Úterý 28. března 2023, svátek má Soňa
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 28. března 2023 Soňa

Týden ve hrách: vydavatelé se zbláznili

  12:00
Nedá se to říct jinak - vydavatelé i vývojáři museli podlehnout tlaku, který na ně byl před prázdninami vytvářen, a zbláznili se. Jen tak si lze vysvětlit fakt, že se na trhu objevilo tolik kvalitních novinek, které budeme moci jen stěží za celé ty dva měsíce odehrát. Uznejte, nejsou blázni?

Baldur's Gate II: Throne of Bhaal Dobrý den, vítejte u našeho pravidelného přehledu, co se za uplynulý týden stalo, jaké články se u nás objevily, co všechno jste si mohli stáhnout a podobně. Všichni se již jistě těšíte, až pojedete někam na dovolenou, tak nebudeme úvod nějak protahovat a vrhneme se rovnou na trhák týdne, který nám ukazuje, že vývojáři i distributoři se museli zbláznit.

Trhák týdne - herní náklad
Nejdříve jsem nemohl přijít na to, co označit za trhák týdne. Ale řekl jsem si, že se to nějak vyvrbí a vrhl se na druhou sekci článku, tudíž „Hry doma i ve světě“. A vida, trhák se objevil. V tom ruchu jsem si totiž předtím nevšiml, kolik různých her se dostalo nově na pulty obchodů. No řekněte sami, už jste zažili, aby se v jediném týdnu dostalo na trh ve světě šest špičkových titulů a jedenáct v ČR? Asi ne, viďte... Je tedy vidět, že na nás vývojáři i distributoři myslí a že nám toho chtějí na prázdniny nabídnout co nejvíce. Poděkujme jim za to, protože oni budou na vině, až nás budou rodiče či přátelé vyhánět od počítače ven, nám se nebude chtít a budeme vypadat jako absolutní závisláci.

Nové hry doma i ve světě
Letní prázdniny jsou konečně tu a na počtu her vydaných u nás i ve světě to je moc dobře vidět. Tvůrci her si jsou totiž moc dobře vědomi toho, že hráči mají rázem mnohem více času, a tak nezřídka plánují vydání svých titulů právě na konec června či začátek července. A výsledek? Minulý týden jsme byli svědky vydání šesti novinek, přičemž ve všech případech se jednalo o novinky velice zajímavé. Jako předzvěst věcí příštích se v pondělí objevil na pultech obchodů datadisk Poseidon ke hře Zeus: Master of Olympus. Uvidíme, jak si bude stát při recenzování, ale zdá se, že ač se jedná o datadisk, rozhodně přináší desítky hodiny zábavy. Požehnáním pro milovníky všech žánrů však byla středa, neboť v tento den oficiálně vyšla hned čtveřice špičkových titulů. Konkrétně se jednalo o netradičně pojaté RPG Anachronox, graficky vynikající online RPG Anarchy Online, až Zax nechutně vydařený čtvrtý díl hororové adventury Alone in the Dark a dlouho očekávaný datadisk Lord of Destruction k jednomu z nejslavnějších akčních RPG - Diablo 2. Celou sadu her z minulého týdne pak uzavírá v pátek vydaná hra Orion Pirates od společnosti Interplay.

A jak to vypadalo u nás? Ani zde nebylo o nic méně rušno, dokonce by se dalo říct, že zde bylo ještě rušněji. Není divu, na pulty českých kamenných obchodů se dostalo neuvěřitelných jedenáct novinek. Z těch nejočekávanějších můžeme jmenovat např. hry Startopia, Gangsters 2, Tropico nebo již zmíněný datadisk Diablo 2: Lord of Destruction. Dostalo se i na starší, byť neméně kvalitní tituly - mimo jiné adventury Grim Fandango a Curse of Monkey Island. A aby byl seznam kompletní, zmiňme se ještě o Jedi Knight, X-Wing Alliance, X-Wing Collectors Series, Trophy Bass a Rogue Squadron. Takže pokud jste se báli, že během prázdnin nebudete mít co hrát, můžete hodit strach za hlavu a v klidu si užívat.

