Jaromír Jágr nastoupil podruhé v sezoně za Kladno.

Jaromír Jágr nastoupil podruhé v sezoně za Kladno. | foto: ČTK

Jágr byl u výhry Kladna v Kolíně, lídrem první ligy zůstává Jihlava

• 3
Hokejisté Kladna podruhé v sezoně nastoupili i s hrajícím majitelem klubu Jaromírem Jágrem a v 18. kole první ligy zvítězili na ledě nováčka Kolína 2:1. Osmačtyřicetiletý druhý nejproduktivnější hráč historie NHL se stejně jako 16. prosince v duelu proti vedoucí Jihlavě (7:5) radoval z výhry, tentokrát ale nebodoval. Čtvrtí Rytíři na Jihlavu, která dnes zvítězila v Prostějově 5:3, ztrácejí stále pět bodů, ale mají dva zápasy k dobru.

Jágr nastoupil v útoku s centrem Rostislavem Maroszem, který se po letním příchodu z Liberce k týmu připojil poprvé po hostování v extraligových Vítkovicích, a Markem Račukem. Na ledě strávil 13 minut a 39 sekund. V duelu s Jihlavou, v kterém hrál poprvé od 6. března od posledního extraligového kola v Litvínově a připsal si asistenci, měl o čtyři vteřiny vyšší vytížení.

Kladno dostal v 18. minutě do vedení v přesilové hře po Maroszově přihrávce Tomáš Plekanec. Po polovině utkání zvýšil navrátilec ze Vsetína Patrik Machač. Za Kozly korigoval výsledek v závěru druhé části Dominik Zumr.

Dukla v Prostějově po první třetině prohrávala. Na úvodní branku Petra Mrázka zareagoval Matěj Pekr a ve 12. minutě vrátil domácím náskok Tomáš Drtil. Po polovině utkání ale Jihlava otočila stav díky přesilovkovým trefám Tomáše Jiránka a Tomáše Chlubny. Ve 45. minutě ještě vyrovnal David Bartoš, ale v čase 51:13 rozhodl v početní výhodě Pekr, který ještě 25 sekund před koncem dovršil hattrick.

Nově druhá Poruba oslavila třetí vítězství v řadě. Do vedení se v Benátkách nad Jizerou dostala díky Finovi Markusi Korkiakoskimu, za domácí sice vyrovnal Jakub Hujer, ale v 38. minutě vrátil v přesilové hře Ostravanům vedení Petr Stloukal. Ve třetí třetině proměnila Poruba další početní výhodu díky Tomáši Jáchymovi a skóre uzavřel Radim Toman.

Nováček Vrchlabí také vyhrálo potřetí za sebou a posunulo se na třetí místo. Do sedmé minuty získalo dvoubrankový náskok díky gólům Jiřího Hozáka a Tomáše Zemana a na snížení Romana Pšurného odpověděl ještě v úvodním dějství Patrik Urban. Na konci druhé třetiny dostal Zubry na kontakt v přesilové hře Radek Číp, ale v závěrečné části pojistili výhru domácích Pavel Mrňa a Tomáš Nouza.

Na šestou pozici se posunul Sokolov, který vyhrál nad Havířovem 4:3. Předstihl Vsetín, jenž prohrál v Šumperku 2:6 a utrpěl čtvrtou porážku z uplynulých pěti duelů. Draci ukončili sérii sedmi proher a poskočili z posledního na 17. místo před Kadaň, která prohrála doma s Litoměřicemi 1:4.

Čtvrtou výhru z posledních pěti zápasů si připsalo Ústí nad Labem, které zdolalo pražskou Slavii 3:2 v prodloužení díky brance Martina Tůmy v čase 62:43. Potřetí za sebou nebodoval Frýdek-Místek, který prohrál s Třebíčí 2:3.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Slavia Praha 3:2P (2:1, 0:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 05:16 Protasenja (Vl. Brož, Pšenička), 16:59 Furch (O. Bláha, Matějček), 62:37 Tůma (Vl. Brož, Severa) - 08:50 Kuťák (Jaroslav Bednář, Kafka), 40:11 Vlček (Vampola, J. Novák). Rozhodčí: Grech, Zubzanda – Coubal, Kokrment.

HC Slovan Ústí nad Labem Schwarz (Hamalčík) – Vl. Brož (A), Vala, J. Drtina (A), Š. Havránek, M. Voženílek, Vacík, Mareš – Tůma, Pšenička, Protasenja – Trávníček (C), Vrdlovec, Severa – D. Sklenář, G. Szturc, Grim – O. Bláha, Matějček, Furch.

