Plzeňský Jan Shleiss (v popředí) vede puk v extraligovém zápase proti Třinci.

Plzeňský Jan Shleiss (v popředí) vede puk v extraligovém zápase proti Třinci. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

Sparta v přestřelce porazila Jihlavu. Plzeň, Vítkovice i Liberec slaví

• 96
Vedla o tři góly, do 59. minuty pak prohrávala. Pražská Sparta nakonec bitvu s Jihlavou v 28. kole hokejové extraligy zvládla a vyhrála 6:5 po prodloužení. Šlágr kola ovládla Plzeň, Třinec skolil sekundu před koncem prodloužení Miroslav Indrák. Další utkání sledujte v podrobných on-line reportážích.

V O2 Aréně se mělo dnes slavit.

Do klubu legend byli uvedeni Jiří Vykoukal, Jaroslav Velechovský a Jan Císařovský, domácí borci nastoupili ve speciálních dresech ke 114. výročí od založení Sparty.

Jenže ještě do 59. minuty slavnostní nálada na stadionu nepanovala. Domácí proti Jihlavě, poslednímu celku extraligové tabulky, zachránili až Robert Říčka a v prodloužení Richard Jarůšek.

Severočeské derby skončilo vítězstvím Liberce. Litvínov opět potvrdil, že z ledu soupeře body zkrátka nevozí. Mimo vlastní mantinely hrají hůře už jen Bílí Tygři a Jihlava.

Alespoň k bodu Vervě pomohl tříbodový obránce Jiří Hunkes, který hrál v novém působišti své druhé utkání.

Zlín ukončil trápení proti Pardubicím, po čtyřech porážkách od Dynama za sebou jednoznačně vyhrál a míří do horní poloviny extraligové tabulky. Vítězství Beranů sledovala chabá návštěva - necelé tři tisícovky diváků.

Šlágr kola mezi vedoucí Plzní a třetím Třincem rozhodl sekundu před koncem prodloužení Miroslav Indrák. Dvěma góly se připomněl Ocelář Martin Růžička a nově mu patří status neproduktivnějšího hokejisty TELH.

V Hradci Králové nepadl ze hry jediný gól, takový mač zažila nejvyšší domácí soutěž teprve podruhé v aktuální sezoně.

V repríze jarního semifinále nakonec domácí udolali brněnskou Kometu po samostatných nájezdech, slovenského gólmana Marka Čiliaka překonali Rudolf Červený a Andris Džerinš.

Vítkovice loupily na Hané. V Olomouci stačil Rideře jediný gól, postaral se o něj šikovným blafákem kapitán Rostislav Olesz. Mladá Boleslav deklasovala Chomutov, kouč Vladimír Kýhos slaví čtvrtou výhru na její střídačce. Tentokrát nad svým starým známým Vladimírem Růžičkou.

Mladá Boleslav - Chomutov 5:0

Chomutov prohrál osmý z posledních devíti zápasů i kvůli vynikající efektivitě Mladé Boleslavi. Kýhosovi svěřenci totiž za 40 minut hry skórovali třikrát z deseti střel, Slováka Laca v brance Pirátů pokořili Holík, Pabiška a Knotek. Ve třetí třetině poté navýšil náskok domácích Procházka, jehož při přesilové hře našel zcela volného Knotek.

Na konečných 5:0 upravil Orsava, jemuž v samotném finiši základní hrací doby předložil puk při přesilovce pět na tři Holík. Američan Maxwell mezi třemi tyčemi Mladé Boleslavi potřeboval na svůj osmý shutout v extraligové kariéře jen 11 zákroků. Chomutov ho příliš nezaměstnal.

