Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pondělí 25. září 2023 Zlata

V poslední ze čtyř vzájemných zápasů loňských extraligových finalistů hostí Pardubice. Těm se na Ostravany daří: poté, co je smetly 4:0 na zápasy v boji o titul, je dvakrát porazily i v této sezoně. Vítkovice dokázaly uspět jen jednou v nájezdech.

Před uzávěrkou přestupů usilovaly Pardubice o zajímavé posily: Čáslavu z CSKA Moskva a Kukumberga ze Slovanu. Dohoda s jejich kluby se ovšem nepodařila a Východočřeši si tak jen pojistili službu 14 hráčů 1. ligy pro případné střídavé starty. Vítkovičtí odeslali do Mladé Boleslavi obránce Dudáše.

Vítkovice mají problémy s brankáři. Roman Málek je zraněný, v minulém kole si poranil kotník i navrátilec Martin Prusek. Ten se však dokázal dát dohromady a nejspíš nastoupí jako jednička pro dnešní duel.

Utkání začalo.

Sestavy a rozestavení

PardubicePardubice

Růžička
o hráči
12 Kaberle
Kaberle
o hráči
14 Kočí
Kočí
o hráči
Jan Kolář
o hráči
24 Píša
Píša
o hráči
Nakládal
o hráči
24 Mezei
Mezei
o hráči
30 Jillson
Jillson
o hráči
7 Drtina
Drtina
o hráči
Jan Kolář
o hráči
42 Koukal
Koukal
o hráči
23 Starý
Starý
o hráči
81 Bartek
Bartek
o hráči
19 Nahodil
Nahodil
o hráči
96 Somík
Somík
o hráči
91 Kůrka
Kůrka
o hráči
79 Zohorna
Zohorna
o hráči
Pineault
o hráči
Buchtele
o hráči
14 Špirko
Špirko
o hráči
61 Rákos
Rákos
o hráči

VítkoviceVítkovice

25 Prusek
Prusek
o hráči
Šindelář
o hráči
2 Malík
Malík
o hráči
Voráček
o hráči
8 Rehák
Rehák
o hráči
7 Trnka
Trnka
o hráči
Punčochář
o hráči
Ovčačík
o hráči
Vosátko
o hráči
11 Ujčík
Ujčík
o hráči
85 Burger
Burger
o hráči
61 Klimek
Klimek
o hráči
16 Huna
Húževka
o hráči
29 Szturc
Szturc
o hráči
Šedivý
o hráči
20 Vrána
Vrána
o hráči
Káňa J.
o hráči
83 Sýkora
Sýkora
o hráči
19 Hlinka
Hlinka
o hráči
10 Tomas
Tomas
o hráči
55 Pohl

Rozhodčí: Baluška (SVK), Konc (SVK) - Blümel (CZE), Charvát (CZE)
Počet diváků: 9 423

0:23

Domácí začali velkým náporem. Po Kaberleho ráně vznikla před Pruskem velká mela, síérii dorážek však brankář Vítkovic pochytal.

0:46

Po dalšáím tlaku domácí zvedali ruce, ale zbytečně. Poté, co se hokejisté navalili na Pruska a posunuli branku, bylo pískáno.

2:04

Poprvé zahrazili hosté. Káňova střela letěla vedle, ale odrazila se od zadního mantinelu k Vránovi. Ten z úhlu Růžičku nepřekvapil.

3:00

Domácí skvěle napadají a drží se díky tomu v útočném pásmu. Do šance se však tentokrát nedostali.

4:11

Nahodil se tlačil od mantinelu k brance, po jeho pokusu ještě dorážel Píša. Prusek zasáhl a s obtížemi puk vyrazil.

4:49

Draví pardubičtí útočníci se znovu dostali k dorážce. Po Kolářově průniku a střele se za pukem tlačil Koukal,a le Prusek i podruhé vyrazil.

6:05
Důležité

Kaberle chyboval na vlastní modré a Klimek díky tomu jel sám na branku. Pokusil se o bekhendový blafák, ale Růžička předvedl dobrý rozklek a puk vyrazil betonem.

7:42

Třetí útok Pardubic nadělal Ostravanům problémy svým důrazem, dostal se však jen k nepříliš nebezpečné střele Pineaulta z úhlu.

8:45

Tomas dlouho držel puk v pásmu Pardubic, nechal spoluhráče vystřídat. Pak se však čerství hráči Vítkovic nepřesnou přihrávkou sami připravili o pásmo.

