Torontský Max Domi vyvolal bitku se Šimonem Nemcem z New Jersey.

Torontský Max Domi vyvolal bitku se Šimonem Nemcem z New Jersey. | foto: ČTK

Slovák Nemec si vyšlápl na Matthewse, kanonýra se zastal vyhlášený bitkař

• 4
Hrála se druhá třetina utkání mezi Torontem a New Jersey, když si slovenský obránce Šimon Nemec vyšlápl u mantinelu na Austona Matthewse. Hvězdného útočníka se zastal spoluhráč z útočné řady Max Domi, jenž se s Nemcem pustil do šarvátky.

V tu dobu vedli Maple Leafs 4:3, když se jim v průběhu druhé části podařilo vývoj otočit. Vedoucí branku obstaral český útočník David Kämpf.

Už předtím se dvakrát prosadil nejlepší střelec soutěže Matthews. Gólový zápis v sezoně tak posunul na číslo 68. Zřejmě i proto zvolil Nemec vůči hráči kanadského celku větší důraz, když ho u mantinelu odstavil od puku.

Elitnímu střelci se takové chování nelíbilo, obránce Devils okamžitě odstrčil. O pouhých pár vteřin později přijel k Nemcovi bitkař Domi, shodil rukavice a zasypal ho několika údery pěstmi.

Kromě vyloučení za vyvolání šarvátky a samotnou rvačku obdržel také desetiminutový osobní trest. Předtím stihl v utkání zapsat také dva body, když asistoval u obou Matthewsových branek.

Kämpf skóroval v přestřelce Toronta, Crosby slavil jubilejní asistenci

Nemec provokace nakonec litovat nemusel, Devils totiž skóre překlopili na svoji stranu a zvítězili 6:5. Na obratu se dvěma góly v poslední třetině podílel Jesper Bratt.

Zatímco Toronto má už místo v play off jisté, New Jersey se do vyřazovacích bojů nedostane popáté za posledních šest let.