HC Slavia Praha Michajlov (Málek) – D. Krejčí, J. Novák (C), Hejda, Buchta, Gaspar, Veber, Barák – Kafka, Vampola, Vlček – Tomica, Jaroslav Bednář, Šteiner – J. Doležal (A), Kuťák, Kružík – Všetečka, Slavíček, M. Ondráček.

HC Stadion Vrchlabí - HC ZUBR Přerov 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Branky: 01:50 Hozák (Urban, Bučko), 07:00 Zeman (Pochobradský, Machač), 18:10 Urban (Mrňa), 48:13 Mrňa (Urban), 50:51 Nouza (Kajínek, Heřman) - 07:52 Pšurný (Zbořil), 37:06 Číp (Krisl, Zbořil). Rozhodčí: Souček, Valenta – Štofa, Tvrdý.

HC Stadion Vrchlabí Soukup (Štěpánek) – Linhart (A), Oliva, Kajínek, Niko, Jirků (C), Bučko, J. Moník – Chalupa, Heřman, Nouza (A) – Machač, M. Kratochvil, Zeman – Hozák, Urban, Mrňa – Formánek, Pochobradský, F. Moník.

HC ZUBR Přerov D. Dvořák (Holík) – Hrabal, Kubeš, Zbořil (A), Dluhoš, Machů, Krisl (C), Dřímal – T. Doležal, Pšurný (A), Dostálek – Štefka, Hejcman, Číp – Matěj Svoboda, Indrák, Süss – Dobša, Macuh, Václavek.

HC Benátky nad Jizerou - HC RT TORAX Poruba 2011 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 33:39 Hujer (Cibulka, Hrabík) - 25:44 Korkiakoski (Žolobov, Stloukal), 37:01 Stloukal (T. Jáchym, Korkiakoski), 45:17 T. Jáchym (Stloukal, Korkiakoski), 55:43 Toman. Rozhodčí: Bejček, Jaroš – J. Dědek, Hnát.

HC Benátky nad Jizerou Král (Žajdlík) – Kunst, Šedivý, Štibingr, Böhm, Kovář, Aubrecht, Cibulka – Hujer, Hrabík, A. Dlouhý – Pabiška, Čederle, Jiruš – Drábek, Měchura, Wiencek – Putz, Jansa, Gajda.

HC RT TORAX Poruba 2011 Muštukovs (Foltán) – Žovinec, Teper, Szathmáry, Kozák, Urbanec, T. Voráček, Slavík – Sikora, Žolobov, Pořízek – Korkiakoski, T. Jáchym, Stloukal – Endál, Kanko, Brodek – Hotěk, M. Hlinka, Toman.

HC Frýdek-Místek - SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Branky: 13:30 Klimša (Husák, Mikulík), 30:14 Kaukič (Kaukič, Haman) - 25:28 Vodný (Stehlík, Nedvídek), 26:17 Bittner (Vodný, Nedvídek), 32:44 Vodný (Stehlík, Nedvídek).

HC Frýdek-Místek L. Daneček (Raszka) – Haman, Homola, Husák, J. Michálek, Zahradníček, Hrachovský, Pírek – Ramik, Kofroň, Mikulík – Šedivý, Tomi, R. Veselý – Klimša, Kurovský, Peterek – Matuš, Kaukič, Stuchlík.

SK Horácká Slavia Třebíč Jekel (Mičán) – Furch, L. Chalupa, Stehlík, Tejnor, Nedbal, Vodička – Vodný, Nedvídek, Šťovíček – Krliš, Bittner, Psota – Ferda, Michálek, Š. Kratochvil – Hrubec, Oščádal, Křehlík.

SK Trhači Kadaň - HC Stadion Litoměřice 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Branky: 23:40 Koblížek (Houška, Berčík) - 26:03 Jánský (Marcel, Jícha), 48:21 Miškář (M. Beran, Marcel), 52:22 Výtisk (Miškář), 59:53 Miškář (M. Beran, Moravec). Rozhodčí: Čáp, Pilný – Flegl, Kotlík.

SK Trhači Kadaň R. Běhula (Hanuljak) – Kottek (A), Trefný (C), T. Běhula, Kubát, R. Havel (A), Seemann, Karmaškov – J. Svoboda, Chlouba, M. Zabloudil – Koblížek, Berčík, Houška – Homer, Bucek, Havlín – Z. Zabloudil, Hradecký, Jakub Veselý.

HC Stadion Litoměřice Tomáš Král (A. Beran) – Marcel, Baláž, Výtisk (C), J. Holý, Jebavý (A), Kremláček, Černohorský – M. Beran (A), Miškář, Procházka – Stehlík, Jícha, Jánský – Jindra, Moravec, Válek – Pajer, Urban, Konečný.

