Získejte všechny články
jen za 89 Kč/měsíc

0:21

Zápas začal ve velkém tempu. Trávníček dostal pas na modrou, předjel St.Pierrea a řítilse sám na brankáře. Horčička však jeho střelu vytěsnil ramenem.

1:49
Tresty

Vyloučen hráč Jan Stránský (Plzeň), 2 min. za Zdržování hry
Stránský vyhodiíl puk z vlastního pásma do hlediště. Plzeň se tak bude bránit v oslabení.

3:49

První část přesilovky se Litvínovu nevydařila, v té druhé však hosté zahrozili. Kubinčák dostal dobrou křížnou přihrávku, ale z ideální pozice mířil mimo. Plzeň je kompletní.

Zavřel

Rozhodčí: Hradil (CZE), Hribik (CZE) - Bláha (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 6 472

4:03
Tresty

Vyloučen hráč Viktor Hübl (Litvínov), 2 min. za Hákování
Přesilovku si tentokrát zahraje Plzeň.

6:03

Přesilovka se domácím nepovedla. Puk je moc neposlouchal a Litvínov se v pohodě ubránil.

8:18

Dvořák clonil před brankou, Heřman toho využil a poslal na litvínovského gólmana ostrou střelu ze střední vzdálenosti. Volke vyrazil puk do rohu.

8:25
Tresty

Vyloučen hráč Martin Volke (Litvínov), 2 min. za Podražení
Dvořák se motal kolem branky, přitom ho fauloval Volke, který chtěl odmést puk, ale podrazil jen útočníka Plzně. Místo brankáře je však vyloučen Gula.

10:25

Domácím se přesilovka nepovedla. Nepřesným zpracováním puku se sami vytlačili z pásma, pak se tam dlouho nedostali. Ohrozit Volkeho mohl jen Straka, ale v dobré pozici neposedný puk nasměroval vedle.

10:43

Jánský zůstal po nárazu u mantinelu na ledě, sudí nevylučují.

11:28

Plzeň šli ve třčch proti dvěma, Straka však poslal Vlasákovi puk do tandemu příliš dozadu.

12:00

Volke je v dobré pohodě, máchl lapačkou a bez potíží chytil oblouček letící od modré čáry.

12:11

Plzeň si vynutila velký tlak. Obrovskou šanci zahodil Kovář, který si sjel k dorážce střely Modrého, ale v ideální pozici zamířil mimo levou tyčku litvínovské branky.

12:55
Tresty

Vyloučen hráč Vojtěch Kubinčák (Litvínov), 2 min. za Sekání
Kubinčák nešikovně oplácel naražení na mantinel a oslabil Litvínov.

13:14

Pavel Vostřák (Plzeň) vstřelil branku (12. gól v play-off), asistence Martin Straka a Tomáš Vlasák. Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:0
Plzni se povedla dobrá kombinace, která díky pohotovosti Vostřáka skončila gólem. Straka dostal pas na pravý kruh, pálil bez přípravy, ale netrefil puik ideálně a poslal jen šouravou střelu do mlýnice před branku. Tam však stál Vostřák a lehkou tečí usměrnil kotouč do sítě.

13:55

Nervózní Kubinčák si ostře vyšlápl na obránce Hanzlíka, při napadání ho trefil loktem v obličeji. Rozhodčí to přehlédli.

15:39

Elitní plzeňská trojka sehrála přkný brejk. Straka však místo střely v dobré pozici volil nahrávku Vostřákovi. Kdyby prošla,. pálil by plzeňský veterán do prázdné branky, puk však výtečně zblokoval jeden z obránců.

16:51

Straka a jeho křídla jsou znovu na ledě. Kapitán táhl další útok, Vostřákova sražená střela však cestu k brance nenašla.

18:20

Volke řeší další nepříjemnou situaci: Frolo dostal puk na modrou a z pravé strany tvrdě vypálil. Volke skryl puk do lapačky před dojíždějícími soupeři.

18:52

Plzeň je aktivnější, snaží se tvořit a pouští se do jednoho útoku za druhým. Tentokrát však akce skončila zakázaným uvolněním, když Haman nestihl dojet oblouk nahozený ze středního pásma.

19:17

Hüblovu křížnou přihrávku v útočném pásmu Litvínova vystihl Vlasák a najížděl do brejku na bránícího beka, ale háčkoval s pukem tak dlouho, až ho nechal za sebou.

19:55

V závěru třetiny Litvínov tvrdě napadá, Plzeňští však ataky ustáli a dostali puk do středního pásma.

