V Západní konferenci se na poslední postupové místo posunul Čerepovec, který zvítězil na ledě silného CSKA Moskva 4:1. Hosté jako první inkasovali, ale na začátku druhé třetiny český útočník Martin Stránský gólem v přesilovce nastartoval obrat. Severstal se bodově dotáhl na Spartak a má jen dvoubodový náskok na Dynamo Moskva. V posledním utkání se představí na ledě dalšího favorita, vítěze základní části Petrohradu, zatímco moskevské rivaly čeká klíčový vzájemný duel.
Ve Východní konferenci patří poslední postupové místo rovněž s dvoubodovým náskokem Chabarovsku, který si pomohl výhrou 5:3 nad Vladivostokem. Obránce Jan Kolář přihrál na vítězný gól, asistenci si připsal i další český olympionik Tomáš Zohorna.
Pod čáru postupu se dostal Omsk, který doma prohrál 1:2 po samostatných nájezdech s přímým konkurentem Novosibirskem. Sibir má teď na sedmém místě stejně bodů jako Chabarovsk.
Kontinentální hokejová liga
Chabarovsk - Vladivostok 5:3 (za domácí T. Zohorna a Kolář 0+1)
Omsk - Novosibirsk 1:2 po sam. nájezdech
Jekatěrinburg - Čeljabinsk 1:3
Magnitogorsk - Chanty-Mansijsk 4:0 (Jan Kovář 0+1)
Ufa - HK Soči 3:1
Kazaň - Nižnij Novgorod 5:2 (Sekáč 0+1 - Kundrátek 0+1)
Nižněkamsk - Lada Togliatti 0:4
CSKA Moskva - Čerepovec 1:4 (za hosty Stránský 1+0)
Dinamo Minsk - Dinamo Riga 5:3
Jokerit Helsinky - Petrohrad 5:3
Spartak Moskva - Jaroslavl 0:2
Viťaz Podolsk - Slovan Bratislava 5:3 (za domácí Horák 1+1, Mozík 1+0)
Charlamovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | x-Kazaň | 55 | 30 | 2 | 6 | 17 | 156:122 | 100 |
2. | x-Nižněkamsk | 55 | 27 | 3 | 7 | 18 | 133:132 | 94 |
3. | x-Čeljabinsk | 55 | 25 | 7 | 4 | 19 | 125:120 | 93 |
4. | x-Jekatěrinburg | 55 | 24 | 6 | 8 | 17 | 162:137 | 92 |
5. | Magnitogorsk | 55 | 23 | 8 | 7 | 17 | 147:133 | 92 |
6. | Lada Togliatti | 55 | 12 | 4 | 6 | 33 | 103:146 | 50 |
7. | Chanty-Mansijsk | 55 | 7 | 10 | 7 | 31 | 93:164 | 48 |
Černyševova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Ufa | 55 | 25 | 5 | 5 | 20 | 147:137 | 90 |
2. | Novosibirsk | 55 | 23 | 8 | 2 | 22 | 135:131 | 87 |
3. | Chabarovsk | 55 | 21 | 8 | 8 | 18 | 131:139 | 87 |
4. | Omsk | 55 | 21 | 7 | 8 | 19 | 142:113 | 85 |
5. | Barys Astana | 55 | 19 | 5 | 7 | 24 | 145:160 | 74 |
6. | Vladivostok | 55 | 16 | 4 | 5 | 30 | 118:144 | 61 |
7. | Kunlun Red Star | 56 | 15 | 4 | 8 | 29 | 103:146 | 61 |
Bobrovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | x-Petrohrad | 55 | 40 | 6 | 4 | 5 | 226:97 | 136 |
2. | x-Jokerit Helsinky | 55 | 29 | 4 | 8 | 14 | 150:105 | 103 |
3. | Spartak Moskva | 55 | 21 | 7 | 5 | 22 | 149:143 | 82 |
4. | Dinamo Minsk | 55 | 20 | 5 | 3 | 27 | 110:125 | 73 |
5. | Slovan Bratislava | 55 | 14 | 3 | 7 | 31 | 115:185 | 55 |
6. | Dinamo Riga | 55 | 8 | 7 | 9 | 31 | 102:152 | 47 |
Tarasovova divize
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | x-CSKA Moskva | 55 | 34 | 9 | 1 | 11 | 170:87 | 121 |
2. | x-Jaroslavl | 55 | 26 | 9 | 3 | 17 | 146:124 | 99 |
3. | x-Nižnij Novgorod | 55 | 23 | 5 | 8 | 19 | 114:126 | 87 |
4. | x-HK Soči | 55 | 21 | 7 | 7 | 20 | 127:136 | 84 |
5. | Čerepovec | 55 | 18 | 9 | 10 | 18 | 131:144 | 82 |
6. | Dynamo Moskva | 55 | 19 | 9 | 5 | 22 | 131:135 | 80 |
7. | Viťaz Podolsk | 55 | 17 | 4 | 7 | 27 | 130:158 | 66 |
Poznámka: Mužstva označená „x“ mají jistou účast v play off.
