Úterý 3. srpna 2021, svátek má Miluše
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 3. srpna 2021 Miluše

Týden ve hrách: vydavatelé se zbláznili

  12:00
Nedá se to říct jinak - vydavatelé i vývojáři museli podlehnout tlaku, který na ně byl před prázdninami vytvářen, a zbláznili se. Jen tak si lze vysvětlit fakt, že se na trhu objevilo tolik kvalitních novinek, které budeme moci jen stěží za celé ty dva měsíce odehrát. Uznejte, nejsou blázni?

Baldur's Gate II: Throne of Bhaal Dobrý den, vítejte u našeho pravidelného přehledu, co se za uplynulý týden stalo, jaké články se u nás objevily, co všechno jste si mohli stáhnout a podobně. Všichni se již jistě těšíte, až pojedete někam na dovolenou, tak nebudeme úvod nějak protahovat a vrhneme se rovnou na trhák týdne, který nám ukazuje, že vývojáři i distributoři se museli zbláznit.

Trhák týdne - herní náklad
Nejdříve jsem nemohl přijít na to, co označit za trhák týdne. Ale řekl jsem si, že se to nějak vyvrbí a vrhl se na druhou sekci článku, tudíž „Hry doma i ve světě“. A vida, trhák se objevil. V tom ruchu jsem si totiž předtím nevšiml, kolik různých her se dostalo nově na pulty obchodů. No řekněte sami, už jste zažili, aby se v jediném týdnu dostalo na trh ve světě šest špičkových titulů a jedenáct v ČR? Asi ne, viďte... Je tedy vidět, že na nás vývojáři i distributoři myslí a že nám toho chtějí na prázdniny nabídnout co nejvíce. Poděkujme jim za to, protože oni budou na vině, až nás budou rodiče či přátelé vyhánět od počítače ven, nám se nebude chtít a budeme vypadat jako absolutní závisláci.

Nové hry doma i ve světě
Letní prázdniny jsou konečně tu a na počtu her vydaných u nás i ve světě to je moc dobře vidět. Tvůrci her si jsou totiž moc dobře vědomi toho, že hráči mají rázem mnohem více času, a tak nezřídka plánují vydání svých titulů právě na konec června či začátek července. A výsledek? Minulý týden jsme byli svědky vydání šesti novinek, přičemž ve všech případech se jednalo o novinky velice zajímavé. Jako předzvěst věcí příštích se v pondělí objevil na pultech obchodů datadisk Poseidon ke hře Zeus: Master of Olympus. Uvidíme, jak si bude stát při recenzování, ale zdá se, že ač se jedná o datadisk, rozhodně přináší desítky hodiny zábavy. Požehnáním pro milovníky všech žánrů však byla středa, neboť v tento den oficiálně vyšla hned čtveřice špičkových titulů. Konkrétně se jednalo o netradičně pojaté RPG Anachronox, graficky vynikající online RPG Anarchy Online, až Zax nechutně vydařený čtvrtý díl hororové adventury Alone in the Dark a dlouho očekávaný datadisk Lord of Destruction k jednomu z nejslavnějších akčních RPG - Diablo 2. Celou sadu her z minulého týdne pak uzavírá v pátek vydaná hra Orion Pirates od společnosti Interplay.

A jak to vypadalo u nás? Ani zde nebylo o nic méně rušno, dokonce by se dalo říct, že zde bylo ještě rušněji. Není divu, na pulty českých kamenných obchodů se dostalo neuvěřitelných jedenáct novinek. Z těch nejočekávanějších můžeme jmenovat např. hry Startopia, Gangsters 2, Tropico nebo již zmíněný datadisk Diablo 2: Lord of Destruction. Dostalo se i na starší, byť neméně kvalitní tituly - mimo jiné adventury Grim Fandango a Curse of Monkey Island. A aby byl seznam kompletní, zmiňme se ještě o Jedi Knight, X-Wing Alliance, X-Wing Collectors Series, Trophy Bass a Rogue Squadron. Takže pokud jste se báli, že během prázdnin nebudete mít co hrát, můžete hodit strach za hlavu a v klidu si užívat.

