Momentka z utkání Kladno - Šumperk

Momentka z utkání Kladno - Šumperk | foto: Petr Topič, MAFRA

Sedm kulí Rytířů a hokejisté Šumperku jsou i letos bez play-off

• 0
Totálním zklamáním skončilo pro prvoligové hokejisty Šumperka utkání proti kladenským Rytířům. Hráči Salithu mohli v případě vítězství ještě udržet naději na postup do předkola play-off, jejich výkon ale vůbec neodpovídal významu utkání. Domácí byli lepší ve všech směrech, vyhráli 7:2, když poprvé inkasovali až ve 48. minutě. V té době už ale bylo o vítězi dávno rozhodnuto.

„Přitom první třetina nebyla z naší strany úplně špatná. Jeli jsme na Kladno bodovat a úvodní minuty se nám docela vydařily. Pak ale přišla domácí přesilovka a první gól. Naše hra se rozsypala,“ posteskl si zklamaný trenér draků Radek Kučera.

Rytíři naopak ukázali, že se před klíčovou částí sezony dostávají do formy a s bojem o návrat do extraligy to myslí opravdu vážně. Ve druhé části se usadili před šumperskou brankou a přidali čtyři branky.

O hráče první ligy je zájem

Prostějovský obránce David Roupec a útočník Lukáš Luňák mohou posílit Slavii, oba hokejisté mají vyřízené střídavé starty. Další útočník Jestřábů Matouš Venkrbec může stejným způsobem hrát za Pardubice, stejně jako šumperští Karel Plášek, Tomáš Sedlák a Aleš Staněk. Další drak Aleš Holík vstřelil v neděli gól za Zlín a bude také do konce sezony hostovat v Třebíči.

„Domácí se rozjeli a my jsme jim k tomu pomohli. Hráči udělali hodně faulů a soupeř nás trestal při početních výhodách. To se hodně podepsalo pod konečný výsledek,“ uvedl Kučera. Šumperk měl během zápasu osm vyloučených hráčů, Kladno potrestalo rovnou polovinu přesilových her.

Do konce základní části zbývají dvě kola, draci se však v předstihu smiřují pouze s účastí v play-out. „Jsme zklamaní. Takhle jsme si to nepředstavovali,“ přiznal šumperský trenér. Jeho mužstvo má na předposlední příčku náskok třiceti bodů a jistou záchranu. „Nějak to dohrajeme, šanci dostanou mladí kluci,“ dodal Kučera.

Už jen tříbodový náskok před posledním Havlíčkovým Brodem mají hokejisté Prostějova, zmenšila ho totiž porážka v Havířově 1:2.

„Střelecky se nám nedaří, neprosadili jsme se ani při hře bez brankáře. Herně to ale není špatné. Třeba v první třetině jsme podali nejlepší výkon od mého příchodu,“ prohlásil prostějovský kouč Zdeněk Čech. „Bohužel po přestávce byl lepší Havířov a ve druhé části utkání rozhodl,“ dodal trenér předposledního prvoligového týmu.

První liga pokračuje v pondělí v 18 hodin. Šumperk hostí Kadaň, do Prostějova míří České Budějovice.