Viktor Ujčík (Mladá Boleslav): „Jsme dneska strašně moc spokojení s výkonem i s výsledkem. Takový jsme už moc potřebovali, zvlášť po nevydařeném utkání v Jihlavě, kde jsme byli všude o krok později a nešlo nám to. Myslím si, že nám to do dnešního zápasu paradoxně pomohlo, protože jsme nastoupili hodně koncentrovaní. Potřebovali jsme dát první gól, to se nám povedlo. Po něm jsme pro mě nepochopitelně přenechali aktivitu soupeři, ale bylo moc dobře, že to kluci zvládli. S každým dalším gólem nám narůstalo sebevědomí. Bylo najednou vidět, že i my dokážeme mít pěkné akce. Šly nám daleko víc i nohy, pak už to byla opravdu paráda a konečně i diváci tady v Boleslavi si konečně přišli na své.“

Jan Šťastný (Chomutov): „Už delší dobu se nacházíme v situaci, kdy se nám vůbec nic nedaří. I když se na ta další utkání připravujeme a říkáme si, co bychom měli změnit, tak se z toho nedokážeme vymanit. Víceméně jsme i tady v Boleslavi navázali na ty tristní výkony. Když nevstřelíme ani branku, tak nemůžeme pomýšlet na žádný bod, potažmo na tři. Leží na nás deka, všichni makáme a pracujeme na tom, abychom to zlomili. Momentálně to ale bohužel nejde.“

Branky a nahrávky: 5. P. Holík (Lenc, Klepiš), 15. Pabiška (P. Musil, Lenc), 33. T. Knotek (Němeček), 44. M. Procházka (T. Knotek, Kotvan), 60. Orsava (P. Holík, Klepiš). Rozhodčí: Lacina, Pražák - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 4:8, navíc Dlapa (Chomutov) 10 min. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2634. Třetiny:  (2:0, 1:0, 2:0).

Mladá Boleslav: Maxwell - Kurka, Jan Hanzlík, Eminger, Němeček, Kotvan, Knot, Bernad - Orsava, P. Holík, Klepiš - L. Pabiška, P. Musil, Lenc - Pacovský, T. Knotek, V. Němec - M. Procházka, Volf, P. Kousal. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Chomutov: J. Laco - Valach, J. Mrázek, Flemming, Dietz, Slovák, L. Chalupa, Dlapa - Vondrka, Sklenář, Koblasa - Skokan, V. Růžička ml., Tomica - Havel, Huml, Poletín - Lauko, Šťovíček, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Olomouc - Vítkovice 0:1

Nikdo v celé extralize neměl před 28. kolem tolik vychytaných čistých kont jako olomoucký gólman Konrád. A zkušený Slovák dlouho sahal po dalším, poradil si třeba s nebezpečným brejkem Szturce. Až ve 44. minutě jej překonal vítkovický lídr Olesz. Ten si poradil s Konrádovým pokusem o vypíchnutí puku a pohodlně zakončil do volné branky.

Ondřej Roman z Vítkovic (vlevo) se snaží dostat k puku před olomouckým Janem...

Vítkovice výrazně podržel v závěru třetí třetiny brankář Bartošák, pár sekund před koncem zvládl i „valnou“ hromadu na svém brankovišti. Na nulu nakonec musel předvést 23 přesných zákroků. Opora ostravského klubu nastoupila v Olomouci v nové masce, zdobí ji povedený retro design. Bartošák potvrdil reprezentační formu a podruhé za sebou neinkasoval.

Zdeněk Venera (Olomouc): „Když se prohraje 0:1, tak to hodně mrzí. Velmi zjednodušeně by se dalo označit za důvod výsledku chyba před obdrženou brankou, ovšem takto se na nemůžeme dívat. Mnohem horší, že jsme nedokázali vůbec skórovat. Rozhodla první polovina druhé třetiny. Přestáli jsme čtyři oslabení, ale hráče to stálo hodně sil a druhá polovina byla studená na střídačce. Chyběl nám do přesilovek David Škůrek, který bude mimo delší dobu. Často nám odskakovali puky ve vyložených šancích nebo jsme rovnou trefovali prvního clonícího hráče. V kombinaci s dobrou vítkovickou defenzívou je prohra celkem logickým vyústěním našeho trápení.“

Pavel Trnka (Vítkovice): „Byli jsme si vědomi kvalit soupeře, který hrál ukázkově v defenzívě. Rozhodoval jeden gól, o který jsme byli šťastnější. Patrik Bartošák podruhé za sebou vychytal nulu, má stabilní výkony, což je dobré pro nás i pro něj.“

Branka a nahrávka: 44. Olesz (Szturc). Rozhodčí: Hradil, Souček - Gebauer, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 4207. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:1.

