Radost hokejistů Mladé Boleslavi. Ilustrační foto

Radost hokejistů Mladé Boleslavi. Ilustrační foto | foto: Karel Pešek, MF DNES

Boleslav zvýšila náskok v čele první ligy, Ústí i Olomouc klopýtly

• 1
Ačkoli hokejisté Mladé Boleslavi vydřeli vítězství 4:3 na ledě Benátek nad Jizerou až v prodloužení, jejich náskok v čele tabulky první ligy se po 42. kole zvýšil na pět bodů. Druhá Olomouc totiž prohrála 2:3 v Kadani a neuspělo ani třetí Ústí nad Labem, které padlo 3:5 v Jihlavě a na lídra ztrácí už devět bodů.

Po třech porážkách v předchozích vzájemných zápasech rozehrály Benátky nad Jizerou souboj s lídrem soutěže výborně a až do 38. minuty vedly o tři branky. Hosté pak ve dvojnásobné přesilovce snížili a následně v klasické početní výhodě přidali další gól. Na začátku poslední části hry se jim podařilo vyrovnat. Rozhodnutí padlo ve čtvrté minutě prodloužení z hole Lukáše Pabišky.

Benátky prohrály podeváté za sebou rozdílem jedné branky, z posledních čtyř zápasů však vždy vytěžily alespoň bod. Po 42. kole snížily svůj odstup na osmý Hradec Králové na dva body.

Hokejisté Hradce dnes zakončili sérii tří zápasů proti týmům z Vysočiny porážkou 2:5. Hosté skórovali třikrát už v první třetině a po 40 minutách vedli 5:0. Po dvou gólech vítězů dali Ostřížek a Dočekal.

Ústí nad Labem se povedlo v Jihlavě do poloviny zápasu zlikvidovat dvoubrankové manko a vyrovnat na 3:3. V poslední třetině však Zadražil
trefil od modré v přesilovce přesně horní roh branky a 14 sekund před
koncem pojistil výhru Jihlavy Hodek. Oba týmy si ve vzájemných zápasech v sezoně drží stoprocentní domácí úspěšnost.

Šumperk se proti předposlednímu Písku zpočátku trápil, ale nakonec výhrou 4:1 navázal na předchozí cenná vítězství nad Olomoucí a Mladou Boleslaví.
Úspěch domácích zpečetil dvěma góly v samém závěru loučící se útočník Daniel Vrdlovec, kterého si pražská Slavia stahuje z hostování.

Most v oslabené sestavě s několika juniory utrpěl s Havlíčkovým Brodem debakl 1:8. "Kluci bojovali, snažili se, ale soupeř byl jasně lepší. Pozitivem pro nás bylo, že jsme uhráli poslední třetinu 1:1," řekl kouč domácích Kamil Kašťák.

První hokejová liga, 42. kolo

Benátky nad Jizerou - Mladá Boleslav 3:4 v prodl (1:0, 2:2, 0:1 - 0:1)
2. Urban, 28. Moravec, 33. Kajínek - 38. a 43. Koudelka, 40. Demel, 64. L. Pabiška. Rozhodčí: Šindler, Škrobák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:2. Diváci: 831.

Jihlava - Ústí nad Labem 5:3 (2:1, 1:2, 2:0)
8. Dobrovolný, 14. Zeman, 21. Velecký, 46. Zadražil, 60. Hodek - 14. a 29. Čermák, 28. Lapšanský. Rozhodčí: Hribik, Humpolíček - Kašík, Klouda. Vyloučení: 2:8. Využití: 3:0. Diváci: 1 243.

Litoměřice - Beroun 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)
25. Kolář, 26. Rudovský, 35. Kříž, 57. Kafan - 10. Fiedler, 13. Hrdel, 59. Doležal. Rozhodčí: Úlehla - Čížek, Svobodová. Vyloučení: 11:15, navíc Hrdel a Doležal (oba Beroun) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 560.

Most - Havlíčkův Brod 1:8 (0:3, 0:4, 1:1)
46. Vaněk - 15. a 17. Endál, 23. a 29. Rytnauer, 9. Havel, 24. Vondráček, 35. Ostrčil, 56. Stehlík. Rozhodčí: Würtherle - Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 4:2, navíc Čurilla (Most) 5 min. a do konce zápasu. Využití: 0:2. Diváci: 106.

Šumperk - Písek 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
58. a 60. Vrdlovec, 23. Plášek, 49. Tesařík - 24. Sedláček. Rozhodčí: Přikryl - Adamec, Poruba. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 1 000.

Kadaň - Olomouc 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
5. Charousek, 16. Andres, 41. Chlouba - 9. Rác, 47. Kucharczyk. Rozhodčí: Schmejkal - Frodl, Svoboda. Vyloučení: 4:10, navíc Hampl (Olomouc) 10 min. a do konce zápasu. Využití: 1:1. Diváci: 460.

Hradec Králové - Třebíč 2:5 (0:3, 0:2, 2:0)
56. Haluza, 60. Říha - 7. a 14. Ostřížek, 32. a 40. Dočekal, 6. Laš. Rozhodčí: Horák - Lučan, Svoboda. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Diváci: 782.

,

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.