Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

Hezký podvečer, vítejte u druhého utkání čtvrtfinálové série play-off v Liberci.

Na úvod jedna nepříjemná zpráva pro slávistické příznivce. Do utkání nezasáhne brankářská jednička Pražanů,Miroslav Kopřiva se vůbec neobjevil na rozbruslení. V brance ho dnes zřejmě nahradí Robert Slipčenko.

Liberečtí dnes nastoupí do mimořádně důležitého duelu. Po včerejší těsné porážce 4:5 by druhý neúspěch přinesl obrovské potíže. Severočechům se navíc letos v Praze vůbec nedařilo. Další důvod k tomu, aby si zajistili alespoň jeden další duel v domácím prostředí.

Premiéru v play-off si v libereckém dresu odbude obránce Petr Ulrych, který v sestavě nahradil Michala Pavlů.

Rozhodčí: Polák (CZE), Turčan (CZE) - Charvát (CZE), Bejček (CZE)
Počet diváků: 7 410

Tipsport arena se pomalu zaplňuje. I dnes se očekává vyprodané hlediště, které vytvoří atmosféru bílého pekla.

Shlukuje se i červeno-bílý hlouček slávistů. Zatím jich je méně než včera, někteří se však možná ještě posilují v občerstvení.

Hokejisté vstoupili na led. Do branky Slavie se místo nemocného Kopřivy postavil Robert Slipčenko.

0:28

O první ránu na Pince se postaral Petr Kadlec. Liberecký gólman sklepl puk z rukavice na zem a rozehrál.

1:01

Zaútočil i Liberec. Nebezpečný pas směroval před branku Kudrna. Nikdo z jeho spoluhráčů ale přihrávku nezužitkoval.

1:32

Víšek snaživě napadal v útočné třetině. Nakonec ho ale polapil ofsajd.

1:48

Ani jeden z celků nepředvedl žádný ostrý start. Vyčkává se na chyby soupeře.

2:07

Lapačka Slipčenka zasvištěla po ráně Nedvěda. Zapadla do rukavice, rozhodčí zapískali.

2:32

Kudrnovi s Nedvěd se nepodařilo probít do třetiny, příležitost dostane další řada.

2:47
Tresty

Vyloučen hráč Marek Tomica (Slavia), 2 min. za Hákování
Hořava se protahoval do šance a Tomica nestíhal. Zahákoval a jeho tým bude hrát oslabení.

3:16

Slavia se úvodnímu náporu ubránila. Dvakrát vyhodila a znejistěla Liberecké.

3:34

Domácím se početní výhoda nedaří. Sice drží puk, ale daleko od Slipčenka.

4:05

Nedvěd vracel puk na brankoviště Kudrnovi, který číhal nehlídaný u levé tyče. Kotouč k němu nedorazil.

4:45

Trončinského švih od modré čáry prolétl kolem tyče. Slipčenko vůbec nic neviděl.

5:10

Slavia přečkala oslabení, v útoku ale zůstává Liberec.

5:49

Čtvrtá liberecká formace řádně potrápila Slavii. Do Slipčenka pálil po Urbanově nabídce Ondřej, těsně pak minul obránce Holub.

5:49
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), 2 min. za Krosček
Vybojovala alespoň přesilovou hru. Na trestnou lavici usedl Jiří Vašíček.

6:29

Opět Liberečtí nemohou prolomit modrou čáru. Slavia drží rozestavení a účinně brání.

7:09

Slipčenkovi po Trončinského ráně vypadl kotouč do hejna libereckých hokejistů. Nikdo z nich ovšem puk do branky neuklidil.

7:16

Tomáš Vak (Liberec) vstřelil branku (12. gól v play-off), asistence Marek Trončinský a Jiří Hunkes. Stav zápasu Liberec - Slavia 1:0
Tahle přesilovková souhra se povedla. Slavia nechala na pravé straně příliš prostoru pro Tomáše Vaka, jehož křižným pasem našel Hunkes. Liberecký útočník sice chvíli zaváhal, pak ovšem zavěsil pod horní tyč.

7:39
Tresty

Vyloučen hráč Petr Nedvěd (Liberec), 2 min. za Sekání
První přesilovku si zahraje i Slavia.

