Diskuse k článku

Rohy nad zlato. Rezervaci s nosorožci z Česka ohrožují v Africe pytláci

Vzácní bílí nosorožci ze Dvora Králové, kteří se před necelými dvěma lety odstěhovali do rezervace v Keni, se ocitli na horké půdě. Po životní stránce se jim prý daří výborně, ale rezervaci Ol Pejeta ohrožují pytláci. Letos zabili už pět kusů jiných druhů kvůli rohům, které jsou dražší než zlato.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

weaktor

ZOO

...situace kolem pytlačení v Africe je smutná, na druhou stranu je ale fajn si čas od času přečíst, že ZOO už není jen držení zvířat za účelem "pobavení" lidí, ale že díky její práci se do volné přírody vrací některé druhy na pokraji vyhynutí... to se týká i koně převalského a dalších projektů, do kterých jsou české ZOO zařazeny... [>-] R^

0/0
4.10.2011 10:45

Pán_Zlobrů

trest pro pytláky by měl být jediný

poprava na místě bez soudu....;-€;-O

0/0
4.10.2011 9:58

Johny_S

Re: trest pro pytláky by měl být jediný

Však ono to tak kolikrát je. To si nemysli - je to jako válka. Na obou stranách mají automatické zbraně, když se pytláci se strážci setkají, následuje zuřivá přestřelka. A dost často se také pytláci mstí na rodinách těch strážců. Je to fakt děsivé - a všechno kvůli bláznivým Číňanům, kteří věří, že rozemletý nosorožčí roh zvyšuje potenci. Takový roh má ovšem stejné složení jako vlasy či nehty, takže si klidně můžou obrážet holičství, vykupovat nepotřebné vlasy a vařit si z nich polívku. Účinek to bude mít naprosto stejný.

+2/0
4.10.2011 10:05

bourakznemanic

Re: trest pro pytláky by měl být jediný

bohužel je to velmi smutné, co se v Africe děje, přitom těch nosorožců už je jen několik, sám očekávám že už se konečně nějaké mládě podaří odchovat. Osobně bych pomohl při odstřelu těch pytláků.

0/0
4.10.2011 11:40

Najdete na iDNES.cz