Nejlépe si vedli Fukal s Němcem

Berlín - Z osmi českých hráčů, kteří se představili v 32. kole německé fotbalové ligy, vyhodnotili odborníci z magazínu Kicker nejvýše výkony Jiřího Němce ze Schalke 04 a Milana Fukala z Hamburku. Oba dostali průměrnou trojku. Němec pomohl svým výkonem v obraně k vítězství Schalke nad Wolfsburgem 2:1. Fukal přihrál v 21. minutě na gól Royi Prägerovi, který sice dostal Hamburk do vedení, ale duel s Kaiserslauternem skončil nerozhodně 1:1. O půl stupně horší známku dostali Fukalovi spoluhráči Marek Heinz a Tomáš Ujfaluši. Roman Týce z Mnichova 1860, který odehrál při vítězství nad Kolínem nad Rýnem 3:1 šestapadesát minut, byl ohodnocen čtyřkou.

Další nevýrazný výkon podal Tomáš Rosický z Dortmundu, jenž dostal známku 4,5; tak špatně zahrál podle odborníků z Kickeru pouze v 29. kole při berlínské porážce Borussie s Herthou. Nyní Dortmund s dvacetiletým špílmachrem v sestavě remizoval s Stuttgartem 0:0. Podprůměrnou čtyřku dostal Rosický už v minulém kole po remíze Dortmundu ve Wolfsburgu 1:1.

Ještě hůře dopadli Vratislav Lokvenc z Kaiserslauternu a Martin Čížek z Unterhachingu: oba obdrželi pětku. Lokvenc se neprosadil proti obraně Hamburku, Čížek strávil v Brémách, kde Unterhaching uhrál bezbrankovou remízu, na trávníku 64 minut.