9:04
Góly

Jan Buchtele (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Rastislav Špirko a Martin Bartek. Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 1:0
Po nedorozumění Pruska s Ovčačíkem vybojoval puk v rohu Špirko, po střele z úhlu se kotouč odrazil k Buchtelemu. Ten ho z ideální pozice poslal pod břevno.

11:42

Růžička se blýskl při Ujčíkově výjezdu z rohu, když mu vypíchl puk holí.

12:11

Pardubice se bleskově dostaly do protiútoku a vynutily si velký nápor. Prusek musel vyřešit dvě nebezpečné střely Rákose a jednu Buchteleho. Čtvrtý útok Pardubic je zatím nejnebezpečnější lajnou zápasu.

14:00

Hosté přidali, ale do šancí se nedostávají. Se střelami z úhlu si a z dákky si Růžička poradil.

14:34

Pruskovi vypadla nenápadná Rákosova střela z lapačky, před dorážkou pardubického forvarda pak raději puk na ledě přikryl rukavicí.

15:11
Důležité

Domácí jeli ve dvou na jednoho. Buchtelemu najížděl vlevo Špirko, útočník však naznačil nahrávku a sám vypálil. Trefil boční konstrukci.

15:47

Pardubice si říkají o druhý gól. Koukal najížděl do pásma po levé straně a jeho povedenou střelu z kruhu Prusek tak tak vyrazil ramenem. Po chvíli musel gólman řešit další šanci domácích.

17:24
Tresty

Vyloučen hráč Marek Malík (Vítkovice), 2 min. za Nedovolené bránění
Malík fauloval, ale Bartek beztrestně přihrál pád. Obránce se zkušenostmi z NHL se hodně zlobí.

18:40

Pardunicím se přesilovka vůbec nedaří, domácí se ne a ne usadit v pásmu.

18:58
Důležité

Klimek jel v oslabení sám na branku! Přitom ho zezadu zblokoval Píša, Klimek nezakončil. Sudí zůstali v klidu, zákrok obránce byl nejspíš čistý.

19:24

Je po přesilovce. Domácím připravila víc škody než užitku.

Skončila první třetina.

20:00

Pardubice zaslouženě vedou, i když Vítkovice měly rovněž dvě tři velmi dobré šance. Domácí jsou však o dost aktivnější a nebezpečnější v předbrankovém prostoru, kam se derou s téměř kanadským důrazem. Jen díky brankáři Pruskovi je skóre pro hosty ještě celkem milosrdné.

Začala druhá třetina.

21:14
Důležité

Pěkná kombinace prvního útoku hostů skončila bekhendovou střelou Burgra, který přizvedl puk zblízka na horní tyčku!

22:30

Hosté začali druhou třetinu o poznání lépe. Naposledy se téměř minutu drželi v pásmu Pardubic, vytěžili však jen nepříliš nebezpečnou střelu z otočky.

24:06

Na druhé straně dostal třetí útok Pardubic soupeře pod tlak. Pineault se Špirkem dobrým pohybem nadělali Vítkovicím problémy, Prusek však zasahoval jen proti střele z úhlu.

24:51

Burger pronikl do pásma, podržel puk u mantinelu a pak poslal tečovanou žabičku na Růžičku. Ten si v podřepu se zvláštně letícím pukem poradil.

25:28

Húževka objel branku, po jeho střele ještě dorážel Huna. Růžička však měl hůl na ledě a oba pokusy odrazil.

27:07

Po krátkém pobytu Vítkovic před Růžičkou vyhodili domácí puk o mantinel tak šikovně, že skončil před Pruskem. Ten ho před dojíždějícími útočníky raději skryl a místo v pásmu Pardubic se tak vhazuje na druhé straně.

28:00

Do hry se vloudily nepřesnosti. Střední pásmo se teď zdá být neproniknutelnou pastí.

28:26
Góly

Martin Bartek (Pardubice) vstřelil branku (17. gól v sezóně). Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 2:0
Po velké chybě obránce Reháka se puk za brankou Vítkovic odrazil Bartkovi. Slovenský útočník se hbitě trefil.

30:41

Pardubice se talčí za třetím gólem. Buchtele s Pineaultem dobře zakombinovali, po střele z úhlu musel Prusek řešit ještě dorážku.