HC Baník Sokolov - AZ Heimstaden Havířov 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)

Branky: 01:16 Švec (T. Rohan, D. Zeman), 15:00 Prymula (J. Pohl), 16:33 D. Tůma (M. Kadlec), 52:29 Kverka (Osmík) - 31:35 F. Seman (Bořuta, Becher), 44:35 Maruna (O. Procházka), 53:21 Maruna (L. Bednář, Bořuta). Rozhodčí: Kostourek, Hucl – Belko, Baxa.

HC Baník Sokolov Cichoň (Krbeček) – Poizl, J. Pohl (A), Kadeřávek, Klejna, A. Rulík, D. Zeman, Tureček – Osmík, Kverka (A), Vracovský – D. Tůma, Šik, M. Kadlec – T. Rohan, Švec (C), Prymula – Jiskra, Vrána, Vildumetz.

AZ Heimstaden Havířov Groh (17. Štipčák) – Bořuta (A), Kočí, Rašner, Kachyňa, Chroboček, L. Rutar, Ševěček – Adamský, Maruna, Becher – O. Procházka, Rudovský, Doktor – R. Szturc (C), F. Seman (A), L. Bednář – Mastič, Petriska, Mrva.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Dukla Jihlava 3:5 (2:1, 0:2, 1:2)

Branky: 00:45 Mrázek (Bláha), 11:58 Drtil, 45:49 Bartoš (Vachutka, Mrázek) - 09:18 Pekr, 30:47 Jiránek (Illéš, Mácha), 32:33 Chlubna (T. Havránek, Skořepa), 51:13 Pekr (T. Havránek, Skořepa), 59:35 Pekr.

LHK Jestřábi Prostějov Bláha (Wolf) – Matyáš, Hrdinka, Drtil, Piegl, Staněk, Pěnčík, P. Krejčí – Mrázek, Bartoš, Vachutka – M. Novák, T. Kaut, Komínek – Žálčík, Chlán, Hrníčko – Ouřada, Motloch, T. Jandus.

HC Dukla Jihlava Jan Brož (Fučík) – D. Krenželok, Eliáš, T. Černý, Strejček, Bilčík, A. Dvořák, Březák – T. Havránek, Skořepa, Illéš – Jiránek, M. Zadražil, Mácha – T. Harkabus, Poletín, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna.

DRACI PARS ŠUMPERK - VHK ROBE Vsetín 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)

Branky: 07:47 Jaroš (Ševčík), 10:23 Kabelka (Věntus, Baláž), 13:42 Spratek (Záruba, P. Kratochvíl), 33:02 Blaško (Horký), 43:08 Tjurin (Milfait), 44:53 P. Kratochvíl (Baláž, Ševčík) - 00:26 Březina (Smetana), 24:41 Kucharczyk (Pechanec). Rozhodčí: Čech, Koziol – Zídek, Zedník.

DRACI PARS ŠUMPERK Peksa (Altrichter) – Záruba, Ševčík, Věntus, Kabelka, Weintritt, Viktorin – Jaroš, Milfait, Tjurin – Moučka, Baláž, Fridrich – Krejčiřík, Tadeáš Král, P. Kratochvíl – Horký, Spratek, Danielčák – Blaško.

VHK ROBE Vsetín Gába (Sachr) – Jenáček, Smetana, Hryciow, Bartko, Kudělka, Štach, Ondračka – Březina, Pechanec, Gorčík – Půček, J. Kloz, Kucharczyk – Babka, R. Vlach, Gajarský – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

SC Kolín - Rytíři Kladno 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Branky: 38:34 Zumr (R. Martínek, Semirád) - 18:00 Plekanec (Marosz), 31:42 Machač (Filip, Hajný). Rozhodčí: Kamil Zavřel, Miroslav Petružálek – Aleš Roischel, Petr Maštalíř.

SC Kolín Š. Lukeš (Sejpal) – Husa, Kukla, Blaha, Zdeněk, Váchal, Pýcha – Jankovský, Šafránek (C), Z. Král – L. Krejčík (A), J. Veselý, Stehlík (A) – Síla, Štohanzl, Petržilka – Zumr, R. Martínek, Němec – Semirád.

Rytíři Kladno Košarišťan (Brízgala) – Mikliš, S. Zacharčuk, Kehar, Zelingr, Ticháček, V. Sorokin, Štochl – Melka, Plekanec, Kubík – Račuk, Marosz, Jágr – Filip, Guman, Hajný – Pitule, Hlava, Machač.