7:54

Bartovič vyhodil kotouč až ke Slipčenkovi. Slavia začíná s útokem znovu.

8:12

Pinc sklidil potlesk po ráně Rotha, které nechyběla přesnost, ale spíše razance.

8:58

Endál se probil k několika střelám. Neocitl se ovšem v žádné vyložené pozici. Liberec vyhodil puk.

9:39

První oslabení zvládli i domácí. Nedvěd naskočil na led.

10:02

Dušek se prosmýkl podél pravého mantinelu a nasoukal se před branku. Slipčenko ve spolupráci s obranou výpad zvládli.

11:07

Chvíle plné nepřesností. Puk se odrážel od mantinelů, bez cíle putoval středním pásmem.

11:40
Tresty

Vyloučen hráč Andrej Podkonický (Liberec), 2 min. za Hrubost

11:40
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Endál (Slavia), 2 min. za Držení protihráče
Vzájemná potyčka u slávistické střídačky skončila trestem pro oba hráče.

12:32

Před Klimentou se otevřela obrana, liberecký útočník ale mířil z ještě velké vzdálenosti do Slipčenkovy lapačky.

12:32
Tresty

Vyloučen hráč Martin Čakajík (Liberec), 2 min. za Hrubost

12:32
Tresty

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Slavia), 2 min. za Hrubost
V epilogu celé akce ještě hráli Jelínek s Čakajíkem. Oba odešli na trestnou lavici za hrubost. Jejich tresty se pokrátí.

12:58

Stadion bouří. Dva sporné zákroky v liberecké třetině rozhodčí netrestali, pokračuje se ve čtyřech.

13:37

Trončinský zablokoval Svobodu, který se rozjížděl do brejku.

13:59

Oba celky už hrají v plném počtu, o puk se válčí za brankou Pince.

14:43

Slavia se usadila u mantinelu v liberecké třetině. Puk se vůbec nepřesunul před branku.

15:11
Tresty

Vyloučen hráč Lukáš Vantuch (Liberec), 2 min. za Sekání
Kadlec spadl do Slipčenkova brankoviště po zákroku Vantucha. Rozhodčí znovu vylučují.

15:38

Ve velké rychlosti vrthl do pásma Pospíšil. Mířil na vzdálenější tyč, puk prolétl těsně mimo.

16:23

Slavia se dlouho držela v útočném pásmu, puk pod plnou kontrolu ale nedostala. Klimenta pak vyvezl kotouč do střední třetiny.

17:18

Roth si nabruslil do střelecké pozice, po zásahu protihráče ovšem upadl a narazil si ruku.

17:55

Několikrát v řadě přerušená hra. Hokej nemá takový spád jako včera, vzniká také méně zajímavých okamžiků.

18:12
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Žižka (Slavia), 2 min. za Držení protihráče
Trenér Růžička se ještě rozčiluje poté, co sudí poslali na trestnou lavici Tomáše Žižku.

18:35

Miloslav Hořava M. (Liberec) vstřelil branku (19. gól v play-off), asistence Milan Bartovič. Stav zápasu Liberec - Slavia 2:0
A Liberec opět využil přesilovku. Vašíček ztratil helmu, odjel na střídačku a domácí ještě vystupňovali tlak. Na brankovišti pak dorazil puk do sítě Miloslav Hořava.

19:19

Slavia dovezla kotouč za Pincovu branku. Tam si ho přebrali Lbierečtí a budou chtít udržet skóre do první přestávky.

19:34
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Moravec (Liberec), 2 min. za Krosček
Jenže hosté zaforčekovali a Moravec řešil nepříjemnosti krosčekem.

19:50

Nedvěd pospíchal do útoku, nakonec minul branku.

20:00

Marek Pinc si v 1. třetině připsal 9 zákroků, Robert Slipčenko 6.

20:00

Druhé utkání se nehraje v takovém tempu jako předchozí. Liberec lépe brání a nepouští hosty do protiútoků. Rozhodují tak především přesilové hry. Severočeši využili dvě, a proto stráví přestávku ve veselejší náladě.

20:00

Slavia zahájí druhou třetinu v početní výhodě.