Olomouc: Konrád - Houdek, Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, L. Galvas, J. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Roman Vlach, Burian - Ostřížek, Mráz, Strapáč, - Jergl, Sundher, J. Káňa. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Hrbas, Baranka, Trška, D. Krenželok - Bartovič, Lev, Olesz - Szturc, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Š. Stránský, Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Hradec Králové - Kometa 1:0sn

V úvodní třetině byla aktivnější Kometa, jedinou výraznější šanci neproměnil Čermák. Druhá dvacetiminutovka naopak patřila domácím, Čiliak v brněnské brance čelil v této fázi hry čtrnácti střelám. Rozhodnutí nepřinesla ani třetí třetina, byť za hradeckým gólmanem Rybárem dvakrát zvonila tyčka. Nejprve po akci Nahodila, poté napálil brankovou konstrukci Svoboda.

Ten si měl co vyčítat, v samotném závěru základní hrací doby před něj spadl puk po odrazu od rozhodčího, Svoboda měl před sebou odkrytou klec, přesto si neporadil. V prodloužení hráli domácí dlouhou přesilovku, ale bez nemocného Bednáře jim vázla souhra. Samostatné nájezdy přinesly bod navíc Mountfieldu, krásně se trefil Džerinš - otočil se zády k brance a překvapil Čiliaka.

Tomáš Martinec (Hradec Králové): „Byl to hodně dobrý zápas s kvalitním soupeřem. Přestože nepadly branky, bylo to dramatické až do konce, do samostatných nájezdů. V první třetině prokazovala Kometa sílu a kvalitu v ofenzivě. Měli jsme štěstí, že jsme nedostali gól, hodně nás držel Patrik Rybár. Ve druhé třetině jsme měli šance my, hosty zase držel Marek Čiliak. Ve třetí třetině jsme měli štěstí v závěru, kdy měla Kometa přesilovku, mylím, že tam byla i tyčka. Naopak v prodloužení jsme to mohli překlopit v přesilovce na svoji stranu. Myslím, že remíza byla nakonec spravedlivá. Nájezdy jsme konečně sehráli parádně, jsme šťastni za dva body.“

Kamil Pokorný (Brno): Myslím, že přestože diváci neviděli branku ze hry, že to byl vynikající zápas. V první třetině jsme byli lepším mužstvem, naopak ve druhé nás Hradec zatlačil a udával tempo hry. Co se týče třetí třetiny, tak tam byly šance na obou stranách. Dali jsme tyčku, jednou se nám otevřela prázdná brána, ale gól jsme nedali. Soupeř byl velmi kvalitní, ale výkon našeho mužstva byl velmi dobrý. Nad vším čněli gólmani, kteří zápas dostali do bezbrankového stavu. V nájezdech byl soupeř ve dvou provedeních šťastnější, proto má dva body.“

Rozhodující nájezd: Džerinš. Rozhodčí: Šír, Mrkva - Lederer, D. Klouček. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 5011.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Cibulskis, Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík - Köhler, Dragoun, Berger - M. Látal, Džerinš, Kukumberg - Cingel, Koukal, Červený - R. Pavlík, Tuominen, Miškář. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Bartejs - M. Erat, Nečas, Zaťovič - H. Zohorna, Nahodil, Mallet - Vincour, L. Čermák, Horký - Haščák, Dočekal, T. Svoboda. Trenéři: Zábranský, Pokorný a Haken.

Plzeň - Třinec 4:3p

Domácí šli do vedení ve vlastním oslabení. Běžela čtvrtá minuta a Schleiss se zakončujícím Strakou skvěle sehráli přečíslení dva na jednoho. Ještě v první třetině zvýšil na 2:0 Kratěna, plzeňský veterán využil přesilovou hru. Třinec vrátil do hry krátce po polovině základní hrací doby Martin Růžička.

Brankář Třince Peter Hamrlík inkasuje od plzeňských hokejistů druhou branku.
Třinečtí hokejisté zakládají akci.
Plzeňští hokejisté společně slaví branku.

Elitní kanonýr spustil přestřelku, v rozmezí několika desítek sekund padly ještě dva góly. Na 3:1 upravil skóre domácí kapitán Gulaš, na rozdíl jediné branky snížil Doudera. Vynikající hokej gradoval ve třetí třetině, v čase 52:04 se úchvatným sólem blýskl opět Růžička. Třinecký forvard dal už devátý gól za posledních pět utkání! Napínavý zápas v Home Monitoring Aréně dospěl do prodloužení a to ukončil v jeho samotném závěru plzeňský Indrák.

