Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z úvodního utkání čtvrtfinálové série mezi Libercem a Slavií.

Pod Ještědem jako každoročně propuká hokejové šílenství. Liberečtí hokejisté pohodlně projeli základní částí a dnes otevírají bránu play-off.

Automobily i vozidla hromadné dopravy křižují ulicemi vyzdobeny vlaječkami se znakem tygra a fanoušci z celého okolí, mimo jiné i z německého příhraničí, už utkání nemohli dospat.

Každý návštěvník úvodního zápasu získal u vchodu bíle tričko a ručník. Soupeř tak znovu bude muset čelit obávanému bílému peklu. Při posledním vzájemném souboji v play-off, kdy Liberečtí také přichystali akci white-out, nevyhrála Slavia na severu Čech ani jediné utkání.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Hribik (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 7 500

Na obě víkendová klání se očekává vyprodané hlediště. Místní Tipsport arena pojme maximálně 7500 diváků.

Do série sice vstupuje v pozici favorita Liberec, který v základní části obsadil druhé místo. Letošní bilance ovšem vypadá lépe pro Pražany. Ti jednou uspěli v Liberci a ovládli i dva domácí duely, z toho jeden vysokým rozdílem 7:1.

Tribuny už jsou napěchované. Bílou masu porušuje pouze rohový sektor, jemuž vládne barva Slavie - červená.

Slavistů dorazilo do Liberce opravdu dost. Do vyhrazeného sektoru se skoro nevejdou a mísí se s libereckými fanoušky.

Bílí Tygři před play-off nazpívali hudební klip... Pár minut před zahájením rozeznívá libereckou arénu.

Atmosféru pekla dokreslují plameny na světelném pásu a mlžný opar nad ledovou plochou.

Bouřlivý potlesk přivítal liberecké hokejisty, kteří na kluziště vstoupili skrz hlavu tygra a dvě světlice. V tichosti dorazili na led i hráči soupeře.

Hymna dozněla, utkání může začít.

0:11
Tresty

Vyloučen hráč Petr Nedvěd (Liberec), 2 min. za Nedovolené bránění
Tak to nebyl příliš povedený vstup do utkání. Liberečtí chtěli od začátku hrát agresivně, vznikl z toho ale pouze faul kapitána Nedvěda.

0:29

Liberečtí rychle vyvezli puk, Slavia musí odstartovat přesilovku znovu.

1:00

A domácí se osvobodili i podruhé, Slavia si zatím nevytvořila tlak v útočném pásmu.

1:29

Marek Pinc se dočkal prvního zákroku. Žižka nahodil puk a Pinc nejistě vyrazil do rohu.

2:11

Liberečtí se ubránili. Do šance si ještě sjel Kolařík, z dobré pozice ale přestřelil.

2:56

Aréna bouří po zákroku na Petra Nedvěda. Liberecký kapitán unikal obránci po mantinelu, sudí ponechali situaci bez trestu.

3:21

Moravec nadvakrát střílel od modré. Nejprve puk ztlumil slavistický útočník, poté se odrazil od betonu Kopřivy.

3:34
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Micka (Slavia), 2 min. za Hákování
Do dobré příležitosti se proplétal Klimenta, na poslední chvíli ho k ledu srazil Micka.

3:46

Ránu Hunkese vyrazil Kopřiva před sebe, Kudrna na dorážku nedosáhl.

4:05

Pinc zatím působí v úvodních minutách hodně nervózně. Teď rozehrál přímo na hůl Jelínka, slavistický útočník svou možnost zahodil.

4:46

Liberci se nepodařilo rozehrát kloudnou kombinaci. Zkoušel to Bartovič, ale Slavia vyhodila ven ze třetiny.

5:15

Bartovič nabízel kotouč Podkonickému, toho ale před brankou pokryla slavistická obrana.

5:54

Slavia už hraje v plném počtu. Přesto se ještě bránila průniku Vantucha, který střílel do Kopřivovy vyrážečky.

Vyloučen hráč Jaroslav Kudrna (Liberec), 2 min. za Hrubost
Po zákroku Žižky se strhla před brankou Slavia menší šarvátka. Po rozdělení trestů si Liberečtí zahrají druhou přesilovku.

7:20

Liberečtí se usadili v pásmu. Nedvěd prudkou střelou těsně minul, stejně tak Hunkes.

8:07

Kopřivu málem překonal vlastní hráč. Klimenta vracel puk před branku, kde se odrazil od brusle Rotha.

8:43

Liberci se druhá část přesilovky příliš nepovedla. Útočil naopak ještě Tomica, jenž položil Pince a obkroužil branku. Více už nestihl.