20:00

V první třetině měla Plzeň převahu. Poté, co dokázala využít přesilovou hru, pustila se do útočení a její rychlé výpady dělají starosti defenzivě hostů. Domácí však nedokáží využívat šance, často v dobrých pozicích míří mimo branku nebo do Volkeho.

20:18

Vostřák se prodíral dopředu, ale jeho průnik zblokoval obránce Skuhrovec.

21:21

Na ledě zůstal chvíli ležet Haman, sudí nepřerušili a útočník během hry odkulhal na střídačku.

1:49

Stránsého střela Volkemu propadla pod betonem, ale ten přece jen změnil směr, takže puk odklouzal vedle.

23:01

Plzeňští vybojovali puk u zadího mantinelu a nahráli Vlasákovi, jkehož střelu z pozice mezi kruhy chytil Volke.

23:24

Plzeň má obrovský tlak: Straka vypracoval velkou šanci pro Vostřáka, který zřejmě trefil tyčku.

23:42

Roman Vopat (Litvínov) vstřelil branku (6. gól v play-off). Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:1
Ve chvílích, kdy Plzeň jednoznačně ovládala hru, nečekaně udeřil Litvínov. Pomohl mu k tomu velkou hrubkou mladík Jeřábek, který rozehrál puk do nohou napadajícího Vopata. Kapitán hostů si ho hbitě přiklepl na hůl a překonal překvapeného Horčičku.

23:54
Tresty

Vyloučen hráč Nicolas St. Pierre (Plzeň), 2 min. za Držení protihráče
Otřesená Plzeňm se ihned musela bránit další šanci, ve které se ocitl najíždějící Kubinčák. Po jeho střele fauloval Lukeše St.Pierre a míří na trestnou lavici.

25:54

Litvínovu přesilovka moc nepomohla, naopak spíš vypadl z tempa.

27:00
Tresty

Vyloučen hráč Patrik Petruška (Plzeň), 2+2 min. za Hrubost
Petruška atakoval Volkeho, toho mstil Lukeš. Plzeňský hokejista však dostal zvojezný trest, hosté proto budou hrát přesilovku.

27:00
Tresty

Vyloučen hráč František Lukeš (Litvínov), 2 min. za Hrubost

27:24

Dvořák sebral v oslabení puk a protlačil se s ním až k brance. tam už však neměl síly ani protor k lepšímu zakončení.

29:00

Druhá polovina přesilovky se Litvínovu povedla. Vopat si přehodil puk na forhend a mířil do poloodkryté branky, ale trefil jen boční konstrukci. Plzeň už je v pěti.

29:38
Tresty

Vyloučen hráč Ondřej Martinka (Litvínov), 2 min. za Držení protihráče
Plzeňská první formace si opět vytvořila nápor díky šikovnosti Straky, který vymyslel dvě pěkné akce. Při té první ho fauloval obránce Martinka, domácí si proto zahrají přesilovku.

31:38

Plzni se přesilovka moc nepovedla, Martinka je na ledě.

31:50

Ondřej Martinka (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v play-off), asistence Peter Jánský. Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:2
Sotva Martinka naskočil na led, dostal puk, najel si do třetiny a švihem vyslal plachtící puk na Horčičku. Ten se nechal rozhodit dojíždějícím Jenáčkem a kotouč mu překvapivě propadl pod rukou do sítě.

32:32
Tresty

Vyloučen hráč Ivan Švarný (Litvínov), 2 min. za Hrubost
Švarný přehnal důraz před vlastní brankou a Plzeň má šanci vyrovnat v přesilovce.

32:54

Straka přišel o puk na modré, Litvínov ho vyhodil z pásma.

34:32

Plzni se přesilovka opět příliš nepovedla. Vostřákovi při střele sjel puk a zbytek výhody zkazily nepřesnosti.

34:41

Volke vyrazil ostrou ránu Hanzlíka po buly.

35:07
Tresty

Vyloučen hráč Matěj Stříteský (Litvínov), 2 min. za Držení protihráče
Stříteský blokoval Dvořáka, jenž byl bez puku. Plzeň tak bude znovu hrát v pěti proti čtyřem.

35:45

Tentokrát byl úvod přesilovky pěkně sehraný, Vostřákova bomba ale letěla těsně vedle a Litvínov vyhodil.

36:50
Tresty

Vyloučen hráč Jan Stránský (Plzeň), 2 min. za Hrubost
Plzeňští se ve třech natlačili před Volkeho. Stránský však po odpískání oplácel a zbytečně tak vyrovnal síly na ledě.