31:16
Tresty

Vyloučen hráč Marek Malík (Vítkovice), 2 min. za Podražení
Jediným hříšníkem utkání je zatím Marek Malík. Tentokrát podrazil v rohu Koláře.

33:16

Domácí dlouho krotili puk u mantinelu, ale nakonec rozehráli zámek. Špirko si položil obránce a vypálil od modré, puk se však odrazil od hradby těl. Hosté se ubránili.

33:39
Důležité

Vítkovice měly obrovské štěstí, po jedné střele puk dvakrát cinkl o tyčku! Domácí sehráli povedený brejk, na jeho konci byl Koukal, který trefil tyčku. Puk se od ní odrazil do zad Pruska a odtud znovu do stejné tyče.

34:56

Rákos pěkně prokličkoval kolem Vosátka a přiklepl Kočímu, jeho střela však míří vedle.

36:00

Pardubice nyní ovládají zápas. Drží puk a za potlesku publika se stále tlačí dopředu. Když kotouč ztratí, bleskově zformují obranu a nedají Vítkovicím šanci na brejk.

36:46

Buchtele si vyjel od zadního mantinelu a z úhlu se snažil překvapitz Pruska. Ten byl u tyčky připravený.

37:07
Důležité

Pardubice si v poslední minutě na ledě dělaly, co chtěly. Jejich velký tlak vyústil v další břevno. Sudí prohíželi video, ale nakonec hlavní arbitr rozpažil.

37:41

Jako kdyby břevno hosty probralo. Natlačili se do pásma a připravili horké chvilky Růžičkovi. Ten se skvěle přesunul proti střele Szturce z levého kruhu.

38:50

Znovu zaútočily Pardubice. Prusek si sedl na led a po Rákosově střele pochytal dvě nebezpečné dorážky Buchteleho. Vítkovice mají s likvidací odražených puků od Pruska velké problémy.

39:30
Góly

Adam Pineault (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně), asistence Rastislav Špirko a Jan Buchtele. Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 3:0
Poté, co Prusek zlikvidoval kvanta šancí a střel zblízka, pustil střelu švihem zdálky. Pineault dostal nahrávku křížem přes celé pásmo a z levé strany se trefil k bližší tyči.

Skončila druhá třetina.

40:00

Pardubice ovládají zápas. Ve druhé třetině si výtečným napadáním vynutili velký tlak, velmi často se dostávají k dorážkám a vytváří si jednu šanci za druho. Pruskovi třikrát pomohla tyčka. Ojedinělé akce hostů řeší s klidem Růžička, který drží čisté konto na domácím ledě už 133 minut.

Začala třetí třetina.

40:41
Tresty

Vyloučen hráč Petr Punčochář (Vítkovice), 2 min. za Podražení
Starý ujížděl sám na branku, zezadu byl faulován. Sudí však nerozhodli o trestném střílení, protože na úrovni Starého byl ještě jeden vítkovický hráč.

40:41
Důležité

Starý ovšem v pádu najel do Martina Pruska, který se po svém návratu na led i ve druhém zápase opět zranil. Místo něj zaujal pozici v brance Vítkovi Filip Šindelář.

42:41

Pardubice sehrály přesilovku bídně, Šindelář se neměl šanci zahřát.

42:50
Tresty

Vyloučen hráč Daniel Rákos (Pardubice), 2 min. za Vysoká hůl
V klinči čtyř hráčů trefil Rákos holí do obličeje Vosátka. Vítkovice mají šanci sníži ve dlouhé přesilovce, jejich bek míří s krvavým šrámem na šití.

43:50

První minutu přesilovky Vítkovice prohospodařily.

44:28

Pohl měl velkou šanci, dostal puk před branku a zblízka pálil nahoru. Růžička však dokázal jeho šanci zlikvidovat a dál drží nulu.

46:18

Vítkovicím se přesilovka nedaří. V oslabení ujel Pineault, Prusek jeho bombu s obtížemi zlikvidoval.

46:38
Tresty

Vyloučen hráč Ctirad Ovčačík (Vítkovice), 2 min. za Podražení
Po další šanci Pardubic v oslabení se síly vyrovnají. Špirko se zleva dral před branku, tam ho srazil Ovčačík.

46:50

Rákos je na ledě, začíná přesilovka Pardubic.

