Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 4. prosince 2023 Barbora

Jedi Academy - dokončení průvodce

  12:00
Úchvatné šermířské souboje, skvěle ztvárněné prostředí Hvězdných válek a atmosféra hustší než smetanový zákys - to vše obsahuje Jedi Academy. Stejně jako množství zásekových situací, jimiž se vás pokusí provést náš průvodce hrou.

Star Wars Jedi Knight: Jedi AcademyCapture Crime Lord - Coruscant
Obdrželi jsme anonymní informaci o zaplavení černého trhu velkým množstvím útočných droidů. Tito droidi byli vyřazení před mnoha lety a neprodukuje je žádná veřejná společnost. Lannik Racto, nevýrazný překupník na Coruscantu, je podezřelý z výroby těchto droidů. Zajmi Racta, abychom mohli odhalit, kde se nachází výrobna.

V této misi Jadena čeká trocha zdravého skákání. Od strženého můstku se musí vydat k zadní části svého X-Wingu, odkud přeskočí na ochoz protější budovy. Vydá-li se po něm směrem doprava, narazí na Rodiana střílejícího z paluby vznášedla, s jehož pomocí se dostane na protější stavbu. Z vyvýšené plošiny vedou schody a dále zahýbají doprava. Zde ke schodišti doleva a přeskočit na další budovu. Po ochozu bude Jaden pokračovat rovnou za nosem, dokud nedorazí k několika červeně lemovaným bednám. Odtud lze skočit na níže položenou plošinu s parkujícím vznášedlem. Z „parkoviště“ vede jediná cesta dovnitř střeženého hangáru, uprostřed něhož se nachází výtah. Jakmile se Jaden vypořádá s protivníky na můstku, zničením emitorů deaktivuje nebo jednoduše přeskočí sérii silových polí na další platformě. Za poli doprava, přeskočit zábranu na konci a opět doprava, na druhou budovu. Zde se za jedním z ochozů konečně skrývá druhá strana můstku zničeného na počátku. Za hlavní branou mladý Jedi zkříží meč s dvojicí temných protivníků. Doporučuji nejprve zneškodnit toho, jenž používá sílu, a až poté jeho společníka vybaveného mečem. V jedné ze stěn vstupní haly se nachází výtah vedoucí do kanceláře hledaného pašeráka. Po krátkém rozhovoru Jadena čeká mírně obtížnější zkouška. Musí zlikvidovat všechny objevivší se roboty, které naneštěstí chrání silové pole. Jako nejsilnější zbraň se zde jeví sekundární mód laserového meče, který Jaden vypustí vždy ve chvíli, kdy se některý z robotů přestane krýt za štítem.

Star Wars Jedi Knight: Jedi AcademyCult Investigation - Dosuun
Rozvědka Nové Republiky zachytila vysílání přicházející z planety Dosuun. Věří, že podezřelí členové kultu vyslali depeši ze základny na planetě. Poněvadž se v okolí Vnějšího Prstence nenacházejí žádné flotily Republiky, požádali nás o vyšetřování.

