Tomáš Divíšek v mosteckém dresu se žene do útoku.

Tomáš Divíšek v mosteckém dresu se žene do útoku. | foto: Petr Bílek, MF DNES

Divíšek zvedl hokejový Most, Ústí ruplo po gólu v čase 59:27

• 1
Návrat Tomáše Divíška, povolený doping pro prvoligové hokejisty Mostu. Urostlý centr po ukončení hostování v extraligové Plzni pomohl k překvapivé výhře nad favoritem z Litoměřic 2:1.

Asistencemi se podílel na obou přesilovkových gólech Kubinčáka. „Vojta je rozený střelec!“ křičel Divíšek. Parťák mu prý po zápase nestihl ani poděkovat: „Protože lítá po kabině, raduje se, ruce nad hlavou, skáče, dělá bengál!“

V 1. třetině dokázaly Litoměřice na gól domácích odpovědět bleskově a také z přesilovky, trefil se Šulc, jenže Most byl lepší. A pět a půl minuty před koncem rozhodl.

„Most nám dlouhodobě nesedí. Byl to urputný hokej, při hře 5 na 5 prakticky bez šancí,“ uvedl litoměřický trenér Daniel Tvrzník. Na domácím stadionu se prvně ukázali noví mostečtí asistenti Vladimír Machulda a Lukáš Bednařík. První jmenovaný vypíchl přínos Divíška: „On první útok zvedl, ukázaly se jeho zkušenosti. Oba góly připravil a Vojta je proměnit umí.“

Zatímco na derby přišlo jen 323 diváků, na další páteční předehrávku Ústí s Českými Budějovicemi bylo zvědavých 1 321 diváků. Ale truchlili: hostující Motor rozhodl o výhře 3:2 pouhých 33 vteřin před koncem po střele Švihálka! Přitom Slovan za minutu otočil z 0:1 na 2:1 díky gólům Roubíka a Budínského, jenže Motor domácí svým obratem trumfnul.

Sobotním šlágrem 1. ligy je souboj druhého Chomutova se čtvrtým Havířovem, Kadaň ve stejný čas, tedy v 17.30, vyzve doma Jihlavu. Novinka: poslední Havlíčkův Brod převzal exlitvínovský trenér Vladimír Jeřábek.