Marcel Hossa hrál vedle svého slavnějšího bratra Mariána na olympiádě a v dresu Slovenska se ukázal i na posledním mistrovství světa. | foto: Reuters

Omsk bez Jágra podlehl Dinamu Riga, dvěma góly rozhodl Hossa

• 8
Hokejisté Omsku nastoupili v prvním utkání Kontinentální ligy po olympijské pauze bez české hvězdy Jaromíra Jágra a prohráli doma s Dinamem Riga 3:5. O vítězství lotyšského celku rozhodl dvěma góly nejlepší střelec soutěže Marcel Hossa.

Slovenský útočník v 58. minutě vyrovnal na 3:3 a za necelé dvě minuty dal rozhodující branku. Na kontě má už 34 zásahů. Výhru hostů zpečetil při power play Avangardu střelou do prázdné branky Janis Sprukts. Sibiřskému celku chyběl vedle Jágra i další účastník olympijských her Lasse Kukkonen, obránce bronzového finského mužstva.

"Hráli jsme bez našich lídrů, ale hokej je kolektivní sport a tým by to měl zvládnout i bez nich," prohlásil po utkání trenér Igor Nikitin, kterému chyběla i další ofenzivní opora Anton Kurjanov.

Olympionik Josef Vašíček se blýskl gólem a dvěma přihrávkami, jimiž přispěl k vítězství Jaroslavle nad Togliatti 5:2. Jednu branku a asistenci si připsal jeho spoluhráč Zbyněk Irgl. Vašíček se přiblížil na čtyři body nejproduktivnějšímu českému hráči v KHL Jiřímu Hudlerovi z Dynama Moskva.

Český útok zařídil výhru Magnitogorsku 2:1 na ledě Čerepovce. Po přihrávkách Jaroslava Kudrny a Jana Marky skóroval další člen českého olympijského výboru Tomáš Rolinek, jenž dal v 38. minutě ve dvojnásobné početní výhodě vítězný gól a dosáhl jubilejní dvacáté trefy v sezoně.

Vítězství v základní části KHL už má na dosah Ufa, které se to povedlo i loni. Po výhře 3:0 nad Dynamem Moskva má stále náskok čtyř bodů před druhým Petrohradem, který zdolal 7:5 Čeljabinsk. Na týmy čekají poslední dva zápasy před play off.

Výsledky

Barys Astana - Dinamo Minsk 5:3 (za hosty Ševc 0+1)
Omsk - Dinamo Riga 3:5
Ufa - Dynamo Moskva 3:0
Čerepovec - Magnitogorsk 1:2 (za hosty Rolinek 1+0, Kudrna a Marek 0+1)
Jaroslavl - Togliatti 5:2 (za domácí Vašíček 1+2, Irgl 1+1)
Nižnij Novgorod - Novosibirsk 1:4 (za hosty Čermák 1+0)

6. Viťaz Čechov 54 11 5 5 33 135:218 48
Poznámka: Za utkání Čechov - Omsk, nedohrané kvůli sérii bitek, byly oba kluby potrestány kontumační porážkou 0:5.