10:04

Miroslav Třetina (Slavia) vstřelil branku (5. gól v play-off), asistence Tomáš Svoboda T.. Stav zápasu Liberec - Slavia 0:1
Obránce Trončinský se dopustil obrovské minely a daroval Slavii úvodní branku. Špatně rozehrál, puku se chopil Svoboda a v přečíslení přihrál před prázdnou branku skórujícímu Miroslavu Třetinovi.

10:26
Tresty

Vyloučen hráč Dmitrij Jaškin (Slavia), 2 min. za Podražení
Bartovič si vynutil faul Jaškina. Liberec čeká třetí přesilovka.

10:42

Bartovič naslepo přihrával skrz třetinu, nikdo jeho myšlenku nepochopil. Puk odklouzal do středního pásma.

11:24

Miloslav Hořava M. (Liberec) vstřelil branku (18. gól v play-off), asistence Martin Čakajík a Tomáš Vak. Stav zápasu Liberec - Slavia 1:1
Liberec nakonec využil přesilovku jednoduchou souhrou. Čakajík nahazoval od modré a z chumlu před brankou tečoval do sítě Miloslav Hořava.

12:01

Rána Trončinského těsně minula levou Kopřivovu tyč, Slavia se dostala do menšího útlumu.

12:50

Andrej Podkonický se vytočil zpoza branky a mířil pod víko. Kopřiva si ránu pohlídal.

13:30

A další nadějnou pozici si vytvořil Víšek. Prokličkoval se po pravé straně a pak strmě zabočil k brance. Kopřiva zůstal stát a puk vyrazil.

14:11

Liberci se vrátilo sebevědomí. Kopřiva likvidoval ránu Dernera a následně i dorážku Urbana, jenž toto střídání hodně zlobil soupeřovu obranu.

14:19

Krátce po vhazování potrápila Kopřivu tečovaná střela Kudrny. Těsně minula branku.

15:10

Kudrna s Nedvědem kombinovali s pukem mezi slavistickými obránci, k ráně na Kopřivu ale nakonec nedospěli. Po podobné situaci pálil do Pincovy náruče Jelínek.

15:36

Bartovič už startoval tryskový pohon, ale červená hráz ho rychle zastavila. Dnes svou největší zbraň ještě naplno nepředvedl.

16:55

Tomáš Klimenta (Liberec) vstřelil branku (18. gól v play-off), asistence Tomáš Urban T.. Stav zápasu Liberec - Slavia 2:1
Nenápadná střela Tomáše Klimenty posílá Liberec do vedení. Urban dlouho operoval s pukem v útočné třetině, nakonec předal Klimentovi, který na chvíli zastavil a rychlou ranou zápěstím přes několik těl překonal Kopřivu.

17:39

Urban znovu přebruslil slavistickou obranu. Vyjel ale z dobrého střeleckého úhlu a už nestihl zamířit do branky.

18:10

Na opačné straně vyslal povedený pokus Doležal. Rána minula klec o malý kousek.

18:43

Nádherná spolupráce libereckých útočníků neskončila gólem! Kudrna přiťukl do jízdy Nedvědovi, který si dlouhou kličkou položil Kopřivu. Pak přestřelil branku.

19:21

Slavia marně rozehrávala útok. Puk opět drží Liberečtí.

19:43

Zajímavé setkání u levé Pincovy tyčky. Vzájemně se srazili liberecký Vak, slavistický Třetina a hlavní rozhodčí. Nejhůře dopadl hostující hokejista, který zůstal ve spodku hromady a dlouho se zvedal z ledu.

20:00

Marek Pinc si v 1. třetině připsal 7 zásahů, Miroslav Kopřiva 10.

20:00

Liberečtí hokejisté do úvodní třetiny rozhodně nevstoupili suverénně. Jejich hru kazilo hodně nejistoty a nepřesností. Po hrubce Trončinského se také Slavia ujala vedení. Pak ale domácím pomohla přesilovka, kterou proměnil Hořava a následně chytrá střela Tomáše Klimenty.

20:08

Nedvěd padl na led jako zralá hruška. U rozhodčího si mohl vymoci maximálně trest za nesportovní chování.

20:21

Micka si počíhal u tyčky na odražený kotouč. Pinc vykryl volné prostory a puk nepropustil.

20:49

Vašíčkovi se otevíral prostor k výpadu. Nezpracoval dobře kotouč a ztratil šanci.