Jaden se stane neblahou náhodou kořistí místního lovce, což vyústí v absenci světelného meče v celé úrovni. Jedi tedy musí vyskočit ze svého dočasného vězení a v kukani, odkud právě odchází stormtrooper, uzmout E-11 Blaster Rifle. Z kukaně ven a doleva. Po animaci se Jaden vydá nejprve doprava a uvnitř zneškodní nastražené nálože. Za nimi se nachází důstojník vlastnící klíč k zamčeným dveřím za silovými poli na druhé straně. Za dveřmi je nutné nejprve přehodit páku nad schodištěm po levé ruce a pak výtahem naproti vyjet nahoru. Skrze sérii místností se Jaden dostane až do velitelského centra, kde přehodí další páku. Nyní se může vydat zpět stejnou cestou, nebo lze jít přes zavřené a zaminované dveře a mírně se vyzbrojit. Nicméně vrata naproti dveřím, které si Jedi na začátku otevřel klíčem, jsou nyní aktivována a přístupná, Jaden jimi tedy může projít až do střelnice. Zde přehodí páku deaktivující silové pole a pomocí děla si prostřílí cestu skrz zeď. Na prostranství se však znenadání objevuje AT-ST. Sekundární mód FC1 Flechette Weapon je dostatečně pádným argumentem k pádu monstra. Jinak se mu lze i vyhnout odstřelením beden naproti vytvořenému otvoru, kterým sem Jedi přišel, a následným vskočením do rozbitého okna. Stejný postup je aplikován na ovládací místnost s vojákem za dalším sklem. Uvnitř místnosti je nutné přehodit páku, která otevře dveře, jejichž polohu odhalí animace. Ke dveřím vede cesta skrze jiný otvor ve spodní části hangáru. Po chvíli se v další animaci představí hlavní padouch. Nejlepší reakcí je chopit se děla na plošině a pálit do protivníka, dokud boj nevzdá a neuteče. S ostatními nepřáteli se nemá cenu zdržovat, stačí sledovat ochoz a vejít do dveří na konci. Zde doleva a úzkou chodbičkou do rozsáhlého prostoru hangáru. Na jeho konci přehodí Jaden páku, jež otevře přilehlé dveře, s jejichž pomocí Jedi sjede do přízemí hangáru. Jakmile přeběhne první prostor haly, na vrcholku následující struktury se objeví pašerák. Je potřeba vyběhnout a vyskákat po plošinkách co nejblíže nepříteli a zabít jej některou z konvenčních zbraní. Bohužel, díky přesnosti je asi nejlepší slabá E-11 Blaster Rifle a to ještě v primárním módu, kdy paprsky nemají tak fatální rozptyl.

Star Wars Jedi Knight: Jedi AcademyVader’s Castle - Vjun
Mistr Skywalker vyslal rytíře Jedi na lokace s vysokou koncentrací Síly v naději, že přistihnou následovníky Ragnose. Vyprav se s mistrem Kyle Katarnem do Darth Vaderova zámku na Vjun, abys kult zatavil ve vysávání Síly.

Finálním zakončením druhé třetiny hry je návštěva Vaderovy pevnosti na Vjun. Jaden musí urychleně vyhledat úkryt před smrtícími kapkami deště, nicméně hned vzápětí potká nový typ protivníků. Prvního je nejlépe udolat pomocí Force Lightning na třetí úrovni, vzít si jeho zbraň a jí pak likvidovat ostatní ocelové drobečky. Ze struktury, pod kterou se Jaden nejspíše schoval, vede můstek na levé straně k další dvojici mechů. Za nimi pokračuje série přímočarých chodeb, kterými se Jedi dostane až do místnosti s jakýmisi sloupy se světly po stranách. Napravo se nachází rampa vedoucí do prvního patra. Zde stačí projít dveřmi na konci a překonat několik dalších místností než se představí další exteriér. Venku se Jaden bude muset opět schovávat pod přístřešky zaraženými ve skále kaňonu. Při překonávání delších vzdáleností bez újmy na zdraví se osvědčí použití Force Speed, kdy Jaden hbitě uhýbá kapkám jedovaté kapaliny a zpívá „I’m dancing like a rain“, ehm. Cesta dále vede kolem dělové věže, tří mechů a po pobřeží zelené říčky. První ze dvou můstků lze s klidem minout, ovšem ten druhý je ten pravý ocelový. Jaden z něj přeskočí doleva a s pomocí plošinek se o kousek dále nechá překvapit útočícími TIE bombardéry. Musí tedy spěchat ke vchodu do instalace. Uvnitř se kousek za vchodem dostane za použití můstku do vysoké místnosti, v jejíž zadní části se nachází tunel vedoucí dále. Dvojice zlých Jediů na sebe nenechá dlouho čekat a překvapí dvojku Jediů hodných. Jaden se postupně dostane až k automatickému dělu, kterým zneškodní nebezpečné letouny a odejde nově otevřenými dveřmi, jimiž se dostane do lokace, jíž před chvílí prošel. Cesta kaňonem je nyní volná, nic tedy nebrání v pokračování.