Jiří Hanzlík (Plzeň):„Bylo to vyrovnané utkání. Myslím si, že jsme získali relativně lehko dvoubrankové vedení. Od druhé třetiny byl Třinec bruslivější a silnější v osobních soubojích. Zaslouženě se vrátil do zápasu a vyrovnal. Měli tam dlouhé pasáže hry, kdy jsme se nedokázali dostat na puk, vyloženě nás mleli. Díky vítězným soubojům měli i spoustu přečíslení. V prodloužení měl soupeř samostatný nájezd. Byla to trochu loterie a štěstí se nakonec přiklonilo k nám. Soupeř byl opticky o kousek lepší. Mám pocit, že u nás teď šla sportovní forma malinko dolů. Naštěstí nás drží brankář Svoboda.“

Václav Varaďa (Třinec):„Viděli jsme kvalitní zápas dvou týmů, které chtějí hrát hokej. Samozřejmě nejsme spokojeni se startem. Dostali jsme se do díry 0:2 a naše hra nebyla extra dobrá. Od poloviny utkání to bylo od nás parádní a sahali jsme po více bodech, než si odvážíme. Těší mne nasazení týmu, který to ani za tak nepříznivého stavu 1:3 nevzdal. Cením si toho, že jsme zabrali a dotáhli to do prodloužení. V něm jsme měli dvě šance s nájezdem a nakonec rozhodla pro nás smolná branka sekundu před koncem. Dostali jsme dnes hodně laciné góly. V poslední době nám chybějí zkušení hráči na přesilovkách, kteří dokážou zklidnit hru. Inkasovaný gól v naší přesilovce si nesmíme dovolit. Musíme si na to dávat větší pozor.“

Branky a nahrávky: 4. P. Straka (Schleiss), 13. Kratěna (Kracík, Gulaš), 34. Gulaš, 65. Indrák - 34. Martin Růžička (Rákos), 35. M. Doudera (Marcinko), 53. Martin Růžička (D. Musil). Rozhodčí: Hribik, Pavlovič - Gerát, D. Hynek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. V oslabení 1:0. Diváci: 6009.

Plzeň: M. Svoboda - Jones, J. Kindl, Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička - Gulaš, Kracík, Schleiss - Indrák, Stach, D. Kindl - M. Chalupa, Kratěna, P. Straka - Hollweg, Preisinger, Rubner. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Třinec: Hamerlík - M. Doudera, Krajíček, D. Musil, Linhart, Adámek, Kovář, Jank - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Christov, Mikulík, Dravecký - Irgl, Cienciala, Adamský - O. Kovařčík, M. Kovařčík, Chmielewski. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Liberec - Litvínov 4:3p

Litvínov dvakrát vedl, přesto nakonec veze z Liberce pouze bod. Skóre mohl otevřít Hübl, neproměnil však tresné střílení. Prvním střelcem se tak stal v 29. minutě v přesilové hře Ihnacak, během dalších 99 sekund se třepetala síťka ještě dvakrát. Nejprve vyrovnal domácí Bakoš, poté uspěl s bombou z vrcholu levého kruhu uspěl Hübl. Trefil se přímo pod horní tyčku. Po dvou třetinách tak platilo 1:2.

Liberec vyrovnal zásluhou Bakoše, v 50. minutě pak litvínovského brankáře Petráska v početní výhodě pokořil rychlou dorážkou Kanaďan Redenbach. Do konce třetí třetiny zbývaly dvě minuty, když Hunkes nádherně uvolnil Hübla a ten svým druhým gólem večera upravil na 3:3. Prodloužení rychle uťal po nabídce Bakoše Kvapil, pálil do odkryté klece.

