Extraligové maratony: vládnou Vítkovice, nejdelší zápasy přitahuje stejné datum

• 0
Hráčům docházely síly, diváci napjatě čekali na rozhodující moment. Sedmé semifinále play off mezi Spartou a Třincem (2:3P) skončilo až v čase 121:46 a v historických tabulkách se zařadilo na druhé místo. Jaké další maratony hokejová extraliga pamatuje? Redakce iDNES.cz připomíná pětici nejdelších zápasů.

Hradec Králové – Vítkovice 1:2P (138:51)

Vítkovičtí hokejisté nadšeně oslavují vítězství v šestém semifinále extraligy, nejdelším zápase nejvyšší české soutěže.

Šestý duel semifinálové série mezi Hradcem Králové a Vítkovicemi ze 13. dubna 2023 aktuálně drží rekord jako nejdelší v historii. Dospěl až do čtvrtého prodloužení, ve kterém rozhodl v oslabení v čase 138:51 kapitán Dominik Lakatoš. Brankář vítězného týmu Aleš Stezka pochytal hned 80 střel soupeře.

Téměř nepřekonatelný Stezka: Jeden rekord už máme, teď si půjdeme i pro druhý

„Bylo to několikáté prodloužení, obrovská únava na obou stranách a byla jen otázka času, kdy někdo z hráčů chybu udělá. Bohužel jsme ji udělali my ve vlastní přesilovce a byli jsme za ni potrestaní,“ popsal tehdy hradecký trenér Tomáš Martinec.

„Vyčerpávající utkání. Obě mužstva zaslouží kredit, protože vydržela takovou dobu hrát nadoraz,“ doplnil jeho protějšek Miloš Holaň. Díky výhře 2:1 srovnaly Vítkovice sérii na 3:3, ale v sedmém duelu Hradci podlehly.

Sparta – Třinec 2:3P (121:46)

Hokejisté Třince slaví výhru nad Spartou a postup do finále.

Zdá se, že 13. duben extraligové maratony přitahuje. Druhý nejdelší zápas se udál přesně rok po rekordním klání v Hradci Králové. Už před utkáním bylo jasné, že se stane něco dosud nevídaného. Pražané nikdy rozhodující duel za stavu 3:3 nezvládli, Slezané naopak mohli jako první otočit sérii po ztrátě 0:3 na zápasy.

Série, co bavila a mohla trvat i déle. Diváci trnuli, Gross smutnil a Moták si lebedil

Marko Daňo poslal střetnutí do prodloužení 55 vteřin před koncem základní hrací doby. Dalších více než šedesát minut zaplněná O2 arena branku neviděla. Nakonec se radovali Oceláři po výhře 3:2 ve čtvrtém prodloužení. Vyrovnané klání i celou sérii rozsekl v čase 121:46 Miloš Roman.

„Bolí mě celé tělo, bylo to opravdu náročné a dlouhé. Braly mě křeče, musel jsem hodně pít, protože tu zase bylo velké horko,“ popsal vyčerpávající duel třinecký brankář Ondřej Kacetl.

České Budějovice – Vítkovice 2:3P (113:51)

Urputnost pátého zápasu demonstrují René Vydarený z Budějovic a vítkovický Tomáš Voráček.

Další vítkovická zkušenost s velmi dlouhým utkáním. V pátém duelu předkola v roce 2013 na ledě Českých Budějovic se za stavu 2:2 pokračovalo až do třetího prodloužení.

Budějovice v utkání díky gólům Michala Švihálka dvakrát vedly. O náskok ale v obou případech přišly. V prodloužení v čase 113:51 rozhodl o postupu do čtvrtfinále Peter Húževka.

Slovenský útočník využil zaváhání domácích při střídání, Ostravané se dostali do přečíslení dvou na jednoho a Húževka nekompromisně prostřelil gólmana Kováře, jenž se nestačil přemístit.

Sparta – Liberec 5:4P (103:28)

Sparta postupuje do semifinále hokejové extraligy.

Pátý duel čtvrtfinálové série mezi Spartou a Libercem v roce 2022 nabídl přestřelku. Po necelé půlhodině hry bylo skóre 4:4, na další branku si O2 arena musela dlouho počkat. Ve třetím prodloužení v čase 103:28 rozhodl obránce Tomáš Pavelka a poslal Spartu do semifinále.

Dlouhá noc na Spartě. Hokejisté se ládovali pizzou i fastfoodem

„Začátek byl divoký, přelévalo se to, padlo spousta gólů. Pak se to zklidnilo a dlouho se čekalo na rozhodující gól. My jsme ho dali, byli jsme šťastnější,“ zhodnotil bitvu trenér Josef Jandač.

„Viděli jsme výbornou sérii, která vygradovala dnešním fantastickým utkáním. Byla to skvělá show pro diváky, všichni se museli bavit,“ uznal kouč Liberce Patrik Augusta.

Vítkovice – Hradec Králové 3:2P (98:59)

Vítkovický obránce Patrik Koch slaví vítězný gól v pátém semifinále hokejové extraligy.

Kromě vůbec nejdelšího utkání v historii soutěže nabídla loňská série Vítkovic s Hradcem Králové i další maraton. Pouhé dva dny před rekordní řežbou se v Ostravě odehrál téměř stominutový zápas.

Vítkovice ztrácely už dva góly, ale poté se zvedly. Vítězství 3:2 jim v závěru druhého prodloužení, konkrétně v čase 98:59, vystřelil po krásné individuální akci slovenský obránce Patrik Koch.

„Velice náročný zápas, bojovný o každý centimetr. Kluci ze sebe vydali hodně sil a pořád jich máme dost. Výkon byl parádní a štěstí se k nám konečně přiklonilo,“ pochvaloval si trenér Miloš Holaň.