47:25
Góly

Martin Bartek (Pardubice) vstřelil branku (18. gól v sezóně), asistence Rastislav Špirko a Radovan Somík. Stav zápasu Pardubice - Vítkovice 4:0
Po nahrávce od zadního mantinelu vypálil bez přípravy Bartek a o betonu Šindeláře se puk odrazil do sítě.

47:30

Zápas sleduje 9324 diváků.

48:18
Tresty

Vyloučen hráč Jakub Nakládal (Pardubice), 2 min. za Nedovolené bránění

48:57

Pineault zasáhl vysokou holí Szturce. Sudí to však chybně přehlédli. Vítkovice měly hrát přesilovku 5 na 3, místo toho hrají dál jen proti čtyřem.

50:18

Přes velký tlak Vítkovic se Pardubice ubránily a jsou v pěti.

50:53
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Burger (Vítkovice), 2 min. za Držení protihráče

51:55

Šindelář zachránil Vítkovice od páté branky. Špirko se dvěma krásnými kličkami proháčkoval až před branku, ale jeho pokus zlízka lapil brankář do rukavice.

52:53

Vítkovice jsou v pěti.

55:09

Šindelář trochu pozdě, ale přece vyrazil proti nahozenému puku a vypíchl ho na poslední chvíli před dojíždeějícím útočníkem.

55:34
Důležité

I Vítkovice orazítkovaly dvě tyčky po jedné střele. Klimek vypálil do břevna, odtud se puk odrazil do tyčky a ven.

56:37
Tresty

Vyloučen hráč Ondrej Šedivý (Vítkovice), 2 min. za Hákování
Při brejku Pardubic si Šedivý pomohl faulem na Zohornu.

58:37

Pardubice hrály přesilovku až příliš profesorsky. Přestos e ještě dostal do šance Špirko. Oběma týmům je jasné, že dnešní zápas je rozhodnutý.

59:30

Pardubice jen pozičně hlídají pásnmo, drží puk daleko od Růžičky, který míří za druhou domácí nulou v řadě.

Skončila třetí třetina.

Počet diváků: 9 423

Konec utkání.