20:35

Kadlec střílel z voleje a Pinc vyrazil před sebe. Slávisté se už k puku neprobili.

20:53
Tresty

Vyloučen hráč Jan Víšek (Liberec), 2 min. za Faul kolenem
Velká šance pro Slavii. Po faulu Víška si hosté zahrají 41 sekund proti třem.

21:18

Pinc jako chobotnice pochytal všechny rány. Chapadlo lapilo střely Rotha i dorážky Svobody a Vondrky. Jednu z nich dokonce vyrážel pouze špičkou betonu.

21:29
Tresty

Vyloučen hráč Vladimír Roth (Slavia), 2 min. za Faul loktem
Slavia ale o výhodu přichází. Po pár sekundách, kdy vyprší trest Moravce, se bude hrát ve čtyřech.

21:39

Lukáš Endál mířil na branku z ostrého úhlu. Pinc se složil do rozkleku a puk zastavil.

22:05

Na opačné straně pálil od modré Hunkes. Slipčenko si poradil.

22:53
Tresty

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Slavia), 2 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku

22:53
Tresty

Vyloučen hráč Petr Jelínek (Slavia), OT 10 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
Vylepšenou přesilovku budou hrát i domácí hokejisté! Přesně 36 sekund.

23:05

Rozhodčí vykázali Liberecké do středního pásma. Verdikt zněl - postavení útočícího hráče v brankovišti.

23:37

Nedvěd netrefil bránu, Slavia už hraje ve čtyřech.

24:00

Liberec uzavřel útočné pásmo, chybí ale střely.

24:13
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), 2 min. za Hákování
A dalších 40 sekund přesilovky pět proti třem. Vašíček srazil před brankou Víška a připojí se na trestné lavici k Jelínkovi.

24:44

Nedvěd nastřelil pouze prvního obránce, Liberec ztratil pásmo.

25:02

Útok se nepovedl ani Kudrnovi a do brejku málem ujel Jaškin. Obránci ho včas zakřižovali.

25:31

Útočí spíše Slavia. Na rozdíl od 1. třetiny se Liberci přesilovky vůbec nedaří.

25:34
Tresty

Vyloučen hráč Jaroslav Kudrna (Liberec), 2 min. za Vysoká hůl
A z celého zmaru vyplynul faul Kudrny. 38 sekund se bude hrát ve čtyřech, pak bude v přesile Slavia.

25:57

Tomáš Vak (Liberec) vstřelil branku (13. gól v play-off), asistence Milan Bartovič a Marek Trončinský. Stav zápasu Liberec - Slavia 3:0
Nezastavitelný Bartovič zařídil pro Liberec už pohodlné vedení. Bleskově projel kolem mantinelu, obránce Krejčík se po něm nestačil ani ohlédnout. Posunul před branku Vakovi, který nabídkou nepohrdl a přidal svou druhou branku.

27:10

Obě mužstva už hrají v plném počtu. V mírném náporu hrála Slavia, liberecká obrana ale nebezpečné prostory pokryla.

28:01

A mohlo být pro Slavii ještě hůř. Liberečtí ji před brankou přečíslili a po přihrávce Hořavy trefil Kudrna tyč!

29:10

A tyč zvonila i za Pincem! Střelu přes obránce vyslal Čermák. Liberecký brankář spadl do rozkleku a horní prostory zůstaly odkryté.

30:53

Po divokých minutách se hra zase uklidnila. Přišlo několik přerušení, Liberec kráčí za svým cílem.

31:17

Vantuch chvíli vodil puk za brankou Slavie. Jeho formace odehrála dlouhé sekundy v útočné třetiny, střelu ale nevyslala.

32:15

A z tlaku rezultovala i šance Čakajíka! Slipčenko vyrazil proti volnému puku, liberecký obránce ho ale postrčil dřív a kotouč tak proklouzl brankáři mezi nohama. Minul ale klec.

33:10
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Doležal (Slavia), 2 min. za Napadení

33:10
Tresty

Vyloučen hráč Marek Trončinský (Liberec), 2 min. za Napadení
Trončinský bránil brankáře Pince po ataku Doležala. Bude se hrát ve čtyřech.