Ve druhé části Vaderovy pevnosti čeká na naši dvojku skok do odpadkového lisu ve stylu Epizody 4. Jaden nejprve následujte Kylea, načež vskočí do odpadkové šachty na druhé straně místnosti. Na dně lisu je nutné urychleně vyskočit za Kylem nahoru. Jakmile se podaří, nevydá se Jedi za svým společníkem, nýbrž použije druhý tunel naproti. V místnosti se strážemi lze přehodit páku a pokračovat přímou cestou dále. Jakmile Jaden pomůže Kyleovi zdolat trojici temných protivníků, vydá se o jednu místnost zpět, kde se otevřely nové dveře. Po krátké animaci je třeba rychle nahodit trojici načervenalých pump po stranách místnosti. Stačí na ně aplikovat Force Push a cesta po zříceném nosníku je volná. Nahoře Jaden zničí sondu a vskočí do proudu vzduchu. Je nutné dosáhnout otvoru téměř u vrcholu tunelu. Kyle se však zanedlouho vzdálí příliš vysokým skokem do ventilační šachty, kdežto nezkušený Jaden musí přeběhnout dveřmi, jimiž probleskuje smrtící paprsek. Lze to provést i bez použití Síly, Force Speed však situaci jen ulehčí. Uvnitř je potřeba vyskočit na jedno z otáčejících se ramen stroje a odtud pokračovat skokem na výše položený ochoz, načež ještě jednou vyskočit ke dveřím výše. Ať již Jedi použije kterékoliv z nich, zavedou oba přátele vždy do zeleně světélkující místnosti s důstojníkem, odkud vede výtah k vyššímu patru vražedného stroje. Pomocí přístřešku nad jedněmi ze dveří lze vyskočit na bedny a posléze na nejvýše položený ochoz. Jaden zde za použití Síly obrátí čtyři zrcadla zpět ke stroji, čímž spustí mohutnou explozi.

Třetí část se odehrává v kulisách Vaderova zámku bez Kyleovy asistence. Jedi vyskočí do prostoru obrovské haly, vypořádá se s přesilou a použije jediné aktivní dveře. Za nimi zneškodní dvojici temných Jediů a použije výtah. Jakmile se ocitne v kruhové prosklené místnosti, lze zde uprostřed naleznout výtah. Nahoře se utká s několika vlnami Jediů, které následuje zničení beden, jež uvolní cestu do hangáru. Na jeho nejzazším konci se po levé straně nachází několik stanic doplňujících munici a brnění, stejně jako dveře vedoucí dále. Těsně za dveřmi se nacházejí bedny, po nichž je možné vyskákat nahoru a pokračovat do místnosti, ve které již čeká natěšený Jedi používající dvojici mečů. Dlouho je nicméně používat nebude a Jaden tak může vejít do větší místnosti, kde již po přehození tlačítka uprostřed čeká několik variací na téma droid a světelný meč. Po anihilaci série protivníků se zpřístupní dveře zavádějící Jadena do finální části této úrovně. Z Vaderova sálu vede cesta přes otvor na prvním ochozu, stejně jako přes další na druhém. Na scénu však znenadání vstupuje dávno ztracený Rosh. Nemá cenu zabíjet čas s jeho likvidací, dvojice Jediů by jej beztak znovu oživila. Místo toho se Jaden zaměří právě na ně a až pak se pustí do samotného Roshe.

Star Wars Jedi Knight: Jedi AcademyCult Sighting - Chandrilla
Obdrželi jsme zprávu Chandrillanů o průlomu kultistů do starobylé hrobky, která je pravděpodobně místem odpočinku rytíře Jedi. Spěchej tam a zadrž je před vysátím Síly.