37:01

Pěkný pokus Vostřáka, který se protáhjl do pásma, zasekl a vypálil. Volke však viděl a neměl problém.

37:07

Litvínoív je v pěti, začíná jeho přesilovka.

37:55

Volke vyrobil chybu, kterou však posléze elegantně napravil. Při rozehrávce za brankou poslal gólman puk na hůl Straky, jenž se otočil a nahodil ho do opuštěné branky. Jenže Volke při návratu máchl lapačkou do vzduchu a puk chytil.

38:50

Plzeň je kompletní.

39:05

Karel Kubát (Litvínov) vstřelil branku (7. gól v play-off). Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:3
Další hrubka plzeňské obrany znamená další bleskový gól pro Litvínov. Modrý rozehrál na hůl obránce Kubáta, ten ještě v útočném pásmu sebral puk, obhodil si právě Modrého a zavěsil k tyči.

39:19
Tresty

Vyloučen hráč Jiří Hanzlík (Plzeň), 2 min. za Vysoká hůl
Další rána pro domácí: musí se bránit ve čtyřech.

39:58

Ve druhé třetině už Litvínov přesilovku nevyužije.

40:00

Plzeň začala druhou třetinu velmi aktivně, vypracovalas si i velké šance. Pak ji však srazily hrubé chyby jak mladíka Jeřábka, tak veterána Modrého, po nichž dokázali hosté skórovat.

40:19

Ještě minutu se bude Plzeň bránit v oslabení.

41:19

Litvínov se v přesilovce k ničemu nedostal. Plzeň je v pěti.

41:27

Kovář dosprintoval za pukem a nahrával Rachůnkovi. Puk se však odrazil od litvínovského obránce mimo dosah Volkeho a dkolouzal křížem přes brankoviště těsně mimo.

42:12

Plzeňský tlak sílí, Petruška měl během pár vteřin dvě velké šance. Poprvé však netrefil puk před poloodkrytou brankou, podruhé mířil do Volkeho.

43:21

Vostřák pálil z otočky, puk však odrazili beci.

44:18

Další plzeňský nápor vyústil jen v puk končící na boční síťce. Někteří diváci jásali, ale šlo je o optický klam.

44:55
Tresty

Vyloučen hráč Viktor Hübl (Litvínov), 2 min. za Podražení
Plzeň bude hrát přesilovku.

46:09

První formace Plzně si vynutila velký nápor. Volke však zatím odolává, pochytal ránu Vostřáka i dvě střely Vlasáka - tu druhou dokonce vytěsnil nad branku helmou.

46:55

Strakova lajna zůstala na přesilovce celé dvě minuty, v závětru však už neměla sílu a Litvínov vyhazoval puky. Přesto se Kovář prosmýkl po pravé straně až k brance, ale volke se položil na led a puk vyrazil.

48:06
Tresty

Vyloučen hráč Karel Kubát (Litvínov), 2 min. za Sekání
další přesilovka Plzně. Na led opět míří nesmrtelný titán Straka.

49:00

Plzeň zamkla Litvínov v klasickém psotavení. Po sérii přihrávek vyslal na branku bombu Hanzlík, Volke vyrazil. Tlak Plzně pokračuje.

49:41

Po závaru před brankou Litvínova se do sebe pustili Kovář s Jarešem. Oba si posedí na trestné. Volke předtím zlikvidoval dvě střely zblízka.

50:06

Po dalších dvou zákrocích Volkeho je Litvínov kompletní.

51:20

Po plzeňské rozehrávce pískli sudí zakázané uvolnění. Domácí se hodně zlobí, puk letěl přes chumel hráčů u mantinelu, kteří měli snahu hrát.

51:56

Strakova lajna na třetí pokus dobyla pásmo, její centr zajel k zadnímu mantinelu pro odražený puk a našel z otočky Vostřáka. Jeho střelu ovšem opět zlikvidovala noční můra Západočechů - litvínovský brankář Volke.

52:10
Tresty

Vyloučen hráč Matěj Stříteský (Litvínov), 2 min. za Hrubost
Za vzájemnou potyčku je tu vzájemný trest. Vlasák však dostal za následnou ránu pěstí 2+2 minuty, Stříteský jen klasický menší trest.

52:10
Tresty

Vyloučen hráč Tomáš Vlasák (Plzeň), 2+2 min. za Hrubost

53:30

Oba týmy už berou síly z rezerv, obětavě skákají za puky a často končí na ledě vkleče nebo vleže. Plzeň se zatímúspěšně brání v oslabení, po němž by měla ještě 6 minut na vyrovnání.