Nové hry a akce na GameStore.cz

 • Ve dnech od 25.7. do 1.6. se na internetovém obchodě GameStore.cz objevila v nabídce jen jedna jediná hra, a to mnohými hráči netrpělivě očekávaný datadisk Diablo 2: Lord of Destruction. Ten přináší především jeden zbrusu nový akt na barbarském severu a dvě postavy - druida a assasina. Pochopitelně v něm najdete ale také mnohé nové zbraně, artefakty a nepřátele. Lord of Destruction si můžete zakoupit již za 1 099,- Kč (detaily).
 • Dále pro vás máme oznámení, že populární akce „Volant zdarma“ již skončila. Nemusíte se ale bát, během následujících dní bude spuštěna další podobná akce, která se bude opět týkat takovéhoto balíčku, neboli hry s herním příslušenstvím. Jakmile bude odstartována, Comanche 4 budeme vás pochopitelně ihned informovat.

  Pondělí - den věnovaný Baldur's Gate
  Poslední pondělí školního roku jsme začali tak, že to již lépe snad ani nešlo. Přinesli jsme vám totiž recenzi na dlouho očekávaný titul Baldur's Gate II: Throne of Bhaal. Ačkoliv se jedná pouze o datadisk, vydrží vám opravdu na dlouho a kvalitou se vyrovná plnohodnotným titulům. Přinesli jsme vát k němu tedy ještě alespoň speciální screenshotovou galerii, abyste získali co nejlepší přehled o tom, jak vlastně vypadá. Protože ale ne všichni holdují žánru RPG, přinesli jsme vám i další zajímavé články. Za zmínku rozhodně stojí např. souhrnný článek představující konzoli GameBoy Advance a hry, které jsou pro tuto platformu již na trhu, a také fotoreportáž ze srazu amatérských překladatelů, jenž se konal minulý víkend v nejmenovaném brněnském hotelu.

  Vzhledem k tomu, že dnes vyšla recenze na Throne of Bhaal, nabídli jsme vám ke stažení také první beta patch k tomuto titulu. Kromě toho jsme vám přinesli screenshoty ke strategiím Sovereign a Warrior Kings a multiplayerové 3D akci Gore. Zájemce o hardwarovou problematiku jsme také informovali o testu plochých obrazovek, ze kterých vyplynulo, která z nich je nejvhodnější pro hry, milovníci bojových leteckých simulátorů zase jistě uvítali informace o hře Thunderhawk: Operation Phoenix.

  Úterý - překvapení příjemná i nepříjemná
  V úterý jistě potěšil všechny příznivce akčních RPG článek o hře Zax, která se zdá být poněkud vylepšenou kopií slavného Diabla. Velice příjemným překvapením také byl vesmírný simulátor Independence War 2: The Edge of Chaos, který jsme vám představili v tomto preview. Jak se zdá, mohlo by se jednat o nejlepší hru svého žánru všech dob. Zato Bouncer na PS2 si nevedl zdaleka tak dobře, jak se zpočátku zdálo. Titul, který Legends of Might and Magic mohl být vynikající bojovkou s nadprůměrným herním systémem a obrovskou hratelností, nakonec zapadl do šedi průměru a nezdá se, že by se z ní mohl někdy vyhrabat.

  Společnost NovaLogic dnes oficiálně oznámila práce na svém leteckém bojovém simulátoru Comanche 4, takže jsme neváhali a přinesli vám čerstvou várku screenshotů. Ty jsme ještě okořenili obrázky z RPG Armalion a strategie Orion Pirates. Také jsme vám přinesli nejčerstvější informace o hrách Chameleon pro PC a City Crisis pro PS2. Ujít nám pochopitelně nemohla ani zpráva, že vývojáři z Lionhead Studios splnili svůj slib a na svých oficiálních stránkách nabídli ke stažení první add-on ke své hře Black & White.

  Středa - čtvrté díly útočí
  Ačkoliv nemáme příliš ve zvyku na tomto místě upozorňovat na nepříliš kvalitní tituly, u hry Antz prostě musíme udělat výjimku. Jedná se bezpochyby o jeden z nejhorších projektů poslední doby, protože nemá ani dobrou grafiku, ani originální herní systém, ani dobrou hratelnost, prostě nic. Zkrátka - neobvyklý projekt jako vyšitý. To takové hry Comanche 4 nebo Tekken IV, to už je trošku jiná káva. Za pozornost také stál sedmý díl pravidelného seriálu o AwardBIOSu.

  Stejně jako pro hru Black & White (kterážto se možná objeví na platformě GBA, jak jsme vás informovali v této zprávě), i pro Operation Flashpoint se připravují volně stažitelné add-ony. Jejich přibližný seznam jsme vám přinesli zde. Těm, kdo propadli kouzlu série Tony Hawk's Pro Skater, jsme zase nabídli k downloadu trailer k jejímu třetímu dílu. také jsme vás informovali o tom, jak se vyrábějí motherboardy, a přinesli jsme vám horké, ba přímo žhavé zprávy z vývojářského studia slovenského Cauldronu.

