Conor Allen v dresu Plzně

Conor Allen v dresu Plzně | foto: Petr Eret, MAFRA

Plzeňský Allen po semifinále Ligy mistrů: Hattrick je krásný, ale...

• 0
Ani tři trefy amerického obránce Conora Allena nepomohly hokejistům Plzně v úvodním semifinále Ligy mistrů na ledě Frölundy. Lídr švédské nejvyšší soutěže porazil Škodu 6:3, za týden tak Plzeňané v domácí aréně musí dohánět tříbrankové manko.

„Hattrick je krásný, ale je to porážka. Naštěstí jsme teprve v poločase a věřím, že doma nám fanoušci pomohou,“ uvedl 28letý Allen.

„Narazili jsme na velmi silného soupeře, který nás předčil v rychlosti i produktivitě. Zlepšit v odvetě musíme úplně všechno,“ prohlásil trenér HC Škoda Ladislav Čihák.

Plzeň v Lize mistrů poprvé padla, v semifinále inkasovala šestkrát

Plzeň v první třetině přestřílela domácí poměrem 15:8, přesto musela dotahovat ztrátu 0:2, když Milčakova překonali Mustonen a Američan s íránskými kořeny Rakhshani. Pak ale dvakrát udeřil Allen. V 19. minutě pláchl v oslabení a nadvakrát pokořil gólmana Gustafssona, po přestávce si pak zpracoval přihrávku Straky a rychlou střelou z mezikruží skóre dorovnal.

Obrat mohl dokonat v přesilovce Kracík, jenže po jeho teči puk těsně minul švédskou branku. „Když je máme na lopatě, musíme jim šlápnout na krk,“ litoval Allen.

Pak totiž přišlo hrůzných 193 vteřin, ve kterých Frölunda třikrát udeřila a odskočila na 5:2. Po teči Lasche a tvrdé bombě Grönlunda přepustil Milčakov místo Frodlovi, jenže toho brzy pohotovou střelou z kruhu překonal Hjalmarsson. „Ve třech minutách jsme ztratili zápas,“ povzdychl si kouč Čihák. „Vzali jsme si hned oddechový čas a chtěli to ještě znovu nakopnout, bohužel se to už nepovedlo.“

Škoda nevyužila ani jednu z pěti přesilovek, to Frölunda v nich skórovala dvakrát. Podruhé ve 48. minutě, kdy se opět prosadil Rakhshani. Zanedlouho završil třígólový večer Allen, ale víc už hosté nestihli.

„Sice jsem v Plzni jen půl roku, ale vím, že pro hostující tým není příjemné u nás hrát,“ burcoval americký bek. Je to velká výzva.