Filip Pešán (Liberec): „První dvě třetiny jsme neodehráli vůbec podle našich představ, nedrželi jsme se plánu. Hráli jsme snad deset minut v kuse v oslabení. O druhé přestávce jsme si k naší hře něco řekli a změnili jsme přístup. Povedlo se nám zápas otočit v přesilovkách, bohužel v závěru nám soupeř z brejku vyrovnal. Jsem však rád, že jsme dokázali v prodloužení využít pokračující přesilovou hru a zvítězili.“

Darek Stránský (Litvínov):„První třetina byla vyrovnaná, hrál se svižný hokej. Zbytek utkání byl poznamenán častými vylučováními. Udělali jsme dnes spoustu faulů, některé z kategorie školáckých. Místo toho, abychom v dlouhé přesilovce odskočili, tak jsme se o tuto možnost svojí nedisciplinovaností připravili. Liberec má šikovné hráče do přesilovek a také dokázal zápas otočit. My můžeme být rádi, že jsme dokázali alespoň z ojedinělého brejku vyrovnat. Za bod jsme rádi.“

Branky a nahrávky: 30. Bakoš (Kvapil, Ševc), 42. Bakoš (Redenbach, Kvapil), 50. Redenbach (Bakoš, Kvapil), 61. Kvapil (Bakoš, Ševc) - 29. Ihnacak (V. Hübl, Hunkes), 31. V. Hübl (Hunkes, Gerhát), 59. V. Hübl (Hunkes, Trávníček). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:7, navíc Bulíř 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. Diváci: 5454. Třetiny: 0:0, 1:2, 2:1 - 1:0.

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Jánošík, Šmíd, Kolmann, Derner, od 21. Maier - Ordoš, P. Jelínek, Kvapil - Bakoš, Bulíř, L. Krenželok - J. Stránský, Redenbach, Jašek - Lakatoš, Špaček, J. Vlach. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Litvínov: Petrásek - Hunkes, Kubát, Gula, L. Doudera, Baránek, Sörvik, Z. Sklenička - Gerhát, V. Hübl, Nejezchleb - J. Černý, Ihnacak, Vandas - Trávníček, M. Hanzl, Jánský - Matoušek, Válek, Jurčík. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Sparta - Jihlava 6:5p

Když ve 27. minutě skóroval Vrána a zvýšil na 4:1, zdálo se, že Sparta suverénně míří za vítězstvím. Jenže o 49 sekund později začala jihlavská vzpoura. Trefil se Skořepa. Krátce poté dal kontaktní gól bývalý sparťan Žálčík a ve 36. minutě vyrovnal De La Rose. Útočně laděný bek objel branku Pražanů a poté pohotově zakončil.

Alexander Pronce Reichenberg ze Sparty u puku, dotírá na něj jihlavský Lukáš...

Obrat Dukly dokonal opět švédský obránce, v čase 46:29 nádhernou ranou golfovým úderem překonal sparťanského gólmana Honzíka. Pražský klub zachránil v 59. minutě při riskantní hře bez brankáře Říčka a následné prodloužení rychle rozhodl Jarůšek, když vystihl rozehrávku hostí a pohotově překonal jihlavského gólmana - Nora Voldena.

Jaroslav Nedvěd (Sparta):„Do utkání jsme vstoupili dobře a v prvních 30 minutách šlo o jednostrannou záležitost. Pak přišel nějaký výpadek v hlavách hráčů, kteří přestali dělat jednoduché věci, které nás k tomu příznivému stavu dovedly. Jihlava začala více bruslit a hrát vabank, protože neměla za stavu 1:4 co ztratit, dostávala nás touto jednoduchostí pod tlak. A my jsme si prostě nenechali říct. Snažili jsme se hráčům něco poradit, ale naše křeč trvala asi 15 minut a inkasovali jsme při ní tři góly. Pak jsme byli pod dekou i ve třetí třetině, dostali jsme další branku a už to s námi nevypadalo dobře. Oceňuji, že jsme nesložili zbraně a dokázali zápas ještě překlopit ve dvoubodový zisk.“

František Zeman (Jihlava):„Utkání se mi nehodnotí moc lehce, protože si myslím, že jsme do něj vstoupili hodně vlažně. Když to přeženu, tak jsme prohrávali už v Průhonicích. A odpovídala tomu i první třetina. Do druhé třetiny jsme zrovna tak nevstoupili dobře, ale musím smeknout před hráči, že to za stavu 1:4 nesložili, dokázali se do utkání vrátit a otočit stav na 5:4. Bohužel jsme pak opět lacino kasírovali, proto si ze Sparty odvážíme pouze bod.“

