Góly Kowalczyka a Krayzla pomohly Zvolenu

Bratislava - Zvolenský celek si v 47. kole slovenské hokejové extraligy bez problémů poradil na skalickém ledě s domácím týmem 6:2 a nadále vede tabulku. Po jednom gólu dali čeští legionáři Kowalczyk a Krayzel. Druhý je pouze vinou horšího skóre bratislavský Slovan, jenž suverénně vyhrál na ledě nováčka z Nitry 6:0. Z vedoucího tria se trápily jen Košice v Liptovském Mikuláši. V normálním hracím čase skončil zápas remízou 1:1 a v prodloužení se už nic na výsledku nezměnilo. Filip Turek vstřelil jediný gól AIK Stockholm v zápasu 41. kola švédské ligy na ledě Södertälje. V hostujícím celku však Turka nikdo ze spoluhráčů nenapodobil a klub z metropole tak prohrál 1:2.

Tomáš Vlasák se podílel brankou a asistencí na vítězství celku Ambri Piotta nad
Zugem ve švýcarské lize. Vlasák zvýšil vedení domácích na 2:0, na třetí branku poté nahrál. Zápas skončil 3:1.

Hokejisté Krefeldu porazili v utkání 48. kola německé ligy Iserlohn 5:1 a v tabulce
ztrácejí na vedoucí Mannheim už jen bod. Na dva góly Krefeldu přihrál Patrik Augusta, u jediné branky poraženého mužstva asistoval Tomáš Martinec.
Martin Altrichter odchytal v brance Oberhausenu zápas proti Essenu, v němž domácí celek prohrál 1:2.

Výsledky

Slovensko - 47. kolo

MsHK ŠKP Žilina - MHC Martin 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
60. Gálik - 40. Vozdecký, 59. Čacho. Rozhodčí: V. Mihálik - Bednár, Rakyta. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3584.

HK 32 VA Liptovský Mikuláš - HC Košice 1:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
14. Šebo - 30. Škovira. Rozhodčí: D. Konc - Mášik, Civáň. Vyloučení: 1:0, navíc Pleva (L. Mikuláš) 10 min. Bez využití. Diváci: 1505.

HKm Nitra - Slovan Bratislava 0:6 (0:2, 0:3, 0:1)
6. a 11. Pavličko, 29. a 37. Hudec, 30. Podkonický, 58. Hurtaj. Rozhodčí: Ország - Lokšík, Jung. Vyloučení: 3:4, navíc Poljaček (Nitra) 10 min. Bez využití. Diváci: 2000.

HK 36 Skalica - HKm Zvolen 2:6 (1:2, 0:2, 1:2)
12. Kavulič, 49. Hujsa - 13. a 44. Rajčák, 1. Šechný, 29. Kowalczyk, 30. Krayzel, 51. Milo. Rozhodčí: Jakubec - Krpelec, Valach. Vyloučení: 7:10, navíc Šechný 10 min. a do konce zápasu, Klepáč (oba Zvolen) 10 min. Využití: 1:3. Diváci: 3000.

ŠKP Poprad - Dukla Trenčín 3:3 (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
36. R. Tomas, 54. Frank, 56. Klouda - 24. M. Kováčik, 40. Richňák, 59. Fabuš. Rozhodčí: Čaprnka - Lauff, Farbár. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2171.

10. Nitra         48 10 0 6 6 26 91:173 32

Pozn.: Jednotlivé sloupce v tabulce označují zápasy, výhry v řádném hracím čase za 2 body, výhry v prodloužení za 2 body, remízy za 1 bod, prohry v prodloužení za 1 bod, prohry za 0 bodů, skóre a body.

Finsko - 50. kolo:  IFK Helsinky - Jokerit Helsinky 2:2, Kärpät Oulu - Pelicans
Lahti 2:0, Lukko Rauma - Ässät Pori 2:4.

Švédsko - 41. kolo: Färjestad - Frölunda 5:3, Lulea - Brynäs 5:1, Timra - MoDo
2:3, Linköping - HV 71 3:1, Södertälje - AIK Stockholm 2:1 (za hosty Turek 1+0), Djurgaarden - Malmö 3:0.

Švýcarsko - 42. kolo:  Ambri Piotta - Zug 3:1 (za domácí Vlasák 1+1), Kloten -
Lugano 3:5, Rapperswil - Bern 4:1, Langnau - Lausanne 5:1, Chur - Curych 3:4, Fribourg - Davos 3:1.

Německo - 48. kolo
Oberhausen - Essen 1:2, Hannover - Mannheim 2:1, Frankfurt - Kolín n. R. 2:4, Düsseldorf - Mnichov 2:1 po sam. nájezdech, Eisbären Berlín - Norimberk 1:2 po sam. nájezdech, Krefeld - Iserlohn 5:1 (Augusta 0+2 - Martinec 0+1), Schwenningen - Berlín Capitals 1:2 po sam. nájezdech (za hosty Gross 0+1).
Pořadí v čele tabulky:  1. Mannheim 101 bodů, 2. Krefeld 100, 3. Mnichov 94, 4.
Norimberk 86, 5. Düsseldorf 77, 6. Augsburg 76.

Čtvrtfinále MS 2024 proběhne ve čtvrtek 23. května, semifinále v sobotu 25. května. Finálový zápas a utkání o bronz se odehraje v neděli 26. kvetna.