Gólová radost Jana Hlaváče, ilustrační foto

Gólová radost Jana Hlaváče, ilustrační foto | foto: ČTK

Hlaváč o formě Sparty: Ne vždy hrajeme dobře, ale dokážeme vítězit

• 1
Sedmnáct posledních zápasů, šestnáct vítězství. Forma hokejové Sparty těsně před extraligovým play-off zvoní. „Snad nám to vydrží,“ přál si útočník Jan Hlaváč po úterní výhře 3:1 v Chomutově.

Co s vámi úspěšná šňůra dělá?
Kolikrát nehrajeme ani tak dobře, ale do čeho plácneme, to skončí v bráně. A dokážeme vyhrát. Padá nám to teď všem.

Šlapete, i když se z 2. místa už nehnete a můžete se bát před play-off zranění.
Je pravda, že už se nemůžeme nikam posunout. Ale v mančaftu to musí být, zatím zápasy zvládáme, i když třeba na koukání to není hezké.

Nedávno jste se vrátil po roční pauze a zdá se, že je z vás žolík. V Chomutově jste jeden gól dal a další připravil.
Dostávám důvěru v první přesilovce, tam jsou strašně šikovní kluci. Ani nic moc sehraného nemáme, ale góly dáváme. Snažíme se být pořád v pohybu, ono se vždycky nějaké okýnko najde, tihle kluci to umí přihrát.

Co zápas rozhodlo?
Hodně se vylučovalo, bylo to rozkouskované, zápas neměl spád, tempo. Za jednu minutu jsme na začátku 3. třetiny dali na 3:1 a už jsme to udrželi. V závěru dostal osobní trest domácí Červenka, chyběl jim na přesilovce. On to tam rozdává, umí žabičkou přehodit dvě hokejky.