Nantes - Paříž Saint Germain

Nantes - Paříž Saint Germain - Edouard Cisse z Paříž Saint Germain (vpravo) přihlíží, jak Jeremy Toulalan z Nantes střílí na branku. | foto: Daniel Joubert, Reuters

Lyon doma dostal čtyři góly od Rennes

• 2
Paříž - Fotbalisté Lyonu podruhé v letošním ročníku francouzské ligy padli. A zase doma. Po prosincovém porážce 1:3 s Lille tentokrát na Stade Gerland šokovaL Rennes, který dal dokonce ještě o gól víc. Hattrickem se blýskl nigerijský útočník Utaka. Jenže lyonskou vládu nad soutěží to neohrozilo. Druhé Bordeaux doma jen remizovalo.

Lyon vede o šest bodů a má zápas k dobru, druhé Bordeaux totiž doma neporazilo poslední Méty.

V divokém utkání byl už ve 20. minutě stav 2:2, obě mužstva nakonec přidala ještě po gólu. Domácí nicméně přišli o zraněného kapitána Vladimíra Šmicra, jenž musel střídat deset minut před přestávkou.

Celý zápas odehrál v dresu Auxerre obránce René Bolf, tým dokázal porazit 2:0 Toulouse.

Fotbalisté Paris St. Germain uhráli na hřišti Nantes pouze bezbrankovou remízu a ztratili šesté místo v tabulce.

Čisté konto pomohl hostům uhájit obránce David Rozehnal, a to i přesto, že se v 70. minutě nechal po druhé žluté kartě vyloučit jeho spoluhráč Sylvain Armand.

Český záložník Jaroslav Plašil vedl jako kapitán fotbalisty Monaka v nedělní dohrávce proti Lille, které na půdě knížecího týmu zvítězilo 1:0 a posunulo se na třetí místo. Hosté hráli od 51. minuty bez vyloučeného Makouneho, ale Monako si přesto nedokázalo v přesile poradit a naopak v 57. minutě inkasovalo.

V tabulce klesl Plašilův klub už na dvanáctou pozici.

Výsledky 28. kola
Nantes - Paris St. Germain 0:0
Auxerre - Toulouse 2:0
(20 Akale, 68. Kahlenberg)
Bordeaux - Mety 3:3 (17. a 19. Šammach, 70. Alonso - 15. Youla, 20. vlastní Roux, 44. Contout)
Le Mans - St. Etienne 0:1 (57. Postiga)
Lyon - Rennes 1:4 (37. Juninho z pen. - 19., 53. a 73. Utaka, 31. Gourcuff)
Nancy - Sochaux 0:3 (16. Dagano, 45+1. vlastní Lecluse, 87. Ilan)
Lens - Ajaccio 1:0 (17. Cousin)
Monako - Lille 0:1 (57. Odemwingie)
Štrasburk - Troyes 2:0 (13. Diane, 88. Abdessadki)
Marseille - Nice 1:0 (65. Maoulida)