Český fotbalista Ondřej Lingr (vlevo) oslavuje svůj gól v semifinále Nizozemského poháru se spoluhráči z Feyenoordu. | foto: Profimedia.cz

Supernáhradník Lingr zařídil finále, na gól mu stačí chvilka. Úžasný pocit, zářil

• 2
Schválně si tipněte, jací tři střídající hráči v probíhající sezoně stříleli za Feyenoord Rotterdam nejrychlejší branky. Na prvním místě je Ondřej Lingr, jenž se v září proti Heerenveenu trefil už po čtyřiceti sekundách na trávníku. Na druhém taky najdete českého fotbalistu. A na třetím?

Ano, zase exslávista Lingr.

Reprezentační záložník ve čtvrtek rozhodl o postupu Feyenoordu do finále Nizozemského poháru, dal vítězný gól při domácí výhře 2:1 nad Groningenem.

„Je to tak speciální a výjimečná chvíle,“ usmíval se před kamerou klubové televize. „Jsem zároveň hrdý, protože můj gól pomohl týmu postoupit do finále. Úžasné pocity,“ rozplýval se.

Lingr, který předchozí tři soutěžní zápasy Feyenoordu strávil na lavičce, přišel na trávník v 80. minutě za stavu 1:1. Už po necelých třech minutách si při náběhu do malého vápna ukázal Lukovi Ivanušecovi, kam mu má dát přihrávku, a z bezprostřední blízkosti poslal míč do sítě.

„Lukův pas byl báječný, jen jsem mu naznačil, kam chci balon, a on ho tam nasměroval,“ děkoval Lingr.

Byla to jeho třetí trefa od srpnového příchodu na hostování ze Slavie a velmi podobná těm předchozím. Zmínili jsme bleskurychlé entrée proti Heerenveenu (6:1), podruhé se prosadil v lednu na stadionu Vitesse, kde rovněž v závěru zápasu rozhodl o vítězství – tehdy po dvou minutách a čtyřiceti sekundách po střídání.

Teď mu statistici od příchodu na hřiště do gólu naměřili 2 minuty a sedmačtyřicet sekund.

Lingr tak dokonal obrat Feyenoordu, jenž od prvního poločasu prohrával. V 61. minutě vyrovnal slovenský obránce Dávid Hancko, bývalý hráč Sparty.

Feyenoord se 21. dubna ve finále, jež se bude jako tradičně hrát na jeho stadionu De Kuip, střetne s Nijmegenem. Rotterdamský tým je s 13 trofejemi druhým nejúspěšnějším týmem soutěže po Ajaxu, naposledy KNVB Beker ovládl v roce 2018.

„Tvrdě jsme osm měsíců pracovali, je super pocit být ve finále. Teď uděláme vše, abychom vyhráli i ten poslední zápas, abychom získali tu trofej,“ uzavřel Lingr.