Vzájemné zápasy

14. února 2024 18:00Pardubice-Vítkovice -:-
28. prosince 2023 17:30Vítkovice-Pardubice -:-
5. listopadu 2023 17:00Vítkovice-Pardubice -:-
27. září 2023 17:30Vítkovice-Pardubice -:-
17. února 2023 18:00Pardubice-Vítkovice 1:4
3. ledna 2023 17:20Vítkovice-Pardubice 2:3P
22. listopadu 2022 17:30Vítkovice-Pardubice 4:5N
6. října 2022 18:00Pardubice-Vítkovice 2:1
6. února 2022 16:00Vítkovice-Pardubice 4:1
26. prosince 2021 17:00Pardubice-Vítkovice 2:3N
31. října 2021 17:30Vítkovice-Pardubice 4:1
13. října 2021 18:00Pardubice-Vítkovice 6:0
2. března 2021 17:30Vítkovice-Pardubice 5:3
19. ledna 2021 18:00Pardubice-Vítkovice 3:0
21. prosince 2020 18:00Pardubice-Vítkovice 4:3
4. prosince 2020 17:30Vítkovice-Pardubice 1:5
14. února 2020 17:30Vítkovice-Pardubice 3:5
30. prosince 2019 18:00Pardubice-Vítkovice 2:4
17. listopadu 2019 16:00Vítkovice-Pardubice 3:2N
29. září 2019 17:00Pardubice-Vítkovice 2:3
9. ledna 2019 17:30Vítkovice-Pardubice 4:1
19. prosince 2018 18:00Pardubice-Vítkovice 2:5
28. října 2018 16:00Vítkovice-Pardubice 3:1
14. září 2018 18:00Pardubice-Vítkovice 1:2
23. ledna 2018 18:00Pardubice-Vítkovice 5:3
20. prosince 2017 17:30Vítkovice-Pardubice 2:0
29. října 2017 15:00Pardubice-Vítkovice 3:4
17. září 2017 16:00Vítkovice-Pardubice 4:2
26. února 2017 17:00Pardubice-Vítkovice 1:3
8. ledna 2017 15:30Vítkovice-Pardubice 4:1
25. listopadu 2016 18:00Pardubice-Vítkovice 3:0
9. října 2016 17:00Vítkovice-Pardubice 2:0
18. března 2016 18:00Pardubice-Vítkovice 2:0
13. března 2016 15:30Vítkovice-Pardubice 1:2N
19. února 2016 17:00Vítkovice-Pardubice 6:4
3. ledna 2016 17:20Pardubice-Vítkovice 4:3P
17. listopadu 2015 15:30Vítkovice-Pardubice 4:5
2. října 2015 18:00Pardubice-Vítkovice 1:6
8. března 2015 17:00Pardubice-Vítkovice 5:0
7. března 2015 17:00Pardubice-Vítkovice 6:3
5. března 2015 18:20Vítkovice-Pardubice 2:4
4. března 2015 17:00Vítkovice-Pardubice 8:2
20. února 2015 17:00Vítkovice-Pardubice 2:0
6. ledna 2015 18:00Pardubice-Vítkovice 1:6
21. listopadu 2014 17:00Vítkovice-Pardubice 3:2
5. října 2014 18:00Pardubice-Vítkovice 4:2
2. února 2014 15:00Pardubice-Vítkovice 4:2
23. prosince 2013 17:00Vítkovice-Pardubice 1:4
13. listopadu 2013 18:00Pardubice-Vítkovice 1:3
27. září 2013 17:00Vítkovice-Pardubice 6:5P
29. ledna 2013 17:00Vítkovice-Pardubice 2:1
18. listopadu 2012 17:00Pardubice-Vítkovice 1:2
9. října 2012 17:00Vítkovice-Pardubice 3:2
5. října 2012 18:00Pardubice-Vítkovice 3:1
20. března 2012 18:00Pardubice-Vítkovice 5:4P
18. března 2012 18:10Vítkovice-Pardubice 6:1
16. března 2012 18:00Pardubice-Vítkovice 6:0
13. března 2012 17:40Vítkovice-Pardubice 2:3
12. března 2012 17:30Vítkovice-Pardubice 3:2N
9. března 2012 18:00Pardubice-Vítkovice 2:3N
8. března 2012 18:10Pardubice-Vítkovice 5:2
18. ledna 2012 18:10Pardubice-Vítkovice 4:2
2. prosince 2011 17:30Vítkovice-Pardubice 4:3
8. listopadu 2011 17:30Vítkovice-Pardubice 5:3
21. října 2011 18:00Pardubice-Vítkovice 2:1N
27. března 2011 18:10Vítkovice-Pardubice 3:2N
24. března 2011 18:10Pardubice-Vítkovice 2:3P
23. března 2011 18:10Pardubice-Vítkovice 0:3
20. března 2011 18:10Vítkovice-Pardubice 2:3
19. března 2011 17:00Vítkovice-Pardubice 4:0
1. února 2011 18:10Pardubice-Vítkovice 4:0
28. prosince 2010 17:30Vítkovice-Pardubice 1:1N
17. listopadu 2010 17:00Pardubice-Vítkovice 4:3
5. října 2010 17:30Vítkovice-Pardubice 1:2
22. dubna 2010 18:10Vítkovice-Pardubice 2:3P
21. dubna 2010 19:10Vítkovice-Pardubice 2:5
18. dubna 2010 0:00Pardubice-Vítkovice 1:0
17. dubna 2010 18:10Pardubice-Vítkovice 5:1
9. února 2010 17:30Vítkovice-Pardubice 3:2
3. ledna 2010 18:10Pardubice-Vítkovice 10:3
15. listopadu 2009 17:00Vítkovice-Pardubice 3:4N
1. října 2009 18:10Pardubice-Vítkovice 3:2
13. února 2009 18:00Pardubice-Vítkovice 2:1
30. prosince 2008 17:00Vítkovice-Pardubice 1:2
16. listopadu 2008 17:00Pardubice-Vítkovice 3:4N
30. září 2008 17:00Vítkovice-Pardubice 2:1
23. března 2008 0:00Vítkovice-Pardubice 6:1
18. března 2008 0:00Pardubice-Vítkovice 5:3
14. března 2008 0:00Pardubice-Vítkovice 1:3
4. března 2008 0:00Vítkovice-Pardubice 5:4
13. února 2008 0:00Pardubice-Vítkovice 6:1
3. ledna 2008 0:00Vítkovice-Pardubice 3:0
21. listopadu 2007 0:00Pardubice-Vítkovice 4:3
9. října 2007 0:00Vítkovice-Pardubice 4:2