54:10

55:20

Strakova řada se držela v pásmzu, ale do střelecké pozice se nedostala.

55:36

Martin Straka (Plzeň) vstřelil branku (19. gól v play-off), asistence Jan Kovář a Pavel Vostřák. Stav zápasu Plzeň - Litvínov 2:3
Kapitán zavelel k závěrečnému šturmu. Straka najel k brance od pravého mantinelu, stahovačkou si položil obránce a podél druhého padajícího soupeře se trefil k tyči.

56:04

Modrobílá lavina se znovu valí dopředu, tentokrát ji však zastavil ofsajd.

56:46

Marné pokusy domácích dobýt pásmo skončily brejkem Majdana, který se zprava tlačuil přes Modrého a nakonec vypálil bekhendem. Horčička puk schoval pod lapačkou.

57:18
Tresty

Vyloučen hráč Peter Jánský (Litvínov), 2 min. za Podražení
Jánský nastavil nohu Benákovi při napadání za brankou Plzně a dává tak soupeři velkou šanci na vyrovnání.

57:28

Tomáš Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (31. gól v play-off), asistence Jan Kovář. Stav zápasu Plzeň - Litvínov 3:3
Tři domácí hráči se natlačili před brankoviště a rozpoutali peklo v podobě několika střel zblízka, které skončilo dorážkou Vlasáka dpo ledě do branky.

57:49

Volke se otočil zády proti dotírajícímu Stránskému a zády ho sestřelil. Diváci pískají, ale šlo o čistý bodyček.

58:00

Domácí ostřelují Volkeho ze všech stran, Vostřákův bekhend z úhlu odrazil gólman do rohu.

58:35

Domácí mají v závěru velký tlak, Litvínov nestíhá plzeňské tempo. Volke však odolává.

59:05

Litvínov se dostal do pásma, Kubinčák nebezpečně vypálil a Horčička vyrazil, ani nevěděl jak.

59:59

Plzeň předvedla fantastický závěr třetí třetiny. V posledních vteřinách ještě rozpoutala ohromný kolotoč, litvínovská defenziva absolutně nestačila Strakovu útoku. Modrý však vteřinu před koncem pálil do Volkeho.

Skončila třetí třetina.

60:00

Plzeň měla v poslední třetině drtivou převahu, na Volkeho vyslala 18 střel, kdežto Litvínov na Horčičku jen 4! Využít nápor se však domácím podařilo až v závěru, kdy Straka předvedl parádní individuální akci a dvě minuty nato vyrovnal Vlasák.

Začalo prodloužení.

61:01

Plzeň vstoupila do prodloužení aktivněji. Volke dvakrát vyrazil puk před sebe, litvínovští obránci ale prostor před ním dobře vyčistili.

62:43

Nejistý Horčička pustil pod sebe nahození Jánského, které neudržel v lapačce. Okamžitě však přiskočili dva plzeňští beci, kteří odklidili kotouč.

63:01

Litvínovský kapitán Vopat vystřelil přes obránce, Horčička raději kotouč podržel před dojíždějícím Trávníčkem.

63:31

Straka táhl další útok. Projel kolo celým útočným pásmem a na modré přenechal do tandemu Modrému. Jeho střela se odrazila od chumlu hráčů vedle.

65:00

Oba týmy si dávají pozor na vlastní modré, nyní se hraje bez šancí. Nastupuje ovšem Strakova lajna.

66:00

Iniciativu převzal Litvínov, ale přes bílý val se těžko prosazuje. Hraje se tak především ve středním pásmu.

66:51

Hosté vypadají, jako by čekali na nájezdy. Drží puk, ale vyměňují si ho obránci a dopředu se jim nechce.

67:13
Tresty

Vyloučen hráč Jaroslav Modrý (Plzeň), 2 min. za Podražení
Litvínov bude hrát výhodnou přesilovku 4 na 3!

67:54

Richard Jareš (Litvínov) vstřelil branku (7. gól v play-off). Stav zápasu Plzeň - Litvínov 3:4
Jareš dostal křížnou přihrávku a z pozice mezi kruhy vymetl horní růžek Horčičkovy branky.

67:54

Plzeňská jízda končí, Západočeši jsou i přes ohromnou schopnost zvednout se ve chvíli, kdy vše vypadá beznadějně, prvním týmem, jemuž v extralize skončila sezona.

67:54

Litvínov postupuje do čtvrtfinále přesto, že herně byla Plzeň lepší. Litvínov vša podržel skvělý brankář Volke, který byl jasně lepší než Horčička.