  Alone in the Dark IV Čtvrtek - Counter-Strike v hávu fantasy
  Králem týmových 3D akcí je bezesporu Counter-Strike. Ačkoliv je tento mod Half-Lifu již starší, stále se nenašel titul, který by měl větší hratelnost a který by oslovil tolik hráčů jako právě on. Proto se nelze divit společnosti 3DO, že právě jej si vzala za vzor při tvorbě koncepce své hry Legends of Might and Magic. Nejedná se však o naprostou špičku svého žánru, o čemž se vás pokusí přesvědčit tato recenze. Zato hra Lock On: Modern Air Combat vypadá, že by neměla hráče zklamat, stejně tak i realtimová strategie Natural Resistance, která si bere za vzor starou moudrost, že historii píší vždy a za všech okolností vítězové.

  Herní a filmový průmysly jsou čím dál tím provázanější, o čemž svědčí mimo jiné práce na hře Hannibal, jež vzniká na motivy stejnojmenného filmu. Dokonce i akční Medal of Honor: Allied Assault, ze které jsme vám přinesli nové obrázky, v některých scénách vypadá spíš jako film než jako počítačová hra. Velmi dobře vypadá na nových screenshotech i hra Necrocide: The Dead Must Die a příliš v pozadí nestojí ani datadisk ke slavnému MMORPG EverQuest. Dále jsme vám v tento den přinesli hratelnou demoverzi na hru The Sting! a podrobnosti o hře Project Ego, které by mělo být vskutku relovučním RPG.

  Pátek - konkurence Flashpointu a sama ve tmě
  Milovníci akčních adventur již dlouho čekali na čtvrtý díl série Alone in the Dark a konečně se dočkali. Že se jedná opravdu o špičkový titul, dokazuje mimo jiné dnešní recenze, takže pokud se nebojíte tmy, můžete si ji přečíst. A opět, jako u většiny áčkových titulů, i zde jsme vám přinesli speciální galerii obrázků získaných přímo z finální verze titulu. Navíc se zdá, že se klube další kvalitní projekt. Jmenuje se Battlefield 1942 a přinejmenším v některých ohledech by mohl překonat slavný a teprve nedávno vydaný Flashpoint. Také jsme alespoň trošku oprášili náš seriál o historii Another War žánrů a přinesli jsme vám další díl, tentokrát o hrách sportovních.

  Aby těch hororů dnes nebylo málo, můžete se také podívat na screenshoty ze hry Hitchcock, příznivci superhrdinů zase uvítají sadu obrázků z pécéčkové verze hry Spider-Man. Také jsme vám dnes přinesli informace o tom, jak lze přetaktovat Kyro II, a podrobnosti o tiskové konferenci společnosti Cenega, jež právě vstoupila na náš herní trh. Kromě toho jsme vám přinesli i pár obrázků ke hře Etherlords společně s odhalením alespoň přiblížného data vydání a zprávu o tom, jaké hry pro nás připravují společnosti Infogrames a Sega.

  Víkend - Cenega a trošku jiné válčení
  O víkendu jsme vám přinesli nejen první dva díly návodu na datadisk Throne of Bhaal ke hře Baldur's Gate II (první, druhý), ale také klasickou várku všeho možného. Mohli jste se tedy dozvědět více podrobností o tom, jak probíhala tisková konference společnosti Cenega a co se na ní oznámilo, zavzpomínali jsme si společně na hru Theme Hospital a řekli jsme si pár novinek o zajímavě vypadajícím RPG Another War, které se objeví na pultech našich obchodů kompletně v češtině. K tomu jsme vám ostatně přinesli i várku velice zajímavě vypadajících screenshotů.

  Kromě toho jsme vám přinesli sadu nových obrázků ze hry Etherlords, z nové verze akčního Gore a z RPG Morrowind. Mohli jste si (a stále ještě můžete) stáhnout české video ze hry Operation Flashpoint. Také jsme vás informovali o připravované encyklopedii her, o multiplatformitě Final Fantasy XI a o novém motokrosu pro platformu PS2.

