Vladimír Coufal z West Hamu se snaží obejít Mathiase Jensena z Brentfordu.

Vladimír Coufal z West Hamu se snaží obejít Mathiase Jensena z Brentfordu. | foto: AP

West Ham nestačil na Brentford, Souček náhradníkem. Liverpool zdolal Leicester

• 21
Silvestrovské 18. kolo anglické fotbalové Premier League otevřely dvě předehrávky. West Ham se nevymanil z bídy a doma podlehl Brentfordu 0:2, je bod nad pásmem sestupu a týmy za ním mají zápas k dobru..Vladimír Coufal odehrál celé utkání, druhý český reprezentant Tomáš Souček z pozice náhradníka do hry zasáhl až v posledních minutách. Liverpool vyhrál 2:1 nad Leicesterem, zoufalcem večera byl hostující Faes, který si dal dva vlastní góly.

West Ham mohl jít do vedení již v páté minutě, Riceova dalekonosná střela ale mířila pouze do tyče. Převahu v úvodu zápasu domácí nezužitkovali a od 18. minuty prohrávali. Po dlouhém autovém vhazování se dostal k dorážce Toney. Po půlhodině hry mohlo být vyrovnáno, prudkou střelu Emersona ale pohotově vyrazil Raya.

Manchester City díky dvěma gólům Haalanda zvítězil v Leedsu

Těsně před koncem první půle šli hosté do dvougólového vedení, Toney přihrávkou poslal do úniku Dasilvu, který bez problémů zakončil. V základní sestavě West Hamu nastoupil Vladimír Coufal, kterého v 82. minutě doplnil Tomáš Souček. „Kladiváři“ jsou na 17. místě bod na pásmem sestupu.

Leicester šel na Anfieldu do vedení již ve čtvrté minutě, když rychlou akci zakončil v úniku Dewsbury-Hall. Ve 38. minutě bylo vyrovnáno, belgický obránce Faes si při snaze odkopnout centr srazil míč do vlastní sítě.

O sedm minut později již Liverpool vedl. Núněz sice při úniku trefil tyč, míč se ale odrazil k dobíhajícímu Faesovi, který nešťastně kopl míč do branky. Stoper Leicesteru je teprve čtvrtým fotbalistou, který v jednom utkání Premier League vstřelil dvě vlastní branky. V druhém dějství se do příležitostí dostávali zejména fotbalisté Liverpoolu, Salah ani Núněz ale šance nevyužili.

Páteční zápasy 18. kola: West Ham United - Brentford 0:2 (18. Toney, 43. Dasilva), Liverpool - Leicester 2:1 (38. a 45. obě vlastní Faes - 4. Dewsbury-Hall).

West Ham United - Brentford FC 0:2 (0:2)

Branky: 18. Toney, 43. Dasilva. Rozhodčí: England – Mainwaring, Meredith. ŽK:70. Coufal.

West Ham United Fabiański – Dawson, Ogbonna, Cresswell – Coufal, Rice (C), Paquetá (82. Souček), Emerson (64. Antonio) – Bowen, Benrahma – Scamacca.

Brentford FC Raya – Jörgensen, Pinnock, Mee – Roerslev, Jensen (59. Janelt), Nörgaard (C), Dasilva (67. Ghoddos), Henry – Toney (90+5. Jansson), Mbeumo (58. Wissa).

Přejít na on-line reportáž

Liverpool FC - Leicester City 2:1 (2:1)

Branky: 38. Faes, 45. Faes - 4. Dewsbury-Hall. Rozhodčí: Pawson – Perry, Ledger. ŽK:67. Soumaré.

Liverpool FC Alisson – Alexander-Arnold (86. Gomez), Matip, van Dijk, Robertson (62. Tsimikas) – Elliott (86. Bajcetic), J. Henderson (C), Alcântara – Salah, Núñez, Oxlade-Chamberlain (62. Keïta).

Leicester City D. Ward – Castagne, Amartey, Faes, Thomas – Soumaré – Pérez (71. Iheanacho), Ndidi (C) (59. Tielemans), Dewsbury-Hall, Barnes – Daka (15. Vardy).