21:08

Jakub Sklenář (Slavia) vstřelil branku (9. gól v play-off), asistence Michal Vondrka a Tomáš Pospíšil. Stav zápasu Liberec - Slavia 2:2
Slavia vletěla do druhé třetiny jako tajfun a po několika náznacích skórovala. Vondrka posunul před branku Jakubu Sklenářovi, který se obtočil kolem svého strážce a přízemní ranou překonal Pince.

22:06

V útoku nebezpečně působil liberecký Vantuch. Více vzruchu mezi slávisty ale nezpůsobil.

22:33
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Moravec (Liberec), 2 min. za Zdržování hry
Po dalším náporu Slavie, který vedl Svoboda si vysloužil trest liberecký bek Moravec. Sevřel kotouč v rukavici a oslabil svůj tým.

23:08

Vyprodané hlediště zkouší pomoci zkroušeným hokejistům, ale hosté útočí dál.

23:37

V dobré pozici zůstal obránce Roth, Pinc vyrazil a na dorážku se ještě chystal Vondrka. Liberec nápor přestál.

24:10

Liberečtí vyhodili kotouč, Slavia hraje ve střední třetině.

24:33

Liberec přestál přesilovku. Do útoku se hned hnal Kudrna, Kopřiva puk udržel ve výstroji.

24:50

Čakajík mířil vedle tyčky, Liberečtí ale uzavřeli útočné pásmo.

25:19

Pávlů pálil od modré, nikomu v bílém se nepovedlo tečovat puk za Kopřivu.

25:52

Kudrna vysílal do brejku Nedvěda. Jeho start ale nepatřil mezi nejrychlejší, a tak ho v klidu zakřižoval Kadlec.

25:58
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Derner (Liberec), 2 min. za Hákování

26:12

Slávisté se nedohodli ve vlastní třetině a do šance se prokousával Víšek. Těsně před cílem byl odzbrojen.

26:58

Při vlastním oslabení Liberečtí zaútočili. Špaček zasunoval puk za tyčku, Kopřiva udržel beton na správném místě.

27:58

Slavii se početní výhoda vůbec nepovedla. Liberečtí dobře napadali a hosté Pince ani jednou neohrozili.

28:21

A Liberec znovu na chvíli sevřel soupeře. Pavlů střílel při ledě, k tyči. Kopřiva vyrazil betonem do rohu.

29:25

Několik chvil plných nedorozumění. Nezajímavou pasáž zakončilo zakázané uvolnění.

29:56

Milan Bartovič (Liberec) vstřelil branku (10. gól v play-off), asistence Lukáš Derner. Stav zápasu Liberec - Slavia 3:2
A Liberec opět vede. Žižka neudržel kotouč na modré čáře a domácí vyrazili do protiútoku. Bartovič ujel po pravém křídle a místo přihrávky vystřelil na Kopřivu. Tomu kotouč nečekaně propadl za záda.

30:32

Liberečtí využili vlnu povedených minut a přiklonili stav zpět na svou stranu. A dále pokračují v útočení.

31:03

Hrozí ovšem i Slavia, která rozhodně do Liberce nepřijela pouze bránit. Pinc zakročil vyrážečkou proti Endálovi.

32:01

A dál motá liberecké hráče před Pincem. Domácí brankář si musí dávat na střely ze všech stran.

32:35

Liberec nakonec nepříjemné minuty vyřešil zakázaným uvolněním. Boční síť předtím rozvlnil Tomáš Žižka.

33:05
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Slavia), 2 min. za Hákování
Kudrna způsobil ve slavistické obraně spousty starostí. Hákovat a sekat ho musel obránce Žižka.

33:38

Vondrka selhal v samostatném úniku! Zkusil bekhendový blafák a ten mu Pinc vystihl.

33:38
Tresty

Vyloučen hráč Milan Bartovič (Liberec), 2 min. za Hákování
V zakončení ho ještě vyrušil Bartovič. Bude se tak hrát ve čtyřech na obou stranách.

34:09

Do brejku zase vyjel liberecký Klimenta. Kopřiva udržel základní postavení a rána ho trefila.

34:55

Krenželok bojoval před bránou, aby mohl doklepnout puk do branky. Obrana ho odstavila.

35:14

Hokejisté při hře ve čtyřech trochu zdivočeli. Brankáři měli spoustu práce.

35:46

Slavia opět mohla vyrovnat! Pinc se obracel na ledě jako leklá ryba a nejprve zničil možnost Doležala a pak vykryl i dorážku Žižky.

35:46

Poslední puk ho ale trefil mezi nohy, proto Pincovi chvíli trvalo než se vzpamatoval.

36:43

Vondrka odjíždí na střídačku a drží se za obličej. Rozhodčí ale trestat nikoho nebudou.