  Tak, milí přátelé, to je pro tentokrát opět vše. Užijte si v klidu prázdniny, užijte si tu spoustu novinek, které nám vývojáři i distributoři přichystali, a hlavně hrajte, hrajte, hrajte. Máte přeci co :o). Za týden, ve stejnou dobu a stejný čas, naviděnou.

 • Autor:
  Témata: Diablo, simulátor
  • Nejčtenější

  Zveřejnil tajné vojenské dokumenty, aby dokázal, že je ve hře chyba

  Nadšenec do vojenské simulace War Thunder zašel během internetové debaty o hře až příliš daleko. Aby vývojářům ukázal,...

  Herní vývojáři museli změnit podobu ikony. Lidem z ní bylo nevolno

  Jednoduchá ikonka nově přidaného povolání do hry Final Fantasy XIV přinesla vývojářům nečekané komplikace. Přibližně...

  RECENZE Chernobylite: návštěva zamořené zóny nebyla nikdy děsivější

  Co byste udělali, abyste zachránili milovanou osobu? Někteří by pro to zpřetrhali samotný čas a prostor. A právě to se...

  Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v srpnu

  V srpnu budeme rozvíjet vlastní civilizaci, vypravíme se na ostrov plný magie, uvázneme v časové smyčce či se utkáme v...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Vývojáři končí s protipirátskou ochranou Denuvo. Zpomaluje počítač

  Reputace protipirirátské ochrany Denuvo utrpěla v posledních dnech vážné šrámy. Nejdříve bylo prokázáno, že má...

  Mnoho Rusů v sobě skrývá ukřivděného a žlučovitého Rusáka, říká cestovatel

  Premium Na východě leží obrovská země, kterou jsme ještě před 30 lety museli povinně milovat. Fero Richard Hrabal-Kronďák ji...

  Správnou technikou dýchání můžeme předejít i bolesti zad, radí fyzioterapeut

  Premium Dýchání je provázané s tím, jak se člověk cítí. „Propojení dechu a emocí je neuvěřitelné,“ říká uznávaný fyzioterapeut...

  Zmrzlinová mapa Česka. Přinášíme čtyřicet tipů, kde si dát blaho v kornoutu

  Premium Zmrzliny jsou sladké, pikantní, plné ovoce nebo čabajkové, ze smetany či veganské, ale vždy řemeslně připravené a...

  • Další z rubriky

  Vydavatelství Annapurna předvedlo svou vyumělkovanou sestavu her

  Pokud hledáte zajímavé a neobvyklé hry, vyplatí se sledovat produkci vydavatelství Annapurna Interactive. Jeho vůbec...

  Pět nejočekávanějších her, které vycházejí v srpnu

  V srpnu budeme rozvíjet vlastní civilizaci, vypravíme se na ostrov plný magie, uvázneme v časové smyčce či se utkáme v...

  Facebook pozastavil prodej VR brýlí, uživatelům z nich naskakovala vyrážka

  Ačkoliv jsou Oculus Quest 2 od Facebooku vůbec nejpopulárnějšími a také nejdostupnějšími brýlemi pro virtuální realitu,...

  Aby si hru vychutnal každý, umožní vývojáři nesmrtelnost. Je to správně?

  Vývojáři netrpělivě očekávané akční hry Psychonauts 2 chtějí, aby co nejvíce hráčů vidělo rozuzlení jejího příběhu. Do...

  LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
  LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

  Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

  Orgasmy předstírám. Muži to mají horší, říká pornoherečka Daisy Lee

  Karolína Urbanová (23), známá pod uměleckým jménem Daisy Lee, patří k nejznámějším českým pornoherečkám. Dcera bývalé...

  Zemřel herec Vladimír Marek, roky bojoval s rakovinou

  V nedožitých 70 letech zemřel ve čtvrtek divadelní, muzikálový i televizní herec Vladimír Marek. Podle Blesk.cz se od...

  Dubrovník se konečně připojil ke zbytku země, most se vyhýbá Bosně

  Připevněním posledního segmentu budovaného mostu na poloostrov Pelješac se ve čtvrtek spojila dosud oddělená oblast...

  Teď už se nestává, že bych si místo peněz odvezl auto, říká podnikatel

  Táta Ivo byl původně horníkem, syn stejného jména automechanikem. Hned po revoluci skočili rovnýma nohama do podnikání...

  Blbé komentáře a narážky se snažím nevnímat, říká Natálie Grossová

  Osmnáctiletá Natálie Grossová promluvila o negativních komentářích na sociálních sítích i o slavném příjmení, které by...