Vyplatí se trochu seznámit s nový bojovým stylem a naučit se pár nových pohybů. Na kámen blokující vstup platí Force Push. Jaden se vypořádá s objevivším se Jedim a seskočí na můstek napravo. Z něj vede cesta dolů do míst, kde zaútočí dva další Jediové. Jaden musí přeskočit do míst, odkud se sem dostali, a pokračovat přes propadající se plošinky. Časté uložení pozice vše ulehčí. Cestu dále opět naznačí objevivší se protivníci. Za úzkým můstkem se stačí dát šikmou rampou napravo dolů. Bohužel, jeden z padouchů odpálí můstek přímo před Jadenovýma očima. Není však problém přeskočit jej a záškodníka pokárat. Ve velké hale čeká na Jadena trochu obtížnější souboj a hlavně dveře na pravé straně sálu. Je nutné nejprve aplikovat Force Sense a až pak Force Pull na objevivší se znak. Jakmile Jedi vyjde z chodby na další plošinku, lze seskočit na následující vlevo. Z ní pak na další rozbitý můstek. Druhé strany lze dosáhnout skokem z nejzazšího místa na výčnělek zcela na levé straně druhého konce mostu. Jaden pokračuje dále místy, odkud přicházejí nepřátelé, a po plošinkách dolů - přes můstek a kolem základny věže k souboji na úzké římse. Nepřítele doporučují shodit, než se s ním zbytečně párat a zbytečně jej párat. Pohled dolů odhalí sérii dveří, po jejichž nadpražích lze jednoduše seskákat až na další osvětlený můstek. Z něj na římsu a opět skočit na plošinky po pravé ruce. Následující můstek je opět jednoduché přeskočit, stejně jako vyskákat pomocí dveří na plošinu na jeho druhé straně. Odtud opět kousek nahoru. Konečně stačí přeběhnou poslední z mostů a probojovat se do pohřební místnosti, kde je nutné zapečetit celou hrobku. Jak odhalí Force Sense, pod dvěma ornamenty po stranách sarkofágu se nacházejí čtvercová tlačítka. Stačí je pomocí Force Push zatlačit a co nejrychleji utíkat ven z obřadní místnosti a přes most pryč z tohoto navždy uzavřeného místa.

Star Wars Jedi Knight: Jedi AcademyCult Investigation – Tanaab
Obdrželi jsme zprávu od kapitána nákladní lodi o tom, že se ve vesmírném doku na Taanabu objevili členové kultu. Namiř přímo tam a zjisti, co zde pohledávají.

Tato mise se stala trnem v patě a mečem v srdci mnoha hráčů. Platí jedno základní pravidlo – zmutovaného rancora nelze zabít, meč patetického Jediho je pro něj pouhým párátkem do zubů, sám Jedi pak vítanou jednohubkou. Bude-li Jaden na počátku na zlomek chvíle stát čelem k rancorovi, vydá se ihned doprava a bude pokud možno držet směr. S temnými Jedii není potřeba bojovat, s největší pravděpodobností je dostane sám rancor. Jakmile Jaden doběhne na konec skladiště, měl by narazit na vyvýšenou plošinu, kde přehodí páku a zároveň si všimne, kterak mechanický zvedák odstraní kontejner blokující dveře naproti. Jimi Jaden projde. Za dveřmi se již vyplatí likvidovat nepřátele, neboť rancor sem prorazí až po chvíli. Jaden si probojuje cestu směrem dopředu a doprava, kde se nacházejí další dveře, jež se otevřou, jakmile se bude blížit rancor. Za nimi rychle dlouhou chodbou k přepínači na levé straně, kterým je odsunuta bedna blokující cestu dále. Jaden proskočí vzniklým otvorem a pokračuje rovně, kde narazí na zeleně světélkující dveře. Ještě, avšak než jimi projde, přehodí páku před nimi. Uvnitř místnůstky lze přeskočit dále na rampu vedoucí do kontrolní místnosti. Po rozporcování několika nepřátel je nutné přehodit páku na nejvyšší plošině, avšak je žádoucí, aby rancor byl na běžícím pásu. Pokud není, doporučuji seskočit oknem dolů, nalákat jej až na konec chodby, za použití Force Speed se urychleně vrátit pod okno, vskočit dovnitř a konečně přehodit páku. Takový osud si nebohé zvíře jistě nezasloužilo.

