Útočník Koller chytil střeleckou formu

• 3
Dortmund - Jan Koller se v rozbíhajícím ročníku německé bundesligy střelecky chytil. V duelu 3. kola proti Mnichovu 1860 pomohl svému týmu k přesvědčivému vítězství 3:1 jedním gólem a navázal tak na trefu z minulého kola. Nadto ještě před 74 tisíci diváků zařídil penaltu. Nedařilo se naopak hannoverské dvojici Štajner, Šimák, která stála u debaklu týmu v Leverkusenu, a Tomáši Ujfalušimu z Hamburku. Ten dostal pět gólů ve Wolfsburgu.

Dvojice Koller, Amoroso potvrdila proti mnichovskému celku svou útočnou sílu. Po první Amorosově brance si obrana hostí pomohla proti českému útočníkovi pouze faulem a nařízenou penaltu jeho brazilský kolega proměnil.

V 61. minutě pak zaúřadoval sám Koller. Hosté s Týcem v sestavě už jen snížili.

Naopak Janu Šimákovi se návrat do Leverkusenu příliš nepovedl. Hannover, kam byl český záložník pro tuto sezonu zapůjčen, tam utrpěl debakl 0:4.

Šimák neproměnil jednu z mála šancí hostí a ani Štajner prohru nezmírnil. Leverkusen si třetí výhrou upevnil vedení v tabulce.

Jak si vedli čeští hráči

Záložník Ivo Ulich odehrál za Mönchengladbach 62. minut. Jeho spoluhráč Václav Svěrkoš naskočil na posledních pět minut a v samém závěru mohl proti Stuttgartu vyrovnat, ale obrovskou šanci spálil.

Záložník Jan Šimák trpěl celý zápas v sestavě Hannoveru, který selhal v Leverkusenu. Jeho spoluhráč Jiří Štajner, nejčastěji faulovaný hráč zápasu, byl v 79. minutě už za stavu 0:4 střídán.

Útočník Vratislav Lokvenc se neprosadil proti obraně Brém, které si z Kaiserslauternu odvezly vítězství 1:0.

Jan Koller hrál celých devadesát minut proti Mnichovu 1860 a v 61. minutě zvyšoval na 3:0. Jeho krajan Tomáš Rosický byl osm minut před koncem střídán. Hned po třetím góly Dortmundu šel ze hry hostující Roman Týce, který v 15. minutě za faul na Kollera viděl žlutou kartu.

Obránce Tomáš Ujfaluši se spoluhráči z Hambruku nestačil odvracet útoky domácího Wolfsburgu, který dal po přestávce pět branek.

Bezproblémové vítězství si připsal také Bayern Mnichov. V duelu s Bochumí obhájce titulu poprvé nasadil Nizozemce Makaaye, svého nejdražšího hráče, jehož získal z La Coruni.

Majitel Zlaté kopačky se sice střelecky neprosadil, ale zastoupili ho Peruánec Pizarro a uzdravený záložník Deisler.

Střelcem kola byl Max z Hansy Rostock, který uštědřil nováčkovi z Frankfurtu nad Mohanem hattrick.

Jeho přestup z Mnichova 1860 byl pro Hansu dobrým tahem. Svěrkoš proseděl téměř celý zápas Mönchengladbachu se Stuttgartem na lavičce náhradníků a stejně jako Ulich na hřišti byl svědkem porážky svého týmu 0:1.

Doma prohrál také Lokvencův Kaiserslautern a při odpočtu tří bodů za problémy s licencí zůstává dál na nule.

Bezbrankový poločas ve Wolfsburgu jako by věštil klid před bouří, protože v druhé půli fotbalisté Hamburku pětkrát inkasovali a odjeli z bundesligového klání s debaklem 1:5.

Když Barbarez dostal v 48. minutě hamburský celek do vedení, bylo to naposledy, co se vítěz Ligového poháru v sestavě s Tomášem Ujfalušim zaradoval. Kanonádu Wolfsburgu spustil v 50. minutě Klimowicz a tentýž hráč gólový účet také uzavřel.

Wolfsburg se posunul v tabulce německé ligy na šesté místo, hned za ním je Schalke, jemuž zajistil vítězství až v nastaveném čase Altintop. Kolín nad Rýnem opouštěl Gelsenkirchen s porážkou 1:2 a po třech kolech nezískal ještě ani bod.

Výsledky 3. kola:
Kaiserslautern - Brémy 0:1 (66. Micoud), Mönchengladbach - Stuttgart 0:1 (33. Cacau), Hertha Berlín - Freiburg 0:0, Rostock - Frankfurt 3:0 (19., 54. a 66. z pen. Max), Leverkusen - Hannover 4:0 (9. a 52. Neuville, 2. Franca, 73. Bierofka), Bayern Mnichov - Bochum 2:0 (20. Pizarro, 26. Deisler), Dortmund - Mnichov 1860 3:1 (46. a 56. z pen. Amoroso, 63. Koller - 87. Kioyo), Schalke - Kolín n. R. 2:1 (42. Agali, 90. Altintop - 51. Lottner)
Wolfsburg - Hamburk 5:1 (50. a 86. Klimowicz, 60. Petrov, 70. Müller, 75. D'Alessandro - 48. Barbarez)

LOS MUŽSTVA
AKTUÁLNÍ KOLO PŘÍŠTÍ KOLO
TABULKY

Gerhard Tremmel, brankář Hannoveru, se marně natahuje po střele Olivera Neuvillea z Leverkusenu v bundesligovém utkání

Tomáš Rosický, kapitán Borussie Dortmund, se snaží uniknout Michaelu Wiesingerovi z Mnichova 1860 v zápase německé bundesligy.

Roy Makkay, nový klenot v sestavě Bayernu,se představil poprvé v duelu s Bochumí. Gól se mu vstřelit nepodařilo.