Olomoučtí hokejisté zachraňovali doma remízu až z trestného střílení a v prodloužení nakonec prohráli. | foto: MF DNES

Hokejisté Olomouce špatně bruslili a ztratili první body v sezoně

• 0
Hokejisté Olomouce přišli jako poslední tým první ligy o stoprocentní bodovou úspěšnost. Ve 3. kole doma podlehli Havlíčkovu Brodu 2:3 po prodloužení. Ambiciózní Hanáci navíc předvedenou hrou zklamali.

"Góly jsme dostali po velkých individuálních chybách. S výkonem nemůžeme být spokojeni," zlobil se asistent trenéra Kohoutů Jan Tomajko.

Jeho tým propadl především v pohybu. "Mora" se nevypořádala s aktivním napadáním Rebelů a nepřesně zakládala útoky. "Musíme se s agresivitou soupeře vyrovnat. Oni po nás šli, tak jsme puky házeli po mantinelu. Bylo to celkem složité," přiznal útočník Jiří Řípa.

"Bylo to hlavně o pohybu. Pohyb je základ hry, když ho nemáte, tak může být taktika jaká chce," kroutil hlavou Tomajko.

Po nezáživné první třetině šla přitom Olomouc do vedení. Slovenský bek Jaroslav Koma napřáhl od modré a trefil se přesně do šibenice Suchanovy branky. To ještě netušil, že se stane smutným hrdinou večera. V prodloužení hosté ujeli dva na jednoho, Vondráček přihrával před odkrytou klec Třetinovi, ale kotouč za Žigárdyho usměrnil nešťastnou tečí Koma.

"Nebýt přesilových her, odvezli bychom si tři body, ale i dva body jsou pro nás dobré a zasloužené. Kluci hráli na sto deset procent," chválil kouč Havlíčkova Brodu Petr Novák. "Jeli jsme sem s určitými obavami, protože Olomouc měla výborný start do sezony, ale báli jsme se více, než jsme museli."

Vyrovnání zařídil Řípa až z trestného střílení

Naopak Kohouti mohou být po matném projevu za bod rádi. Vyrovnávající branku dal v 53. minutě Řípa, když šikovnou střelou zápěstím proměnil trestné střílení po faulu na něj. "Hned jsem věděl, jak zakončím. Byla to taková jistota," líčilo pravé křídlo, které by nájezd pravděpodobně ani nejelo, nebýt nového pravidla nařizujícího, aby se k trestnému střílení postavil faulovaný hráč.

Řípa tak v sezoně skóroval poprvé, přestože v přípravě byl se sedmi góly nejlepším střelcem Olomouce. "Byl jsem z toho zklamaný. Nájezd jsem chtěl hrozně moc dát a jsem rád, že se mi to povedlo," oddychl si. "Byl to těžký zápas, protože Havlíčkův Brod dobře bruslí a hodně se sráží. První třetina byla špatná. Chtěli jsme víc než jeden bod," dodal.

Kohouti po zaváhání klesli na čtvrté místo. Od vedoucí Jihlavy je ale dělí jen horší skóre.

HC Olomouc - Rebel Havlíčkův Brod 2:3p

Třetiny: 0:0, 1:0, 1:2 - 0:1. Branky a nahrávky: 30. Koma (Ministr), 53. Řípa – 41. Vondráček (Třetina, Morava), 44. Zohorna (Jelínek, Zábranský), 65. Vondráček (Kempný, Morava). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Svoboda. Vyloučení: 4:5, Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváků: 1030. Střely na branku: 33:31.

Olomouc: Žigárdy – Koma, Vyrůbalík, Bartoň, Mikel, Ondrušek, Nedbálek, Lhotský – Kucharczyk, Ministr, Polodna – Černý, Domin, Mikšan – Smejkal, Brančík, Řípa – Coufal, Pekr, Zbořil – Chomič.
Havlíčkův Brod: Suchan – Kempný, Soldán, Sova, Morava, Vošmik, Jelínek, Blažek M. – Vondráček, Třetina, Knotek – Meidl, Němec, Ondráček – Švaňhal, Zábranský, Zohorna – Hadrava, Fiedler, Blažek P.