Star Wars Jedi Knight: Jedi AcademyDismantile Device – Yalara
Naše učená Jedi Tionne se právě dozvěděla z Holocronu o planetě Yalara. Planeta byla kdysi domovem mírumilovné, dosud primitivní rasy, která nebyla připravena zařadit se do galaktické společnosti. Z tohoto důvodu mistr Jedi Broden Kel Verdox využil sílu planety k vytvoření maskovacího zařízení, ukrývajícího celou planetu před odhalením. Avšak nyní objevil Yalaru někdo jiný. Jdi na Yalaru a najdi, jestli tam kdokoliv byl. Pokud hrozí nebezpečí ukradení zařízení, bude lépe ho zničit, než aby se padlo do nepravých rukou.

Za hlavními dveřmi nečeká žádné vřelé přivítání, pouze jedovatý projektil mířený přímo do plic. Nezbývá než se prosekat přímou cestou k výtahu. Nahoře Jaden zlikviduje obě válčící strany, aby následně použil dveře nalevo od věže. Uvnitř projde jedinými dveřmi k výtahu a dole přehodí páku deaktivující ventilátor o patro výše. Skrze ventilátor musí Jedi proskočit do proudu vzduchu, který jej vynese na protější plošinku o něco výše. Tam Jaden zneškodní dva nepřátele, stejně jako několik dalších za dveřmi a na můstku. Kousek za ním se nachází další ventilátor, který Jadena dovede až na čerstvý vzduch. Jedi se musí probojovat skrze věž až na most na vrcholku a dále k výtahu na odvrácené straně další věže. Zde se konečně nachází kýžené zařízení čekající na odpálení použitím čtyř rudě světélkujících znázornění náloží.

Star Wars Jedi Knight: Jedi AcademyForce Theft Invetigation - Byss
Poněvadž Rosh nikdy nesplnil svou misi na Byss, stále potřebujeme určit, zdali se Tavion podařilo vysát Sílu ze zbytků planety. Císař zde strávil mnoho času, takže zde bude obrovské množství Síly. Pokud bylo odcizeno, budeme mít představu, jak opravdu silná je Tavion.

Mise na Byss se trochu zvrtne a to tak, že se na Byss dvojice Jediů vůbec nedostane. Je nutné projít dveřmi v přízemí hangáru a pokračovat dále, kolem zamčených vrat do kukaně s důstojníkem, jenž od nich má klíč. Jím si Jaden otvor otevře a odhaleným výtahem vyjede do prvního patra. Zde pokračuje skrz modře svítící nastražené miny až do kontrolní místnosti vlečného paprsku. Ten deaktivuje pákou na straně zařízení. Je možné odejít druhou cestou, vrátit se k výtahu a kolem něj pokračovat dveřmi k dělovým věžím. Pozor však na dva těžkooděnce a stormtroopera s raketometem za silovým polem. Nyní stačí pokračovat chodbou a v místě s dalšími polomechy použít výtah. Od něj doleva a ihned doprava k dělovým věžím. Nicméně věže v dolní části jsou zoufale neefektivní, je proto potřeba výtahem poblíž vyjet do dalšího patra. Zde Jaden použije jedinou věž a užije si zajímavé mezihry. Millennium Falcon to sice není, ale lepší než rodianským tykadlem do oka. Nyní je na čase vrátit se v Havranímu drápu. Zkratka vede výtahem, kterým se Jedi do této části dostal, dolů a hned skrz přilehlé dveřmi a dalšími následujícími doprava, do hangáru. V něm se po kratší čistce přehraje kratičká animace.

Star Wars Jedi Knight: Jedi AcademyWeapon Destruction – Ord Mantell
Na povrch vyplavala informace o velké zásobě starých zbraní v troskách Ord Mantellu. Znič zásoby, aby nepadly do nesprávných rukou. Záznamy z časů Vzpoury indikují, že je v ruinách města skryto sedm skladů.