Nové hry a akce na GameStore.cz

 • Ve dnech od 25.7. do 1.6. se na internetovém obchodě GameStore.cz objevila v nabídce jen jedna jediná hra, a to mnohými hráči netrpělivě očekávaný datadisk Diablo 2: Lord of Destruction. Ten přináší především jeden zbrusu nový akt na barbarském severu a dvě postavy - druida a assasina. Pochopitelně v něm najdete ale také mnohé nové zbraně, artefakty a nepřátele. Lord of Destruction si můžete zakoupit již za 1 099,- Kč (detaily).
 • Dále pro vás máme oznámení, že populární akce „Volant zdarma“ již skončila. Nemusíte se ale bát, během následujících dní bude spuštěna další podobná akce, která se bude opět týkat takovéhoto balíčku, neboli hry s herním příslušenstvím. Jakmile bude odstartována, Comanche 4 budeme vás pochopitelně ihned informovat.

  Pondělí - den věnovaný Baldur's Gate
  Poslední pondělí školního roku jsme začali tak, že to již lépe snad ani nešlo. Přinesli jsme vám totiž recenzi na dlouho očekávaný titul Baldur's Gate II: Throne of Bhaal. Ačkoliv se jedná pouze o datadisk, vydrží vám opravdu na dlouho a kvalitou se vyrovná plnohodnotným titulům. Přinesli jsme vát k němu tedy ještě alespoň speciální screenshotovou galerii, abyste získali co nejlepší přehled o tom, jak vlastně vypadá. Protože ale ne všichni holdují žánru RPG, přinesli jsme vám i další zajímavé články. Za zmínku rozhodně stojí např. souhrnný článek představující konzoli GameBoy Advance a hry, které jsou pro tuto platformu již na trhu, a také fotoreportáž ze srazu amatérských překladatelů, jenž se konal minulý víkend v nejmenovaném brněnském hotelu.

  Vzhledem k tomu, že dnes vyšla recenze na Throne of Bhaal, nabídli jsme vám ke stažení také první beta patch k tomuto titulu. Kromě toho jsme vám přinesli screenshoty ke strategiím Sovereign a Warrior Kings a multiplayerové 3D akci Gore. Zájemce o hardwarovou problematiku jsme také informovali o testu plochých obrazovek, ze kterých vyplynulo, která z nich je nejvhodnější pro hry, milovníci bojových leteckých simulátorů zase jistě uvítali informace o hře Thunderhawk: Operation Phoenix.

  Úterý - překvapení příjemná i nepříjemná
  V úterý jistě potěšil všechny příznivce akčních RPG článek o hře Zax, která se zdá být poněkud vylepšenou kopií slavného Diabla. Velice příjemným překvapením také byl vesmírný simulátor Independence War 2: The Edge of Chaos, který jsme vám představili v tomto preview. Jak se zdá, mohlo by se jednat o nejlepší hru svého žánru všech dob. Zato Bouncer na PS2 si nevedl zdaleka tak dobře, jak se zpočátku zdálo. Titul, který Legends of Might and Magic mohl být vynikající bojovkou s nadprůměrným herním systémem a obrovskou hratelností, nakonec zapadl do šedi průměru a nezdá se, že by se z ní mohl někdy vyhrabat.

  Společnost NovaLogic dnes oficiálně oznámila práce na svém leteckém bojovém simulátoru Comanche 4, takže jsme neváhali a přinesli vám čerstvou várku screenshotů. Ty jsme ještě okořenili obrázky z RPG Armalion a strategie Orion Pirates. Také jsme vám přinesli nejčerstvější informace o hrách Chameleon pro PC a City Crisis pro PS2. Ujít nám pochopitelně nemohla ani zpráva, že vývojáři z Lionhead Studios splnili svůj slib a na svých oficiálních stránkách nabídli ke stažení první add-on ke své hře Black & White.

  Středa - čtvrté díly útočí
  Ačkoliv nemáme příliš ve zvyku na tomto místě upozorňovat na nepříliš kvalitní tituly, u hry Antz prostě musíme udělat výjimku. Jedná se bezpochyby o jeden z nejhorších projektů poslední doby, protože nemá ani dobrou grafiku, ani originální herní systém, ani dobrou hratelnost, prostě nic. Zkrátka - neobvyklý projekt jako vyšitý. To takové hry Comanche 4 nebo Tekken IV, to už je trošku jiná káva. Za pozornost také stál sedmý díl pravidelného seriálu o AwardBIOSu.

  Stejně jako pro hru Black & White (kterážto se možná objeví na platformě GBA, jak jsme vás informovali v této zprávě), i pro Operation Flashpoint se připravují volně stažitelné add-ony. Jejich přibližný seznam jsme vám přinesli zde. Těm, kdo propadli kouzlu série Tony Hawk's Pro Skater, jsme zase nabídli k downloadu trailer k jejímu třetímu dílu. také jsme vás informovali o tom, jak se vyrábějí motherboardy, a přinesli jsme vám horké, ba přímo žhavé zprávy z vývojářského studia slovenského Cauldronu.