37:40

Puk se na dlouhé vteřiny zasekl u hrazení v libereckém pásmu. Rozhodčímu nakonec došla trpělivost a zapískal.

37:59

Petr Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (14. gól v play-off), asistence Jaroslav Kudrna a Martin Čakajík. Stav zápasu Liberec - Slavia 4:2
Do útoku vyrazila celá formace a Slavia její síle podlehla. Čakajík vyvezl puk, posunul na pravé křídlo Kudrnovi, který vrátil do středu Nedvědovi. Ten rychle vystřelil k pravé tyči.

38:19

Michal Vondrka (Slavia) vstřelil branku (14. gól v play-off), asistence Jiří Vašíček. Stav zápasu Liberec - Slavia 4:3
Slavia kontruje nádhernou brankou! Michal Vondrka se ujal puku, dovezl ho kousek za modrou čárou a vypálil... Kotouč cinkl o břevno a zapadl za Pince.

39:40

Rušné minuty pokračují. Ondřej z pravého křídla těsně minul branku. Mířil do růžku a Kopřiva tam vyrážečku neměl.

40:00

Oba gólmani si ve 2. třetině připsali po 7 zákrocích.

40:00

Druhou třetinu ovládl nádherný hokej plný šancí a gólů. Místo zarputilého boje defenziv se oba celky soustředí spíše na útočné akce a to se líbí.

40:00

Slavia rychle po přestávce vyrovnala zásluhou Sklenáře, pak ale Liberec zase uklidnily rychlé útoky Bartoviče s Nedvědem. Hosté snížili těsně před druhou pauzou díky Vondrkovi.

40:00

Nedvěd na úvodním buly najel do Sklenáře, i když sudí ještě nevhodil puk. Na třetí část je liberecký kapitá zřejmě hodně nahecovaný.

40:49

Slavia začíná dobře i třetí třetinu. Svoboda si dlouho hledal místo k zakončení, ránu musel zastavovat Pinc.

41:23

Hlasatel oznámil očekávanou informaci - v Liberci je vyprodáno.

42:05

Obránce Roth vyrazil do útočného dobrodružství a křižnou ranou nechal vyniknout Pince. Ten okázalým zákrokem roztleskal diváky.

42:30

Před brankou se objevil Vantuch. Čekal na přihrávku Ondřej, hůl měl ale trochu zablokovanou.

43:13
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
Vašíček v jasné příležitosti zahákoval Kudrnu.

43:30

Nedvěd se dvakrát natahoval po vyraženém kotouči. Dřív po něm ale skočil Kopřiva.

43:53

Nečekané starosti brankáře Kopřivy! V rohu kluziště nevinně o puk bojovali Dušek s Kudrnou, když kotouč najednou vylétl do brankoviště. Kopřiva střelu dlouho krotil mezi betony.

44:45

Pavlů parádním fotbalovým zákrokem zachránil útočnou třetinu pro Liberec a ještě vytvořil šanci pro Vaka. Kopřiva se ale na jeho střelu z voleje stihl přemístit.

45:13

Přesilovka Liberce skončila bez úspěchu.

46:02

Kudrna si na brankovišti připravoval hůl na přihrávku Duška, Tomica mu ovšem visel na zádech a situaci pohlídal.

46:06
Tresty

Vyloučen hráč Petr Nedvěd (Liberec), 2 min. za Vysoká hůl
Nedvěd zasáhl Vašíčka hokejkou do obličeje. Slavia si zahraje přesilovku.

46:40

Pincova vyrážečka vylétla proti střele Micky.

47:02

Špačkův výpad skončil v síti. Liberecký útočník přejel kolem obrany a bekhendem pálil na Kopřivu. Brankář puk vyrazil, Špaček spadl do branky.

47:18
Tresty

Vyloučen hráč Jan Holub (Liberec), 2 min. za Zdržování hry
Sporné rozhodnutí přináší Slavii velkou šanci. Bude hrát pět na tři. Trenér Růžička si bere oddechový čas poté, co Holub na rozmezí obranného a středního pásma vyhodil puk mimo kluziště.

47:25

Hunkes vyvezl puk ze třetiny.

47:45

A pak se zadařilo i Špačkovi. Slavia ještě nevystřelila.

48:10

Liberec už hraje ve čtyřech. Slavia ve zdvojené výhodě nic nevymyslela.

48:44

Slavia vyhodila mimo hřiště, Liberec se dobře brání. Nepouští soupeře do vlastní třetiny.

49:14

Tomica mířil na branku z úhlu, ale ne příliš nebezpečně. Liberec už je kompletní.

