Trenčín se rozloučil se Super Six porážkou

Petrohrad - Hokejisté Trenčína prohráli na Poháru mistrů i druhý zápas. Tentokrát podlehli švédskému týmu HV 71. Hokejisté z Jönköpingu měli parádní nástup do utkání, během úvodních sedmi minut překonali brankáře Kompase hned třikrát.

Skóre otevřel již v 72. sekundě Ekelund, ještě v druhé minutě zvýšil Skröder a trenčínskou pohromu završil o pět minut později Skoog.

Po bezgólové druhé třetině definitivně rozhodl čtyři minuty před koncem přesilovkovou trefou Eriksson, jemuž potřetí v utkání přihrál obránce Svanberg.

očetní výhodu poté využil ke vstřelení čestného gólu Fabuš, asistovali mu český obránce Heš a zámořská posila Demitra.

Slovenští mistři se tak stejně jako Zlín s turnajem Super Six loučí.

HV 71 - Dukla Trenčín 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
2. Ekelund (Davidsson, Svanberg), 2. Skröder (Sahlstedt, Svanberg), 7. Skoog (Hellqvist, Tjärnqvist), 56. Eriksson (Svanberg) - 58. Fabuš (Heš, Demitra). Rozhodčí: Schütz (Něm.) - Olenin, Makarov (oba Rus.). Vyloučení: 5:6, navíc Skoog (HV 71) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 1300.

HV 71: Liv - Skoog, Eriksson, Olausson, Gustafsson, Halvardsson, Peltonen, Hjalmarsson, Svanberg - Hellqvist, Tjärnqvist, Karlsson - Ekelund, Määttänen, Davidsson - Skröder, Sahlstedt, Pettersson - Thornberg, Larsson. Trenéři: Märts, Stillman.
Trenčín: Kompas - Heš, Janík, Bombic, Mikuš, Hriňa, Zápotočný, Ivičič, Kudlubiak - Demitra, Ölvecký, Pardavý - Lelkeš, Lezo, Sivák - Koňa, Němec, Zlocha - Fabuš, Melichárek, Šafařík. Trenéři: Hiadlovský, Švehla.

Pasi Määttänen ze švédského týmu HV 71 (vpravo) v souboji s Jiřím Hešem z Dukly Trenčín v utkání turnaje evropských mistrů Super Six.