Kdo jiný než Boba Fett může stát za masovým pašováním zbraní? Jaden musí zničit šest zbývajících překladišť zbraní a přitom odolat dotěrnému Fettovi. Jaden si musí dávat dobrý pozor zejména na jeho plamenomet a příliš se k němu nepřibližovat. Instrukce k misi ukrývají rovněž přehlednou mapku, která bohužel neodhaluje aktuální pozici hráče. Popišme si tedy jednu z možných cest úrovní. První se nachází, vydá-li se dveřmi na straně přídě X-Wingu a hned zabočí doprava přes delší nádvoří. Po odpálení zpět ke vstupním dveřím a dosud neprozkoumanou cestou dále do útrob Fettova sídla. Dveře na levé straně ukrývají další skladiště. Z místnosti se Jedi vydá koridorem dále a dalšími dveřmi doprava. Pomocí rampy se dostanete na výše položenou plošinu, kde stačí jít přes můstek rovně a v místnosti položit další nálož. Nyní je na čase vrátit se k X-Wingu a prozkoumat druhou stranu skladiště. Za branou se Jaden vydá doprava ke dveřím, za nimi doleva a opět doprava. Zde se za sloupem nachází čtvrté místo k odpálení. Z místnosti je nyní nejlepší vyjít modře osvětlenými dveřmi, přes namodralý můstek do otvoru nalevo či napravo a položit další trhavinu. Poslední nálož se nachází v místnosti kousek vpravo od modrého můstku. Po její detonaci se podle instrukcí stačí vrátit ke své lodi, není to však tak docela pravda; Boba Fett se nevzdá. Až nyní jej lze zlikvidovat, Jaden se tedy musí vyhnout jeho nově vysílaným raketám a postupně jej udolat.

Star Wars Jedi Knight: Jedi AcademySearch for Rosh - Taspir
Získej přístup do továrny kultu na Taspiru III a najdi Rosh Penina.

Jaden se vydá přes prostřední můstek do budovy, kde použije dveře na protější straně. Po rampě seběhne ke spínači, jenž vysune můstek přes lávovou řeku. Na druhé straně se skrývá další přepínač, který aktivuje plošinu o mnoho pater výše. Jaden se nyní vrátí po rampách a použije výtah, který se zpřístupnil hned vedle dveří, jimiž vstoupil. Výtah Jadena odveze k právě aktivované plošině. Stačí proběhnout sérií místností, než Jedi dorazí ke zdemolovanému mostu. V místnosti před ním se však nachází bedna, jíž lze použitím Síly posunout a použít jako schod k vyskočení do ventilační šachty nad ní. Z šachty ven, kolem zavřených dveří a důstojníkovi na konci uzmout klíč k oněm dveřím. Po rampách a skalní římse dolů k další budově. Na točitém schodišti se Jaden utká s několika temnými Jedii, aby vzápětí přeběhl další z můstků do budovy s radarovou anténou na střeše. Přístřeškem stačí proběhnut a přeskočit na druhou stranu strže. Jakmile Jaden zdolá schodiště vinoucí se kolem zařízení naplněného lávou, ocitne se na volném prostranství. Útočící mechy není nutné zabíjet, stačí pomocí Síly doskákat přes plošinky na druhou stranu jezera a vyhledat dveře ústící dovnitř instalace. Zde Jaden čeká několik obtížnějších temných Jediů a v následující části také výtah směřující nahoru. Nemá smysl zde obšírněji popisovat další cestu, Jaden dříve či později dorazí na můstek, kde zkříží meč s o něco tvrdším protivníkem, za nímž následuje druhá část této úrovně.

