Na Slovensku slavili čtyři Češi

Zvolen - Slovenský extraligový titul získali po sedmi letech hokejisté Trenčína. Ve čtvrtek vyhráli ve Zvolenu 3:0 a celkově zvítězili ve finálové sérii 4:2. Na zisku trofeje se podíleli i čtyři Češi: brankář Petr Přikryl, obránci Jiří Heš s Františkem Bombicem a útočník Václav Král.

Sparťanský odchovanec Přikryl ovšem nechytal. Místo v sestavě jej stála hrubá chyba ze závěru pátého zápasu, v němž si dvě minuty před koncem srazil za vyrovnaného stavu do branku střelu mířící mimo. Jeho náhradník Hála rovnou udržel čisté konto.

"Vždycky jsem tvrdil, že Trenčín má dvě brankařské jedničky - Přikryla a Hálu," komentoval to s úsměvem kouč Trenčína Dušan Gregor, než se vrhl do víru oslav.

Zápas prakticky rozhodl gól bývalého zlínského obránce Jána Homera, který tak o titul nepřišel, přestože před touto sezonou moravský klub opustil.

Těsné vedení držel Trenčín až do 59. minuty, kdy střelou do opuštěné klece zdvojnásobil jeho náskok Kováčik. Třetí branku přidal vzápětí znovu při power play domácích Kmeč. Na Zvolen zbylo jen stříbro, které získali i Češi Vítězslav Škuta, Petr Krátký a Libor Polášek.

Nejlepším hráčem play off byl vyhlášen trenčínský útočník Peter Fabuš. Vedle zlatých medailí převzal kapitán vítězného týmu také šek na 770.000 slovenských korun.

Zvolen - Trenčín 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 32. Homér (Rehák), 59. Kováčik (Rehák), 60. Kmeč (Kováčik, Bombic). Rozhodčí: Čaprnka - Pavlovič, Tvrdoň. Vyloučení 4:4. Bez využití. Diváci: 7050 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:4.