Liberec si vyšlápl na Karlovy Vary

• 5
Praha - Pěti zápasy pokračoval Český pohár hokejistů - Tipsport Cup. O největší překvapení se postaral prvoligový Liberec, který v utkání skupiny B přehrál extraligové Karlovy Vary 2:1. Statečně se držely rovněž prvoligové Rosice na ledě Pardubic, konečná porážka 4:6 pro ně není rozhodně ostudou. Druhou výhru ve skupině C zaznamenal mistrovský Vsetín, který v domácím prostředí přehrál Znojmo 4:3. Severomorabské derby mezi Havířovem a Vítkovicemi (2:3) okořenila bitka mezi domácím Baculem a hostujícím Zápotočným, po níž oba aktéři předčasně putovali do šaten.

SKUPINA B

Liberec - Karlovy Vary 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)

Hokejisté prvoligového Liberce si po výhře nad Litvínovem připsali skalp dalšího extraligového týmu, neboť porazili na domácím ledě Karlovy Vary 2:1. Hosté se sice v první třetině ujali vedení, ale Severočeši poté dvěma góly otočili vývoj utkání a získali další dva body.
Branky: 11. Štefanka, 39. Jankových - 9. Pavliš. Rozhodčí: Bolina - Kareš, Pešan. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 680.

1. Liberec          2 2 0 0 4:2 4
2. Kladno           2 1 0 1 5:3 2
3. Karlovy Vary  2 1 0 1 2:2 2
4. Litvínov         2 0 0 2 3:7 0

SKUPINA C

Pardubice - Rosice 6:4 (2:1, 1:1, 3:2)
V souboji dvou celků, které v úvodních zápasech druhého kola prohrály, byly tentokrát úspěšnější domácí. Extraligový tým porazil v Hradci Králové účastníka první ligy i přesto, že trenér Josef Paleček nechal odpočívat útok s nejlepším střelcem loňského extraligového ročníku Petrem Sýkorou.
12. Tvrdík, 15. M. Sýkora, 27. Vítek, 41. S. Procházka, 42. Jantovský, 45. J. Kudrna - 5. Bělohlávek, 29. Petlák, 42. Šlapanský, 58. Mráz. Rohodčí: Haškovec - Barvíř, Fiala. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1.

Vsetín - Znojmo 4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Ani při svém druhém vystoupení ve čtvrtfinálové skupině nepoznali hokejisté Vsetína hořkost porážky. I když v zápase se Znojmem prohrávali v páté minutě 0:2, čtyřmi brankami vpřesilových hrách skóre otočili ve svůj prospěch. Rozhodčí Svoboda udělil 23 menších trestů, 14 z nich odseděli znojemští Orli, což mělo na výsledek rozhodující vliv.
Branky: 40. a 49. Sochor, 26. Spitzer, 42. Streit - 3. Mařák, 5. Plášek, 34. P. Kumstát. Rozhodčí: Svoboda - Cambal, Pospíšil. Vyloučení: 9:14. Využití: 3:1. Diváci: 1800.

1. Vsetín        2 2 0 0 7:3 4
2. Znojmo      2 1 0 1 7:6 2
3. Pardubice  2 1 0 1 6:7 2
4. Rosice       2 0 0 2 6:8 0

SKUPINA D

Havířov - Vítkovice 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Vítkovice ani ve druhém zápase základní skupiny v Havířově neprohrály, o svém triumfu rozhodly dobrým výkonem v první polovině severomoravského derby. Domácí sice bojovali až do konce, ale při závěrečné přesilovce marně sahali po remíze.
Branky: 43. Zdráhal, 50. Vala - 11. Kaděra, 21. Moravec, 28. Melenovský. Rozhodčí: Minář - Gebauer, Vrdlovec. Vyloučení: 5:6, navíc Bacul - Zápotočný oba 5 minut a do konce utkání. Diváci: 2000.

Třinec - Zlín 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)
Oba celky svá úvodní pohárová utkání prohrály, takže začaly odpovědně v obraně. Přesto měli oba brakáři co dělat a navíc na každé straně jim jednou pomohla tyčka. Druhá třetina vyšla lépe hostům - Hamrlík jim prudce pod horní tyčku získal vedení při hře čtyři na čtyři. Potom vzala vývoj utkání do svých rukou dvojice Král a Jančařík. Vyrovnali ve vlastním oslabení a do poloviny utkání strhli vedení na stranu Ocelářů. Berani chtěli vyrovnat, Rachůnek ovšem trefil jen tyčku a zbytek pochytal Lakosil. Třetí třetina byla vyrovnaná a přes závěrečnou padesátivteřinovou power-play Zlína už domácí vítězství o jednu branku uhájili.
Branky: 27. a 30. Král, 50. Marek - 21. Hamrlík, 53. Hučko. Rozhodčí: Venglář - Šimůnek, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 650.

1. Vítkovice  2 2 0 0 9:6 4
2. Havířov    2 1 0 1 8:5 2
3. Třinec      2 0 0 2 5:8 2
4. Zlín          2 0 0 2 6:9 0