Švédská liga49. kolo |
Karlskrona - Lulea 1:5
Skelleftea - Örebro 3:1
Växjö - Rögle 5:0
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Växjö | 47 | 30 | 6 | 2 | 9 | 155:97 | 104 |
2. | Djurgaarden | 46 | 22 | 7 | 7 | 10 | 138:96 | 87 |
3. | Skelleftea | 47 | 24 | 2 | 3 | 18 | 138:111 | 79 |
4. | Färjestad | 46 | 22 | 4 | 5 | 15 | 155:129 | 79 |
5. | Frölunda | 46 | 21 | 6 | 4 | 15 | 136:123 | 79 |
6. | Malmö | 46 | 18 | 8 | 8 | 12 | 136:122 | 78 |
7. | Lulea | 47 | 16 | 10 | 4 | 17 | 117:106 | 72 |
8. | HV 71 | 46 | 19 | 5 | 5 | 17 | 123:120 | 72 |
9. | Linköping | 46 | 19 | 3 | 8 | 16 | 125:117 | 71 |
10. | Brynäs | 46 | 19 | 2 | 3 | 22 | 121:127 | 64 |
11. | Rögle | 47 | 14 | 3 | 5 | 25 | 116:156 | 53 |
12. | Örebro | 47 | 11 | 4 | 7 | 25 | 107:145 | 48 |
13. | Mora | 46 | 12 | 4 | 2 | 28 | 93:145 | 46 |
14. | Karlskrona | 47 | 10 | 4 | 5 | 28 | 91:157 | 43 |
Finská liga |
Hämeenlinna - KalPa Kuopio 1:2 v prodl.
Ilves Tampere - Pelicans Lahti 3:0
Kärpät Oulu - Kouvola 4:2
SaiPa Lappeenranta - Jyväskylä 6:1
Sport Vaasa - Tappara Tampere 2:3
TPS Turku - Jukurit Mikkeli 5:1
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Kärpät Oulu | 55 | 32 | 8 | 7 | 8 | 189:118 | 119 |
2. | TPS Turku | 56 | 29 | 5 | 7 | 15 | 171:133 | 104 |
3. | Tappara Tampere | 55 | 23 | 12 | 7 | 13 | 149:118 | 100 |
4. | Jyväskylä | 55 | 29 | 4 | 4 | 18 | 169:133 | 99 |
5. | IFK Helsinky | 54 | 24 | 6 | 8 | 16 | 147:116 | 92 |
6. | KalPa Kuopio | 56 | 23 | 7 | 7 | 19 | 131:129 | 90 |
7. | SaiPa Lappeenranta | 56 | 20 | 11 | 7 | 18 | 145:151 | 89 |
8. | Lukko Rauma | 55 | 21 | 7 | 5 | 22 | 136:127 | 82 |
9. | Pelicans Lahti | 56 | 19 | 7 | 8 | 22 | 152:160 | 79 |
10. | Ässät Pori | 55 | 19 | 7 | 5 | 24 | 144:169 | 76 |
11. | Ilves Tampere | 56 | 19 | 5 | 7 | 25 | 148:180 | 74 |
12. | Hämeenlinna | 56 | 17 | 7 | 4 | 28 | 132:150 | 69 |
13. | Kouvola | 55 | 14 | 5 | 10 | 26 | 136:177 | 62 |
14. | Jukurit Mikkeli | 56 | 15 | 3 | 8 | 30 | 121:162 | 59 |
15. | Sport Vaasa | 56 | 11 | 7 | 7 | 31 | 143:190 | 54 |
EBEL liga8. kolo nadstavby |
O play off:
Záhřeb - Innsbruck 5:2 (za domácí Netík 0+1)
Linec - Salcburk 3:2.
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Linec | 8 | 5 | 1 | 1 | 1 | 34:30 | 20 |
2. | Vídeň | 7 | 4 | 0 | 1 | 2 | 31:23 | 19 |
3. | Salcburk | 8 | 4 | 1 | 1 | 2 | 32:25 | 19 |
4. | Záhřeb | 8 | 2 | 1 | 0 | 5 | 24:28 | 8 |
5. | Innsbruck | 8 | 2 | 1 | 0 | 5 | 24:29 | 8 |
6. | Klagenfurt | 7 | 2 | 0 | 1 | 4 | 15:25 | 8 |
O umístění:
Znojmo - Villach 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 9. Guman (Novák, Bořuta), 10. Špaček (Plíhal, Číp), 24. Raška (Špaček, Šnajnar), 39. Corbett (Matuš, Lattner), 42. Špaček (Bořuta), 52. Němec (Matuš, Lattner).
Bolzano - Štýrský Hradec 7:1
Tabulka
Tým | Z | V | VP | PP | P | S | B | |
1. | Dornbirn | 7 | 5 | 0 | 1 | 1 | 29:22 | 22 |
2. | Bolzano | 8 | 4 | 1 | 0 | 3 | 24:12 | 16 |
3. | Székesfehérvár | 7 | 4 | 0 | 2 | 1 | 17:15 | 15 |
4. | Znojmo | 8 | 3 | 1 | 1 | 3 | 23:17 | 12 |
5. | Villach | 8 | 3 | 1 | 0 | 4 | 20:26 | 11 |
6. | Štýrský Hradec | 8 | 0 | 1 | 0 | 7 | 15:36 | 6 |
.