Po rozhovoru s Alorou je na čase vyjet výtahem v zadní části místnosti k bustě Ragnose. V hale s ohni na Jadena pošle Alora své nohsledy, avšak dveře na protější straně vchodu jsou otevřeny. Po souboji v bazénku čeká na Jediho obrovský generátor. Musí vyskákat po jeho konstrukci a římse místnosti až na vrchol, kde čeká další setkání s Alorou. Z generátoru je již snadné vyskočit na plošinu, odkud nepřítel promlouval, a dveřmi napravo pokračovat dále. Jakmile Jaden dorazí do vrchní části místnosti s ohni, kterou minul nedávno, použije opět dveře na pravé straně. Zanedlouho se před Jedim objeví páka. Jaden aktivuje Force Speed, přepne ji a rychle se vydá k na chvíli vypnutému silovému poli na dopravníku vepředu. Po překonání tří ventilů vypouštějících horký plyn je třeba seskočit na plošinu dolů, odtud na výčnělek se dveřmi opodál, pak na druhý a konečně bezpečně na dopravník úplně dole (pokud se na to cítí Jedi dostatečně silný, můžete seskočit rovnou z vrchu). Zde se nachází průlez, kterým před chvílí zmizela Alora. Po dalším běžícím pásu je nutné dáti se doprava a skoro na konci přeskočit do otvoru nalevo. V místnosti s lisovacím strojem Jaden nejprve vyčká, než se žhavý kvádr dostane mezi čelisti a ty jej stisknou. Pak aktivuje Force Speed a v momentu, kdy se začnou čelisti otevírat, proskočí štěrbinou, jíž na krátkou chvíli přestanou trýznit modré blesky. V další fázi je nutné vyčkat, než se kvádr dostane za silové pole a ve chvíli, kdy se zvedá těžký buchar, proběhnout skrz, stejně jako v další části. Po krátké animaci Jaden zabije Jediho a vyskočí na vyvýšeninu nalevo a z ní na obrovské kontejnery napravo. Zde si počká na přijíždějící lanovku a s její pomocí se dostane až na místo, odkud se objevila Alora. Konečně se objevuje Rosh, avšak zde pozor! Pokud Jaden Roshe zabije, bude ovládnut temnou stranou Síly a poslední mise se tak o něco ztíží. Schová-li však meč, vydá se ve šlépějích správného klaďase. Nicméně i tak je konfrontace s Alorou nevyhnutelná. Naštěstí nevydrží mnoho.

Star Wars Jedi Knight: Jedi AcademySith Lord Burial Place - Korriban
Vydej se na Korriban, místo odpočinku Marka Ragnose, a utkej se s Tavion.

Postup poslední misí závisí na tom, ke které straně Síly se Jaden přiklonil. Pokud ke světlé, dostane se mu po celou dobu pomoci ostatních Jediů. Pokud však zvolil temnou cestu, bude se muset vypořádat jak s nimi, tak s přisluhovači Ragnose. Jakmile se tedy Jaden spojí/vypořádá se skupinkou světlých Jediů, zabočí do útrob chrámu nalevo. Dospěje až do velké místnosti se sochami, kde na tři z nich v rozích stačí aplikovat Force Push, čímž se aktivují schody v zadní části místnosti. Pod nimi lze buď skočit přímo dolů nebo lépe seběhnout jednou z bočních chodeb. Na dně vysoké haly naskočí u zavřených dveří nový cíl mise. Je tedy na čase obrátit se a pokračovat k dvouramennému schodišti naproti oněm dveřím. U otvoru nad ním Jaden použije Force Sense a pomocí Force Push stiskne tlačítka v pořadí, v jakém jsou znázorněna na zemi (zleva doprava). V další místnosti se hned ve stěně se vstupním otvorem skrývají tři kamenné bloky, jež lze za použití Force Pull vytáhnout a použít jako stupně při výskoku na prostřední sloup. Z něj již snadno do protějšího otvoru a v místnosti s prohlubní uprostřed Jaden vskočí do jejího náručí - dole se nachází tunel vedoucí do další části této úrovně. Jaden projde koridorem, vyčistí obrovskou komnatu a v její zadní části v přízemí nalezne otvor vedoucí dále. Zde pomocí lávek seskáče až dolů, ovšem musí dávat pozor na žvavou lávu ve spodní části průrvy. Postup kolem lávového jezírka je jednoznačný, finální místnost tedy tvoří sál se dvěma podporami na konci, jež drží výše položené dveře. Podpory stačí podseknout, zničit řetězy naproti a uvolněnou mříží vyskočit zpět do vrchního patra.

