Tomáš Svoboda ze Slavie (vlevo) v souboji s Pavlem Trnkou z Vítkovic.

Tomáš Svoboda ze Slavie (vlevo) v souboji s Pavlem Trnkou z Vítkovic. | foto: René Volfík, ČTK

Hrdinou byl Svoboda. Přelstil dva brankáře a hokejová Slavia vyhrála

• 3
Nahrál na dva góly, rozjel se ke dvěma nájezdům, překonal dva brankáře a získal pro Slavii dva body. To všechno zvládl útočník Tomáš Svoboda během jediného zápasu, v němž Pražané porazili Plzeň 4:3 po samostatných nájezdech.

"Můžeme být spokojení. Pro nás to byl hrozně důležitý zápas, protože Plzeň se na nás nepříjemně dotahovala," řekl Svoboda.

Západočeši mají skvělou formu, v O2 areně ale inkasovali už po 39 vteřinách hry, kdy Svoboda využil špatné rozehrávky hostů a přihrál na gól Jelínkovi.

Asistenci si připsal i u druhé slávistické branky. Z druhé třetiny uběhlo jen 50 vteřin, když nahrál od zadního mantinelu Vašíčkovi, jenž dal gól na 2:1.

Plzni se ale podařilo vyrovnat.Dokázala zareagovat i na Mickův gól ze 48. minuty - 3:3. Dramatické utkání tak spělo do prodloužení a následně k samostatným nájezdům.

Svoboda jel za Slavii jako první. Brankáře Horčičku překonal bekhendovou kličkou a střelou nad beton.

Posuňme se v čase trochu dál... Po třech sériích byl stav 2:2. Rozhodnout musela náhlá smrt. Ke čtvrté sérii nastoupil opět Svoboda. "Věřil jsem si. A jsem rád, že mi věří i Vláďa Růžička," řekl 23letý útočník.

Jenže tentokrát už proti němu nestál Horčička, nýbrž Salfický, který se postavil do branky při třetí sérii. "Tyhle rošády nemám moc rád, led navíc nebyl úplně ideální pro nějaké velké míchání s pukem," popsal Svoboda.

Útočník s číslem 23 se rozjel proti gólmanovi a trefil se přesně mezi jeho betony. Gól! "Vyšlo to. Kluci říkali, že udělal nějaký menší zákrok už při naznačení, pak nechal velkou díru mezi nohama a už nestihl scvaknout betony," usmál se úspěšný střelec.

V další sérii neproměnil Straka. Slavii tak skvěle vyšla oslava 110. výročí založení klubu. Při té příležitosti nastoupily oba kluby v historických dresech bez reklam. Příjemný pohled.

Slavii však může ještě víc těšit pohled do tabulky. Stále zůstává na dohled od elitní šestky, která by ji posunula rovnou do čtvrtfinále play-off. Ze sedmé příčky ztrácí na České Budějovice jen dva body.

"Jsme blízko. Sice hrajeme doma už jenom jeden zápas, přesto je naše šance velká," dodal Svoboda.