33:52

Parádní zákrok Marka Pince! Čisté konto mu chtěl pokazit Kadlec, který od modré čáry mířil do šibenice. Lapačka ale včas přiletěla.

34:10

A znovu čaroval Pinc! Z protější strany obdržel přihrávku Endál a pálil z voleje do odkryté branky. Pinc se ovšem vrhl k druhé tyči a puk zastavil.

35:20

Čakajík opět proklouzl do nadějné možnosti. Spoluhráč mu přepustil puk, liberecký obránce se vtlačil do mezery a střílel. Jenže netrefil přesně.

36:11
Tresty

Vyloučen hráč Andrej Podkonický (Liberec), 2 min. za Sekání
Slavia ještě může před přestávkou zmírnit manko. Hraje přesilovku.

36:39

Jenže naopak ještě mohli inkasovat. Za obranou se schoval Jan Víšek, přišel kotouč a liberecký útočník vyrazil do samostatného úniku. Zvolil přímou střelu a minul branku.

37:46

Zlé oslabení Slavia mohl ještě podpořit Klimenta. Jeho brejk zlikvidoval Slipčenko.

38:12
Tresty

Vyloučen hráč Jan Víšek (Liberec), 2 min. za Hákování
Podkonický se už vrátil na hřiště, na trestné lavici ho ovšem vystřídal Víšek. Slavia opět bude hrát v početní výhodě.

38:45
Tresty

Vyloučen hráč Jan Holub (Liberec), 2 min. za Sekání
A bude to dokonce přesilovka pět na tři. Holub doplní Víška na trestné lavici poté, co fauloval za brankou.

39:07

Svoboda tlačil do branky několik libereckých těl i puk. Brankář Pinc udržel alespoň betony před čárou, kotouč zřejmě také.

39:10

Domácí po vhazování vyhodili puk. Slavia musí rozehrát z vlastní třetiny.

39:44

Svoboda ve výborné pozici minul z voleje branku. Pinc by zřejmě puk nechytil.

40:00

Marek Pinc si ve 2. třetině připsal 13 zákroků, Robert Slipčenko 10.

40:00

Ve druhé části se Slavia vzchopila a snažila se vyrovnat rozdíl ve skóre. Všechny možnosti ale pochytal brankář Pinc, navíc třetí zásah přidal Tomáš Vak. Stále se hodně vylučuje, celky se v početních výhodách v prostřední třetině spíše trápily.

40:00

Slavia zahájí třetí část ve výhodě dvou hokejistů. Ještě 12 sekund bude hrát přesilovku pět na tři.

40:17

Liberec už je ve čtyřech. Kadlec od modré trefil lapačku Pince.

40:28

Liberečtí odvezli puk do bezpečí.

40:46

A už se hraje v plném počtu. Slavia v krátké přesilovce Pince neohrozila.

41:34

Puk se nečekaně odrazil k Holubovi, který střílel proti rozhozenému Slipčenkovi. Jenže branku vůbec netrefil.

42:27

Slavia nezavírá obranu. Do další šance vpadl Dušek, který v pádu ještě přistrkoval dojíždějícímu Hunkesovi. Toho výtečně vychytal Slipčenko.

43:27
Tresty

Vyloučen hráč Petr Kadlec (Slavia), 2 min. za Nedovolené bránění
A Slavii nepomáhá ani faul Kadlece. Liberec může zvýraznit náskok v přesilovce.

43:46

S pukem vyjel Vašíček, Lbierečtí ztratili několik sekund z přesilovky.

44:29

A Liberec neobsadil pásmo ani na konci první minuty početní výhody.

44:45

Nedvěd už zvedal ruce nad hlavu, ta šance nemohla dopadnout jinak. Jenže Kudrna při nájezdu dvou proti brankáři nastřelil přihrávku kapitána pouze do Slipčenka.

45:16

Petr Nedvěd (Liberec) vstřelil branku (15. gól v play-off), asistence Lukáš Derner a Jaroslav Kudrna. Stav zápasu Liberec - Slavia 4:0
A z mnohem méně nápadné akce Liberec navyšuje vedení. Derner zadovkou přenechal puk Nedvědovi, jehož švih zamířil do levého růžku.