Jaden seběhne po několika rampách až do údolí, jímž se vypraví doleva. Průrvu přehrazující cestu přeskočí ze stupínku nalevo, je však třeba skákat mírně doleva, kde je protější břeh o něco blíže. Obelisk v dálce mladý Jedi povalí mocným náporem Force Push a přeběhne opět na protější stranu. U další rokliny se Jaden nesmí bát sejít až na dno, kde se skrývá nízký průchod, jímž je nutné proplazit se. Uvnitř monumentu vyskočí pomocí tmavé plošinky až k dalším dveřím a jimi se dostane na povrch. Kolem imperiálního transportéru vede cesta přímo po schodech pyramidy s podobiznou Ragnose na vrcholu. Po několika obtížnějších soubojích na bitevní pole konečně vstupuje sama Tavion. Závěrečný souboj se liší podle strany Síly, kterou si Jaden dříve vybral, nebudeme vám tedy kazit překvapení a popřejeme jen hodně štěstí, neboť s nabytými zkušenostmi z předchozí hry již bude souboj zcela jistě hračkou. Pokud ano, gratulujeme, právě jste dohráli Jedi Academy.

Autor:
  • Nejčtenější

Bude zarach stačit? Syn vývojáře GTA vypustil na internet tajné záběry

magazín 4. 12. 2023 7

Těsně před vydáním prvního oficiálního traileru na chystané GTA VI se na internetu objevily záběry...

První pořádné video z televizního Falloutu ukončují jaderné výbuchy

novinky 4. 12. 2023 7

Po sérii oficiálních fotografií se konečně můžeme všichni podívat i na první pořádné záběry z...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Omyl, nebo budoucnost? Vydavatelství přerušilo hraní Assassin’s Creed reklamou

magazín 4. 12. 2023 8

Vydavatelství Ubisoft se omluvilo hráčům posledních dílů populární série Assassin’s Creed, kterým...

Těchto dvacet her si PC hráči přejí nejvíce. Najdete i svého favorita?

magazín 3. 12. 2023 32

Aby vám neuniklo vydání sledované hry, můžete si ji na Steamu, nejpopulárnějším digitálním obchodě,...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Videoherní genocida. Hráč se pokusil zabít všechny živé tvory ve Skyrimu

novinky 2. 12. 2023 27

I po více než deseti letech od svého vydání láká skvělé RPG The Elder Scrolls V: Skyrim své...

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Klobásy a temná ezoterika. Jak jsem si zajel s KSČM do Polska za nákupy

Premium Ještě že jsem dorazil s předstihem. Autobus z temného náměstí v Lysé nad Labem vyráží o dvě minuty dříve, než bylo...

Nová princezna. Herečka Sára Korbelová o vánoční pohádce i intimních scénách

Premium Je jí jednadvacet, ale už má za sebou slušnou řádku rolí. A zajímavých, od těhotné studentky po slečnu trpící úzkostmi....

Bude zarach stačit? Syn vývojáře GTA vypustil na internet tajné záběry

magazín 4. 12. 2023 7

Těsně před vydáním prvního oficiálního traileru na chystané GTA VI se na internetu objevily záběry...

První pořádné video z televizního Falloutu ukončují jaderné výbuchy

novinky 4. 12. 2023 7

Po sérii oficiálních fotografií se konečně můžeme všichni podívat i na první pořádné záběry z...

Omyl, nebo budoucnost? Vydavatelství přerušilo hraní Assassin’s Creed reklamou

magazín 4. 12. 2023 8

Vydavatelství Ubisoft se omluvilo hráčům posledních dílů populární série Assassin’s Creed, kterým...

Těchto dvacet her si PC hráči přejí nejvíce. Najdete i svého favorita?

magazín 3. 12. 2023 32

Aby vám neuniklo vydání sledované hry, můžete si ji na Steamu, nejpopulárnějším digitálním obchodě,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Žádný div, že berou útokem naše obchody. Poláci prověřili české ceny

Stejný řetězec obchodů, stejné výrobky, a naprosto propastný rozdíl mezi cenami. Polský portál Fakt ze zaměřil na ceny...