  Alone in the Dark IV Čtvrtek - Counter-Strike v hávu fantasy
  Králem týmových 3D akcí je bezesporu Counter-Strike. Ačkoliv je tento mod Half-Lifu již starší, stále se nenašel titul, který by měl větší hratelnost a který by oslovil tolik hráčů jako právě on. Proto se nelze divit společnosti 3DO, že právě jej si vzala za vzor při tvorbě koncepce své hry Legends of Might and Magic. Nejedná se však o naprostou špičku svého žánru, o čemž se vás pokusí přesvědčit tato recenze. Zato hra Lock On: Modern Air Combat vypadá, že by neměla hráče zklamat, stejně tak i realtimová strategie Natural Resistance, která si bere za vzor starou moudrost, že historii píší vždy a za všech okolností vítězové.

  Herní a filmový průmysly jsou čím dál tím provázanější, o čemž svědčí mimo jiné práce na hře Hannibal, jež vzniká na motivy stejnojmenného filmu. Dokonce i akční Medal of Honor: Allied Assault, ze které jsme vám přinesli nové obrázky, v některých scénách vypadá spíš jako film než jako počítačová hra. Velmi dobře vypadá na nových screenshotech i hra Necrocide: The Dead Must Die a příliš v pozadí nestojí ani datadisk ke slavnému MMORPG EverQuest. Dále jsme vám v tento den přinesli hratelnou demoverzi na hru The Sting! a podrobnosti o hře Project Ego, které by mělo být vskutku relovučním RPG.

  Pátek - konkurence Flashpointu a sama ve tmě
  Milovníci akčních adventur již dlouho čekali na čtvrtý díl série Alone in the Dark a konečně se dočkali. Že se jedná opravdu o špičkový titul, dokazuje mimo jiné dnešní recenze, takže pokud se nebojíte tmy, můžete si ji přečíst. A opět, jako u většiny áčkových titulů, i zde jsme vám přinesli speciální galerii obrázků získaných přímo z finální verze titulu. Navíc se zdá, že se klube další kvalitní projekt. Jmenuje se Battlefield 1942 a přinejmenším v některých ohledech by mohl překonat slavný a teprve nedávno vydaný Flashpoint. Také jsme alespoň trošku oprášili náš seriál o historii Another War žánrů a přinesli jsme vám další díl, tentokrát o hrách sportovních.

  Aby těch hororů dnes nebylo málo, můžete se také podívat na screenshoty ze hry Hitchcock, příznivci superhrdinů zase uvítají sadu obrázků z pécéčkové verze hry Spider-Man. Také jsme vám dnes přinesli informace o tom, jak lze přetaktovat Kyro II, a podrobnosti o tiskové konferenci společnosti Cenega, jež právě vstoupila na náš herní trh. Kromě toho jsme vám přinesli i pár obrázků ke hře Etherlords společně s odhalením alespoň přiblížného data vydání a zprávu o tom, jaké hry pro nás připravují společnosti Infogrames a Sega.

  Víkend - Cenega a trošku jiné válčení
  O víkendu jsme vám přinesli nejen první dva díly návodu na datadisk Throne of Bhaal ke hře Baldur's Gate II (první, druhý), ale také klasickou várku všeho možného. Mohli jste se tedy dozvědět více podrobností o tom, jak probíhala tisková konference společnosti Cenega a co se na ní oznámilo, zavzpomínali jsme si společně na hru Theme Hospital a řekli jsme si pár novinek o zajímavě vypadajícím RPG Another War, které se objeví na pultech našich obchodů kompletně v češtině. K tomu jsme vám ostatně přinesli i várku velice zajímavě vypadajících screenshotů.

  Kromě toho jsme vám přinesli sadu nových obrázků ze hry Etherlords, z nové verze akčního Gore a z RPG Morrowind. Mohli jste si (a stále ještě můžete) stáhnout české video ze hry Operation Flashpoint. Také jsme vás informovali o připravované encyklopedii her, o multiplatformitě Final Fantasy XI a o novém motokrosu pro platformu PS2.

  Tak, milí přátelé, to je pro tentokrát opět vše. Užijte si v klidu prázdniny, užijte si tu spoustu novinek, které nám vývojáři i distributoři přichystali, a hlavně hrajte, hrajte, hrajte. Máte přeci co :o). Za týden, ve stejnou dobu a stejný čas, naviděnou.

