Hokejisté třebíčského týmu Horácká Slavia

Hokejisté třebíčského týmu Horácká Slavia | foto: Petr Lemberk, MAFRA

Třebíčští hokejisté konečně zabrali, body mají i Havlíčkův Brod a Jihlava

• 0
Třebíč nevstupovala do utkání 9. kola první české hokejové ligy po předchozích prohrách nabyta optimismem. Mužstvo kouče Mejzlíka do utkání s Hradcem nevstoupilo nejlépe. Na přesný zásah hradeckého Hrušky ze šestnácté minuty naštěstí bleskově odpověděl Zdeněk Okál.

"Vstup se nám nepovedl. Hosté měli několik vyložených šancí, které nevyužili. My jsme málo stříleli a dělali jsme školácké chyby, které soupeř nepotrestal," řekl pro web klubu Mejzlík.

Stejný poměr branek přineslo i druhé dějství. Po brankách Dočekala a hostujícího Roubíka byl stav stále nerozhodný. A protože třetí třetina, ani prodloužení žádnou další branku nepřineslo, následovaly nájezdy, ve kterých rozhodl střelec první branky Okál a zajistil Třebíči dva body.

"Někteří hráči odmítli nájezd jet, někteří se naopak těšili. Takže o tom to je, hráč si na nájezd musí věřit," dodal Mejzlík.

Body brali hokejisté Havlíčkova Brodu i Jihlavy

Povedený duel má za sebou i Havlíčkův Brod, který se též představil před vlastním publikem. Navzdory nepovedenému začátku, kdy Rebelové inkasovali hned v první minutě, se na konci střetnutí radovali z pohodlného vítězství. Po brankách Hlinky, Knotka, Meidla a Třetiny vyhráli jasně 4:1.

"Hodně nám pomohly přesilovky. Chtěli jsme hrát mnohem agresivněji, ale jsme samozřejmě rádi za tři body," uvedl pro klubový web kouč Petr Novák.

Úspěšnou středu klubů z Vysočiny zakončila vítězství 3:1 v Písku Dukla Jihlava. Po první třetině sice svítil na světelné tabuli stav 1:0 pro domácí, svěřenci Petra Vlka ale ukázali, že jsou lepším týmem a utkání otočili.

Velkou zásluhu na výhře měl útočník Čachotský, který se trefil hned dvakrát.