49:50

Na ledě leží po zásahu jednoho ze slávistických útočníků obránce Čakajík.

50:10

Kudrna ve dvou velkých šancích! Nejprve svůj slalom soupeřovou třetinou zakončil střelou mimo, poté mířil z voleje do nekryté branky. Kopřiva se přesunul včas.

50:40
Tresty

Trest týmu (Liberec), 2 min. za Příliš mnoho hráčů na ledě
Trest odpyká Andrej Podkonický. Stadionem zní ostrý pískot.

51:00

Odehrálo se jenom dvacet vteřin, hra už ale byla alespoň třikrát přerušená.

52:01

Tomáš Svoboda T. (Slavia) vstřelil branku (14. gól v play-off), asistence Vladimír Roth. Stav zápasu Liberec - Slavia 4:4
Smršť střel a Pinc inkasoval. Slavia dlouho obléhala útočné pásmo, několikrát pálil Pospíšil. Nakonec se kotouč odrazil do mezikruží k Tomáši Svobodovi, který napřáhl a prostřelil Pince.

52:24

Liberečtí ustrnuli, Krenželok se kolem nich prohnal jako ve formuli. Pince se mu ale překonat nepodařilo.

52:52

Pak ovšem domácí vyrazili do brejku. Klimenta přenechal puk Hunkesovi, jehož pokus Kopřiva vyrazil.

53:25

Podkonického pas do jízdy nenašel adresáta. Pak puk vylétl do ochranné sítě.

53:59

K Víškovi se po buly odrazil kotouč a Kopřiva vůbec nebyl připraven. Střela do prázdné branky se ovšem zastavila o obránce.

54:49

Slavia dlouhou dobu motala liberecké ve vlastní třetině. Zakončoval Tomica, minul ale klec.

55:46

Slavia trápí Liberec. Na Pince létá jedna střela za druhou, Pražané působí jako by byli v přesile.

56:25

Liberec si přímo říkal o gól. A Slavia opravdu puk do sítě dotlačila, rozhodčí ale bude zkoumat jeho regulérnost.

56:25

Na Pince se valila slávistická vlna a liberecký brankář podlehl. Zapadl do sítě i s pukem.

56:25

Lukáš Endál (Slavia) vstřelil branku (3. gól v play-off). Stav zápasu Liberec - Slavia 4:5
Jiné rozhodnutí zřejmě padnout nemohlo. Slavia semlela soupeře a Endál se stal posledním, kdo se dotkl kotouče.

57:14

Puk prolétl těsně vedle, mohlo být vyrovnáno. Derner střílel od modré čáry a Kopřiva zůstal po předchozím souboji na kolenou.

57:51

Liberecký trenér Kalous si vyžádal oddechový čas. Odvolá brzy brankáře, jak je jeho zvykem?

57:51

Zatím neměl příležitost. Vhazovalo se ve střední třetině, Liberec musí přesunout kotouč ke Kopřivovi.

58:21

Domácí zoufale nahazují, Pinc už je na střídačce.

58:44

Puk se vznášel nad brankovištěm, Kudrna ho zkoušel srazit do sítě. Kopřiva kotouč odpálil.

58:54

Vhazuje se v útočném pásmu. Liberec je na ledě v šesti.

58:59

Kopřiva neudržel po rychlé střele kotouč, a tak rychle dorazil k jeho betonu Víšek. Slávistický brankář na poslední chvíli puk přikryl.

59:14

Kopřiva se skácel v brankovišti a hodlá si vyřídit účty s Bartovičem. Větší rozmíška ale nebude. Vhazuje se v útočném pásmu Liberce.

59:29

Kolařík vyhodil puk do hlediště. Podle rozhodčího to bylo s tečí skla.

59:49

Kombinace Liberci nevyšla, puk prošel do středního pásma.

Skončila třetí třetina.

60:00

Slavia ještě přidala jednu branku, už to ale nestihla v časovém limitu.

60:00

Slavia nakonec udržela těsný rozdíl a získala cenné vítězství na libereckém ledě. Zítra bude mít Liberec možnost nápravy.

20. března 2015 18:00Slavia-Liberec 3:1
6. března 2015 18:00Liberec-Slavia 2:0
25. ledna 2015 15:00Liberec-Slavia 1:3
2. ledna 2015 18:15Slavia-Liberec 1:2N
23. října 2014 18:00Liberec-Slavia 4:1
14. září 2014 17:00Slavia-Liberec 3:2
14. ledna 2014 18:15Slavia-Liberec 5:6N
30. prosince 2013 18:00Liberec-Slavia 3:2