Olomoučtí hokejisté se radují z gólu.

Olomoučtí hokejisté se radují z gólu. | foto: Luděk Peřina, MAFRA

Olomouc potěšila zmrzlé diváky. Obdivuju je, děkoval věrným Bartoň

• 7
Na zchátralém zimním stadionu v Olomouci mrzlo tak, že i hokejisté si museli připadat, jako kdyby hráli zápas s Havlíčkovým Brodem pod otevřeným nebem. "Když máte zmrzlé ruce a dostanete pukem do lapačky, tak to bolí asi jako když dostanete sněhovou koulí do zmrzlého nosu," srovnával brankář Kohoutů Libor Kašík.

Sám se však zahřál, dvaatřiceti zákroky pomohl Hanákům k cennému vítězství 3:2.

Olomouc tak ukončila sérii šesti utkání bez výhry za tři body. Přihlížela tomu však nejmenší olomoucká návštěva sezony, promrzlých 538 diváků. "Jsem rád, že přišli. Obdivuju je. Nevím, jestli bych to absolvoval," děkoval nejvěrnějším fanouškům kapitán Kohoutů Jakub Bartoň, první hvězda utkání.

Vlasatý obránce si užívá svou nejproduktivnější sezonu a za odměnu občas naskočí v extralize za Vítkovice. Také včera si řekl o pozvánku od Steelu, připsal si dva body (1+1) a v 51. minutě vyrovnanou bitvu rozhodl bombou od modré čáry. "Sedla mi," usmíval se. "Mám obrovské štěstí celou sezonu," typicky skromně hodnotil svých 30 bodů (11+19).

Jeho rána dovršila obrat. Domácí prohrávali 1:2, ale trefy Koloucha, Ministra a Bartoně diváky rozehřály. "Olomoucký stadion je jeden z nejstudenějších v republice, jsme ale na to zvyklí už z tréninků. Jenomže ani led není vzhledem k těm mrazům moc dobrý," povzdechl si druhý trenér Mory Jan Tomajko.

"V naší hale je zima pořád. Používáme hřejivé emulze," doplnil Bartoň.

Více než možná nastydnutí však Kohouty mrzelo zranění lídra Jiřího Dopity. Zkušený centr odstoupil po první třetině, když zablokoval bruslí tvrdou střelu. "Jirkovi noha otekla. Snad to nebude nic vážnějšího," doufá Tomajko a s ním všichni Olomoučtí.

Play-off se totiž kvapem blíží. Služby olympijského vítěze se teprve budou hodit. Vítězství třetí Olomouc povzbudilo, teď chce formu načasovat na start vyřazovací části první ligy. "Pomůže nám to. Pár zápasů nám teď nevyšlo, trápili jsme se. Doufám, že je to krok k tomu, abychom se dostali na play-off do pohody," věří Bartoň.

Opačné starosti má Šumperk, který sice dokázal otočit zápas v Litoměřicích, kde díky Červenkovi vyhrál 5:4 po prodloužení, v tabulce je ale předposlední.