46:19

Diváci si žádají "bůra" a Liberec k tomu má blízko. Po minele Sklenáře se ocitl ve vyložené šanci Ondřej.

46:30
Tresty

Vyloučen hráč Marek Tomica (Slavia), TS min. za Hákování

0:0
46:30

Tomáš Urban T. (Liberec) nájezd neproměnil.

Urban po Tomicově faulu jel trestné střílení. Zkusil rychlou střelu, Slipčenko ji vyrazil složenými betony.

46:30

Tak dnes není v Tipsport areně vyprodáno, chybí 90 diváků. Zápas jich navštívilo 7410.

47:38

Vypjaté chvíle! Doležal tvrdě atakoval Nedvěda. Pomstít se ho rozhodl Podkonický, který slávistu v pěstním souboji složil k ledu.

47:38

Nedvěd dlouho ležel na ledě, poté se zvedl a zamířil k slávistické střídačce. Křikl zřejmě několik nadávek a výhružek, poté ho odstavili rozhodčí.

47:38
Tresty

Vyloučen hráč Andrej Podkonický (Liberec), 5+20 min. za Hrubost
Podkonický odchází do kabiny jako hrdina za pokřiku "Andrej".

47:38
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Doležal (Slavia), 5+20 min. za Faul kolenem

47:38
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Doležal (Slavia), 5+20 min. za Hrubost
Doležal schytal za útok na Nedvěda trest do konce utkání. Pak mu rozhodčí udělili ještě jeden za bitku s Podkonickým.

47:50
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), 2 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku
Liberec hraje pětiminutovou přesilovku a navíc ještě míří na trestnou lavici Vašíček. Bude se hrát 5 na 3.

47:50
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Vašíček (Slavia), OT 10 min. za Zásah do oblasti hlavy a krku

48:16

Špačkova střela skončila na tyči!

48:55

Liberečtí drtí Slavii v její třetině. Střely ale zatím míjí branku.

49:44

Tomáš Pospíšil (Slavia) vstřelil branku (7. gól v play-off). Stav zápasu Liberec - Slavia 4:1
Nevídaný kousek Tomáše Pospíšila! Utekl liberecké obraně a při oslabení ve třech skóroval. Pince překonal bekhendovým blafákem.

50:01

Jan Víšek (Liberec) vstřelil branku (9. gól v play-off), asistence Marek Trončinský. Stav zápasu Liberec - Slavia 5:1
Liberec ale rychle odpověděl. Trončinského přihrávka se od bruslí odrazila přímo k Janu Víškovi, který doklepl puk do prázdné branky.

51:12

Liberec pokračuje v přesilovce, už ale nebojuje tak urputně.

51:23
Tresty

Vyloučen hráč Jaroslav Kudrna (Liberec), 2 min. za Sekání

51:23
Tresty

Vyloučen hráč Robert Slipčenko (Slavia), 2 min. za Hrubost
Kudrna zajel pro puk až do brankoviště a brankář Slipčenko mu lapačkou vlepil pohlavek.

51:55

Teď už každá rána znamená gólové nebezpečí. Obrana Slavie rezignovala. Nedvěd u tyče neprotlačil kotouč za Slipčenka.

52:44

Slavia po dlouhé době opět bruslí v plném počtu.

53:26

Puk proklouzl až před brankoviště, kde zůstal nehlídaný Hořava. Mířil chytře pod horní tyč, ale Slipčenko se tam nečekaně stihl přesunout!

54:08
Tresty

Vyloučen hráč Milan Bartovič (Liberec), 2 min. za Hákování

54:58

Několik tvrdých soubojů u mantinelů absolvoval Ondřej. Hráče na hrazení přilepoval s velkou agresivitou.

55:37
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Urban T. (Liberec), 2 min. za Hákování
A Slavia si opět zahraje proti třem protihráčům.

56:06

Kadlecová rána od modré ťukla o horní tyč!

56:34

Liberečtí pokračují oslabení ve čtyřech. Slavia rozehrává útok z vlastní třetiny.

57:29

Svoboda střílel z dobré pozice, ale poslední minuty se zdá, že už nikdo utkání nebere vážně.