Měli jsme na stříbro, říká hokejista Šmíd

• 3
Liberec - S bronzovou medailí ze šampionátu dvacetiletých se včera ze Spojených států vrátil liberecký hokejový obránce Ladislav Šmíd. "Na tak malou zemi je to v konkurenci hokejových velikánů obrovský úspěch. Na druhou stranu si myslím, že jsme měli minimálně na stříbro," řekl osmnáctiletý talent českého hokeje.

Jaké byly oslavy na místě?
Slavili jsme hodně a dobře. Protáhlo se to až do rána, ale nic extrémního to zas nebylo.

V bitvě o třetí místo jste porazili USA 3:2 v prodloužení. Co ten zápas rozhodlo?
Měli jsme větší vůli po vítězství. Dvě třetiny jsme domácí k ničemu nepustili, oni jen vyrovnávali z přesilovek.

Vloni jste s reprezentací také bojovali o třetí místo, ale dobře rozehraný zápas proti Finům jste nakonec ztratili. Blesklo vám to hlavou?
Určitě jsme se o tom bavili. Při zápase jsem na to nemyslel, ale je fakt, že když Američani dvakrát vyrovnali, byly to krušné chvíle. Náš tým ale měl neskutečnou vnitřní sílu.

V semifinále jste prohráli s Kanadou. V čem byl problém?
Rozhodčí nás začal brzy vylučovat. To Kanadu psychicky zvedlo a šla do vedení. My jsme se pak sice vzpamatovali, ale na obrat už jsme neměli. Dolehla na nás únava ze čtvrtfinále proti Finsku, které jsme hráli o den dřív.

V létě vás draftoval Anaheim. Kontaktovali vás jeho zástupci v dějišti šampionátu?
To právě vůbec ne. Teď se mi možná ozve jejich český skaut.