Diskuse k článku

OBRAZEM: Aeroshow předvedla desítky strojů i létajícího arcibiskupa

Letiště v Hradci Králové zaplnily o víkendu davy lidí. Přišly se podívat na leteckou show Czech International Air Fest, na kterou dorazila letectva a akrobatické skupiny z 11 států. Přiletělo na 90 letadel, některá se představila při průletu, jiná mohli příchozí obdivovat při vystoupeních nad letištěm, další si prohlédli vystavená na zemi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Honx

Proč opakujete lež o NEJVĚTŠÍ show?

Tohle má být velké? Pár stíhaček naší armády a jeden slovenský MIG? Vše ostatní buď jenom na stojánce nebo raději přes sliby pořadatelů nedorazilo vůbec. CIAF je bohužel rok od roku horší a už na něj nemá cenu chodit. I Aviatická pouť v Pardubicích je větší a lepší a to ani nemluvím třeba o Dni NATO v Ostravě.

Ono se na něj ostatně už ani nechodí, pokud jste se o víkendu pohybovali po Hradci tak byste tu "největší show" vůbec nezaznamenali, po městě běžný ospalý víkendový provoz bez žádných kolon jako v dávných dobách slávy CIAF a i burácení stíhaček bylo k zaslechnutí jen několikrát za celý den.

0/0
5.9.2011 12:36

rákoska

Re: Proč opakujete lež o NEJVĚTŠÍ show?

Chraň ten nahoře, že bych se chtěl organizátorů zastávat, ale reklama v podstatě lže vždycky. A nějak tam ty masy dostat musí. A že nedorazilo něco, co bylo předem ohlášené, je u této akce snad už normální. Upřímně řečeno, letos to bylo lepší než loni, kdy nebýt českého letectva, tak byl program tak na 3 hoďky. Nicméně pořád se bylo na co koukat, i když jinde je to lepší.

Osobně vidím problém v tom, že na tak malou zemi, jako je ČR, je těch airshow až moc ( letos - Čáslav, Pardubice, Roudnice, Hradec, Ostrava ) což pak vede k tomu, že zahraniční účast se hodně rozmělní, protože málokdo může obrazit všechno. Notabene, když někde dělají jednu akci a příletí tam Češi, tak proč by oni pak poslali do Čech svoje letadla na 4 - 5 akcí. Oni by si hlavně všichni organizátoří měli ujasnit, co chtějí pořádat a nechtít tam mít všechno, co má křídla. 

Pokud chcete vidět super účast jeďte do Zeltwegu. Od devíti do sedmi budete mít zvrácenou hlavu k nebi, až Vás bude bolet za krkem.

0/0
5.9.2011 15:05

Hnev lidu

CAIF never more

pro mě totální zklamání. Vstup 300/osoba, parking 100,- (a nikdo za ty prachy nepohlídal, aby mi za autem nezaparkoval íqoun z německa, takže jsem nemohl vyjet). Stánky trdelníků za 50Kč, podřadné pivo za 30Kč. Letový program nic nového pod sluncem. Prostě byl jsem tam poprvé a taky naposledy Rv

0/0
5.9.2011 9:20

RodoDendron0005

Požehnal přitom zbraním?

Jenom se ptám...;-D;-D;-D

0/0
4.9.2011 21:27

wrah

Re: Požehnal přitom zbraním?

Jak by mohl žehnat tomu, co nemají na palubě? Ale jsem si vcelku jistý, že v případě skutečného nasazení Duka požehná všemu.

0/0
4.9.2011 21:32

Clip99

Trošku podvod...

Jak mohou mít organizátoři tu drzost, prezentovat toto jako "největší leteckou show" ??? Uznávám, že Breitling team je hezká podívaná, Peter Besenyi také, ale co ta smršť zlínů, pidivrtulníků Robinson nebo větroňů? Gripen a Alca jsou už poněkud okoukané a ze zahraničních proudových letadel jen slovenská Mig-29. Slibovaný Eurofighter Typhoon a dánské F-16 v tichosti nedorazily. Jak mají lidé organizátorům napříště věřit slíbený program??? A abych nezapomněl: pouťové atrakce, prodejci autopotahů a stoliček - prostě taková blbá lokální pouť v kombinaci s vietnamskou tržnicí.

CIAF fakt NEVER MORE !!!!

0/0
4.9.2011 20:41

Seventh son of a seventh son

Re: Trošku podvod...

Co máš proti větroňům?

0/0
5.9.2011 6:37

Honx

Re: Trošku podvod...

To že na VOJENSKÝ letecký den se jako hlavní bod programu tak nějak nehodí, maximálně jako odpočinek mezi dvojicí adrenalinových tryskových vystoupení.

Pokud je mi známo tak se Blaníky pro vojenské účely nepoužívají, experimenty s vojenskými větroni byly v době druhé světové války ale nijak zvlášť se to neujalo.

0/0
5.9.2011 12:40

Labia Majora Zemanová

...

pan arcibiskup se nam nejak nevesel do kombinezy, asi se ma spatne

0/0
4.9.2011 17:57

postul3

Malá rada

Občas by to chtělo vyčistit snímač...

+1/0
4.9.2011 17:39

simafoto.cz

Re: Malá rada

... přesně tak, pan fotograf je (teď se krotím) tak trochu čuně když vyrazí na takovouhle akci s takhle zadělaným čipem. Chápu jednu-dvě tečky od pylu nebo zrnko prachu, ale tohle je vrchol a ještě na stránkách iDnesu.

Rv

0/0
4.9.2011 18:21

Najdete na iDNES.cz