Sparta: radost hokejistů

Sparta: radost hokejistů - Sparťanští hokejisté oslavují gól v druhém finálovém zápase play-off v Pardubicích. | foto: Michal Klíma, MF DNES

Můj gól Pardubice srazil, řekl Hlaváč

• 9
Pardubice - Jeho gól Pardubice definitivně srazil. Sparťanský útočník Jan Hlaváč ve vlastním oslabení ujel spolu s Kratěnou do brejku, dostal přihrávku a rutinérsky zamířil k levé tyčce. Pražský tým vedl 5:3 a vítězství si už nenechal vzít. Ve finálové sérii hokejového play-off se dostal do trháku, titul může slavit už v pondělí.

"Ten můj gól Pardubice zarazil do kolen," řekl Hlaváč. "Když tým v přesilovce inkasuje a prohrává o dva góly, je to špatné. Vedli jsme 5:3, už jsem věřil, že vyhrajeme."

Překvapuje vás, že ve finále padá tolik gólů?
To teda jo. A spousta jich je hodně laciných. Jak z naší strany, tak od Pardubic. To nepamatuju.

Na začátku zápasu všichni očekávali pardubický tlak, ale ten se nedostavil.
Hráli jsme aktivně. Sice nás domácí v první třetině trochu sevřeli v přesilovkách, ale udrželi jsme to. Navíc se nám podařilo dát gól.

Upozornil vás trenér, že máte hodně vyloučených?
Sami jsme si říkali, že by se nám to nemuselo vyplatit. Spousta faulů navíc byla úplně zbytečných.

Přesto s obrannou hrou můžete být opět spokojeni, že?
Sice jsme dostali ve druhé třetiny dva laciné góly, ale jinak jsme hráli výborně. Hlavně ve třetí třetině, vůbec jsme Pardubicím nedávali šance.

Nezatrnulo vám ani v okamžiku, kdy dostal Jaroslav Hlinka osobní trest a deset minut na ledě chyběl?
Nebyl jsem rád, je to náš nejlepší hráč, ale stalo se. Bojovali jsme bez něj a naštěstí jsme se nepoložili.

Doma budou fanoušci očekávat mohutnou ofenzivu. Zůstanete přesto u své trpělivé hry?
Víme, že lidi od nás budou chtít góly, ale tak to nejde. Budeme muset hrát pečlivě zezadu a kontrolovat puk. My si na ty šance počkáme. Přijdou.