Branky a nahrávky: 1. Pech (Kudrna, J. Mikuš), 12. Kudrna (T. Dvořák, Pech), 24. Pech (T. Dvořák), 27. P. Vrána (Říčka), 59. Říčka (P. Vrána, Jarůšek), 61. Jarůšek - 16. Rys (Ulrych), 27. Dostálek (Skořepa), 34. Žálčík (D. Kajínek, Seman), 36. De la Rose (A. Zeman, Šidlík), 47. De la Rose (Čachotský). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Blümel, Pešek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 8041. Třetiny: 2:1, 2:3, 1:1 - 1:0.

Sparta: Aittokallio (34. Honzík) - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, J. Mikuš, Švrček, T. Dvořák - Jarůšek, P. Vrána, Říčka - Kudrna, Pech, Smejkal - Forman, J. Hlinka, Kumstát - Uher, Černoch, Reichenberg, od 21. navíc Rousek. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.

Jihlava: Volden - De la Rose, Suchánek, Stříteský, Šidlík, D. Kajínek, Ulrych, J. Zdráhal - Dostálek, Skořepa, Jiránek - Čachotský, A. Zeman, L. Květoň - Žálčík, Seman, Anděl - Rys, Diviš, Váňa. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Zlín - Pardubice 5:2

Ve třetí minutě fauloval unikajícího Ondráčka Petr Sýkora a pardubický gólman Kacetl musel čelit trestnému střílení. Ondráček ho prostřelil ranou ke vzdálenější tyči. Na 2:0 mohl poté zvýšit Lotyš Bukarts, napálil jen tyčku. Dvougólový náskok získal Zlín až ve 27. minutě při přesilové hře, prosadil se šikovnou tečí. Okálův gól poté musel posvětit videorozhodčí a Pardubice náhle ztrácely tři branky.

Dynamo povstalo v čase 32:20 díky Sýkorovi, hříšník ze třetí minuty překonal Kašíka šikovností na brankovišti. Jenže jen o chvilku později vedl Zlín zase o tři trefy, tentokrát o gólu Okála nemohlo být pochyb. Blýskl se náramně zakončenou individuální akcí, střílel kolem Kacetlovy lapačky. Ve třetí třetině se ještě jednou radoval Sýkora, Zlín ale větší komplikace nedopustil.

Martin Hamrlík (Zlín): Pomohl nám první gól, ten nás nakopl. Hra nebyla špatná, tlačili jsme, byli jsme dobří na puku a měli jsme dobrý pohyb. Mohl to být klidný zápas až do konce, stupidní vyloučení to ale zkomplikovaly. Naštěstí soupeř nedal na 4:3, to by bylo drama a nevím, jak by to dopadlo. Fauly ke konci byly opravdu hodně zbytečné.“

Pavel Marek (Pardubice):Nepředvedli jsme dobrý výkon, udělali jsme v první třetině chybu, po které měl soupeř trestné střílení a dostal se do vedení. Za stavu 1:0 bylo utkání ještě hratelné, pak ale Zlín odskočil na 4:1. Dali jsme pak sice ještě branku a měli jsme dlouhou přesilovku, hloupě jsme ji ale pokazili.“

Branky a nahrávky: 3. Ondráček z trest. střílení, 27. Kubiš (O. Veselý, Matějíček), 31. Okál (Bukarts, Honejsek), 36. Okál (Bukarts, Žižka), 60. Ondráček - 33. P. Sýkora (Rolinek), 49. P. Sýkora (Marosz). Rozhodčí: Pešina, Kubičík - Zíka, Jindra. Vyloučení: 5:4, navíc Freibergs - Treille oba 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 2885. Třetiny: 1:0, 3:1, 1:1.

Zlín: Kašík - Matějíček, Freibergs, Valenta, Řezníček, Petran, Žižka, Gazda - Okál, Honejsek, Bukarts - Kubiš, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Fryšara, Ondráček - Klhůfek, Sedláček, Illo. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Ščotka, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Havlík - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - Perret, Bojko, Treille - J. Sýkora, Dušek, M. Beran - M. Kaut, Poulíček, Vondráček. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.