nového obsahu pro samotářské vlky i skupinky dobrodruhů, kteří v boji proti temným silám raději spolupracují s ostatními. Další novinkou je rasa temných elfů (Drow), za něž můžete příběh znovu rozehrát. Přibyli noví nepřátelé (Mindflayer, Ogre Magi a Warforged Titan), přídavné sloty do inventáře a banky, e-mail přímo ve hře, spousta nových předmětů a různé další bonusy. Pokud jste Dungeons & Dragons Online: Stormreach ještě nezkoušeli, můžete to napravit v sedmidenní trial verzi.

V předchozích dnech došlo k dalším dohadům ohledně next-gen konzolové hry, kterou kutí vývojáři z Blizzard Entertainment. Hledají totiž posilu na pozici "Senior Producer", jenž má dosud jako producent na triku alespoň jednu "áčkovou" hru pro jednu z konzolí Xbox, Xbox 360, PlayStation 2, PlayStation 3 a GameCube. Zkušenosti s konzolí Wii od Nintenda jsou vítány. Máte ponětí, co v Blizzardu chystají, když to nebude Starcraft: Ghost?

Starcraft: Ghost Starcraft: Ghost Starcraft: Ghost

Dark Messiah of Might and Magic

O víkendu konečně vyšlo najevo, že chystaná onlinovka Johna Romera není pouhým výmyslem, s nímž by tento uctívaný i zatracovaný spoluzakladatel id Software pouze kalil vodu. Na revolučním MMO titulu pilně pracuje údajně od té doby, co opustil Midway, kde se podílel na tvorbě nepříliš povedeného fantasy akčního RPG Gauntlet: Seven Sorrows. Nyní oznámil jméno nově založeného týmu - Slipgate Ironworks - a hledá zkušené vývojáře, kteří by mu pomohli uskutečnit jeho utajovaný onlinový sen. A aby těch onlinovek nebylo málo, další chystají tvůrci stylového RPG/dungeonu Arx Fatalis. Ti v současné době dokončují fantasy first person akci Dark Messiah of Might and Magic a otevírají pobočku v texaském Austinu, kde začnou tvořit jejich první MMO. Podle vyjádření Raphaela Colantonia z Arkane Studios přijdou s neotřelým nápadem, který se mezi onlinovými tituly ještě neobjevil.

Matt Firor, spoluzakladatel Mythic Entertainment, opustil svůj oblíbený pracovní stůl chvíli poté, co firmu koupila společnost Electronic Arts a přejmenovala jí na EA Mythic. Proslýchá se, že hodlá založit nový vývojářský tým poblíž domova a zbavit se tak každodenního dlouhého dojíždění za prací.

Pokud se proháníte po provincii Cyrodiil v epickém RPG The Elder Scrolls IV: Oblivion jako krvelační upíři, nejspíš vám přijde vhod nový oficiální plugin, který je od včerejška k dispozici za cenu 1,89 dolarů. Jmenuje se The Vile Lair a přidává do hry skryté podvodní doupě, zasvěcené temným silám. Zde se můžete uzdravovat a zbavovat nákaz u speciálního oltáře (Shrine of Sithis) nebo se kompletně vyléčit z vampyrismu díky zázračnému prameni (Font of Renewal). Najmete si ďábelské pomocníky (Dark Minions), budete pěstovat jedovaté bylinky, a když vás přepadne žízeň, nasajete se jako komáři v ohradě plné voňavých teplokrevných živočichů.

The Elder Scrolls IV: Oblivion The Elder Scrolls IV: Oblivion The Elder Scrolls IV: Oblivion

Autor:
 

Nejčtenější

THQ Nordic koupilo české Warhorse Studios za 860 milionů korun

Kingdom Come: Deliverance

Vydavatelství THQ Nordic koupilo stoprocentní podíl v pražském vývojářském studiu Warhorse Studios, které před rokem...

Vývojář vrací fanouškům dvojnásobek darovaných částek, z jeho hry je hit

Rise to Ruins

Z nenápadné nezávislé hry se stal prodejní hit a její autor nyní svým nejvěrnějším fanouškům vrací peníze, které mu...

Vjel do kolejí, pak dostal další ban. Český streamer opět „úřadoval“

Český streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš měl 8. února 2019 drobnou dopravní nehodu v...

Komentátor a herní streamer Pavel „Herdyn“ Mikeš se rozpovídal o tom, jak se svým autem skončil v kolejích. Posléze se...

Apex Legends má 10 milionů hráčů. Konečně vážná konkurence pro Fortnite?

Apex Legends

Bez jakékoli předchozí reklamy se v pondělí na trhu objevila nová free 2 play battle royale hra a doslova přes noc se z...

RECENZE: Kdyby vyšel Half-Life letos, vypadal by jako Metro: Exodus

Metro: Exodus

Čekali jsme hodně, ale dostali jsme ještě víc. Po patnácti letech od vydání Half-life 2 se konečně objevila hra, která...

Další z rubriky

KOMENTÁŘ: Rozchod Activisionu s Bungie staví oba giganty na rozcestí

Destiny 2: Forsaken - trailer

Rozchod gigantů dělících se o úspěch hry Destiny vnímá většina fanoušků jako radostný start do nového roku. Podle nich...

Nejočekávanější RPG roku 2019

Sekiro: Shadows Die Twice

Letos nás sice nečeká žádná pecka velikosti Kingdom Come: Deliverance nebo Falloutu, ale ani tak si fanoušci her na...

Ještě nedávno nevěděli co s penězi, nyní jsou na dně. Příběh Starbreeze

Payday 2

Ani takový stoj na peníze, jakým byl komerční hit Payday 2, nezaručil švédskému týmu Starbreeze dlouhodobou prosperitu....

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.

Najdete na iDNES.cz