 • Autor:
  Témata: Diablo, simulátor
  • Nejčtenější

  Pět souloží, které otřásly herním průmyslem

  Herní průmysl prošel v posledních letech turbulentním vývojem, z původní zábavy pro malé děti se stal miliardový...

  Hogwarts Legacy už nikdo nehraje, posmívají se aktivisté. Není ovšem za co

  Ani měsíc po vydání Hogwarts Legacy se v harrypotterovské herní komunitě neuklidnily hlasy zesměšňující a bojkotující...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Pozůstalí oběti swattingu hráčů Call of Duty dostanou milionové odškodnění

  Pět let starý incident, během něhož byl policejní zásahovou jednotkou zastřelen neozbrojený otec dvou dětí, byl u...

  Americká policie zatkla muže, který nabádal k vraždě šerifa. V Minecraftu

  Policie v americkém New Jersey zatkla osmatřicetiletého muže kvůli online výhrůžkám na adresu floridského šerifa, který...

  {NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

  {POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

  Milujete sci-fi a fantasy? Tyto chystané filmy a seriály byste neměli minout

  Premium Byly doby, kdy se člověk bál přiznat, že má rád sci-fi nebo fantasy, protože se vám pak „běžná populace“ vyhýbala,...

  Finsko není mistr světa ve vzdělání. Naopak. Mýtus, který trval 20 let, padá

  Premium Ještě nedávno se do Finska jezdilo jako na safari, aby jiné země okoukaly tajemství tamního školství, nejlepšího na...

  Revma vzniká v plicích. Nyní došlo ke zlomu v léčbě, říká profesor Vencovský

  Premium Bolest, ztuhlost, otoky a deformace kloubů, především na rukou. Tak si většina lidí představuje revmatoidní artritidu,...

  V Česku neměl šanci, v cizině metastázy zmizely. Léčbu hradí pojišťovna

  Premium Na rakovinu prostaty umírá v Česku asi 1 500 mužů ročně. Když vyčerpají všechny metody léčby, nezbývá jim než čekat na...

  Budoucnost českých her je růžová. Podívejte se, co vše se na nás chystá

  Tuzemský herní průmysl zažívá zlaté časy a do budoucnosti hledí s optimismem. Pojďte se s námi podívat, na ty...

  Prsa hranatá, velká i malá. Neuvěřitelné proměny sex symbolu Lary Croft

  Jen málokteré herní značce se podaří překročit svůj vlastní stín. Herní archeoložka Lara Croft ze série Tomb Raider to...

  Pět souloží, které otřásly herním průmyslem

  Herní průmysl prošel v posledních letech turbulentním vývojem, z původní zábavy pro malé děti se stal miliardový...

  Už to můžeme napsat: The Last of Us je nejlepší adaptace videohry vůbec

  První řada seriálu podle legendární videohry The Last of Us skončila mimořádně krvavým finále. A tak konečně můžeme...

  SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu
  SOUTĚŽ: Vyhrajte hodnotné poukazy od Astratexu

  Zapojite se do soutěže o 3 hodnotné vouchery a vybrte si správné spodní prádlo, které vám bude dělat radost. Jak na to?

  Nervozita roste. Padající Deutsche Bank stáhla dolů korunu i pražskou burzu

  Od záchrany problémové švýcarské banky Credit Suisse ještě neuplynul ani týden a investoři opouštějí další potenciální...

  Herečka Jenovéfa Boková porodila, z Witowské je nevlastní babička

  Jenovéfa Boková a její partner Adam Kolář v pátek odpoledne potvrdili, že herečka a hudebnice už porodila a šťastní...

  Horníci leželi na pokojích na břichu. Skrývali erekci. A zrodila se viagra

  Modrá pilulka slaví pětadvacet let. Spustila svého druhu kulturní i farmaceutickou revoluci, preformátovala vnímání...

  Tom Cruise se dcerou Suri pyšnil. Už ho neviděla deset let, míří na vysokou

  Tom Cruise se od roku 2006 do roku 2013 rád ukazoval na veřejnosti s dcerou Suri v náručí. Před deseti lety však ze...

  Paltrowová si po srážce na lyžích myslela, že jde o sexuální útok

  Herečka Gwyneth Paltrowová (50) v pátek opět vypovídala před soudem v případu údajného neposkytnutí první pomoci...