ACH JO. Lionel Messi (vpravo) smutní, Barcelona právě inkasovala gól od...

ACH JO. Lionel Messi (vpravo) smutní, Barcelona právě inkasovala gól od Valencie. | foto: Reuters

Výsledkový kolaps Barcelony vrátil do hry o titul madridské rivaly

• 33
Boj o španělský fotbalový titul je znovu otevřený, přestože ho už takřka držela Barcelona. Ta ovšem v poslední době tápe a po porážce 1:2 s Valencií ve 33. kole vrátila do boje své rivaly. Atlético už se na ni dotáhlo a Real Madrid ztrácí jediný bod. Do konce soutěže zbývá pět kol.

Barcelona zaváhala pětkrát z posledních šesti soutěžních zápasů. Z toho čtyřikrát ve španělské lize - naposledy prohrála 1:2 proti Valencii, která je přitom v horší polovině tabulky.

Messi a spol. tak nechtěně vrací do boje madridské rivaly.

Barcelona proti Valencii prohrávala po prvním poločase už 0:2. Po přestávce sice snížil Messi, ale vyrovnat či dokonce výsledek otočit už katalánský gigant nedokázal.

Barcelona je v čele tabulky jen díky lepšímu skóre. Atlético Madrid porazilo Granadu 3:0 a dotáhlo se na soka, kterého v týdnu vyřadilo z Ligy mistrů.

Strůjci vítězství Atlétika nad Granadou byli Koke a Torres. Po čtvrthodině hry Torresovu střelu zblokoval obránce, k odraženému míči se však dostal Koke a s přehledem zakončil. V 59. minutě si dvojice role vyměnila - Koke povedeným pasem našel Torrese a ten zvýšil. Na konečných 3:0 upravil Correa.

Jediný bod zpět je Real Madrid, který porazil Getafe 5:1 a chlubí se nejlepším útokem v soutěži.

Ronaldo a spol. se rozjeli k výborným výkonům i výsledkům. Z posledních deseti zápasů vyhráli devětkrát a jediné zaváhání proti Wolfsburgu v Lize mistrů napravili v úterní čtvrtfinálové odvetě.

Také na hřišti Getafe si počínali suverénně. O výhře rozhodli už v prvním poločase, kdy se trefili Benzema a Isco.

Po přestávce zvýšil Bale, takže favoritovi nevadila ani korekce skóre, když dal gól Sarabia. Před koncem navíc na konečných 5:1 zvýšil James a Ronaldo.

Výsledky 33. kola: FC Barcelona - Valencie 1:2 (63. Messi - 26. vlastní Rakitič, 45.+1 Mina), Atlético Madrid - Granada 3:0 (15. Koke, 59. Torres, 83. Correa), Getafe - Real Madrid 1:5 (84. Sarabia - 29. Benzema, 40. Isco, 50. Bale, 88. James, 90.+2 Ronaldo), Levante - Espaňol Barcelona 2:1 (23. Rossi, 66. Medjani - 7. Pérez), Las Palmas - Sporting Gijón 1:1 (3. Bigas - 48. Jony), Eibar - San Sebastian 2:1 (32. Enrich, 59. Escalante - 7. Zurutuza), Vigo - Betis Sevilla 1:1 (78. Pablo Hernández - 24. N’Diaye), Málaga - Bilbao 0:1 (53. García), FC Sevilla - La Coruňa 1:1 (21. Iborra - 81. Riera), Vallecano - Villarreal 2:1 (7. Guerra, 81. Miku - 20. Adrián).