Středa 14. dubna 2021, svátek má Vincenc
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Středa 14. dubna 2021 Vincenc

Kučera: Reprezentace mě mrzí

  12:05
Kdyby odešel do Německa dřív, nebo přestoupil do Sparty, možná by v kolonce startů v národním týmu neměl pochmurnou nulu. Tak jako každý má i Radim Kučera své kdyby, kterých ve slabších chvilkách zalituje.

V bundeslize potkává Radim Kučera uznávané fotbalové hvězdy. Na snímku v souboji s Kevinem Kuranyim. | foto: Profimedia.cz

Pozvánky do reprezentace se 34letý fotbalový univerzál Bielefeldu nikdy nedočkal. "Nepřišla, prostě to tak je. Mrzí mě to, ale vyloženě plakat kvůli tomu nebudu," říká Kučera v rozhovoru pro MF DNES.

Na bundesligu si za tři a pul roku bývalý kapitán Sigmy Olomouc zvykl. Na každosezonní boj o setrvání v nejvyšší soutěži ne. Po sedmnácti kolech je jeho Arminia Bielefeld jeden bod nad pásmem ponoru. Tradičně. "Věřím, že my už v tom umíme chodit, takže se zachráníme," tvrdí naprosto přesvědčivě.

Panuje se čtrnáctým místem po podzimu v Bielefeldu spokojenost?
No, mohlo to být určitě lepší. My jsme s konkurenty v boji o sestup uhráli jediný bod a to s Chotěbuzí. Jinak jsme s týmy, které jsou za námi, vše prohráli a sbírali jsme body s vrchem tabulky. Neřekl bych, že jsme herně nějak propadli, ale bohužel spoléháme doma na jediného střelce Artura Wichniareka.

Branky ostatních chybí?
Nejvíc gólů dal Artur, devět nebo deset. Ti ostatní zatím váznou.

Radim Kučera

Fotbalový obránce se narodil 1. března 1974 ve Valašském Meziříčí. Je odchovancem fotbalu ve Viganticích, stejně jako reprezentační útočník Milan Baroš, v obci na Vsetínsku s necelou tisícovkou obyvatel bydlí i obránce René Bolf. Radim Kučera po odchodu ze svého rodného klubu působil v Dukle Hranice, Frýdku-Místku, Opavě a Sigmě Olomouc. V české lize nasbíral celkem 280 startů a vstřelil v nich 25 branek. Od srpna roku 2005 hraje 188 centimetrů vysoký a 82 kilogramů vážící fotbalista v Arminii Bielefeld, za niž v německé bundeslize nastoupil 88 utkáním a zaznamenal 7 gólů.

Nebyla chyba, že odešel jihoafrický zakončovatel Zuma?
Tak odešel, ale on už minulou sezonu moc branek nedával, i když dělal určitě vítr. Jestli to byla chyba, nevím. Artur je ve střelecké formě, což je dobré, ale potřebujeme, aby se chytli i ostatní.

Včetně vás. Na podzim jste se ani jednou neprosadil.
Už mi to chybí. Naposledy jsem dal gól Frankfurtu asi před rokem. Standardky nám teďka taky moc nejdou. Nedáváme z nich žádné góly. Doufám, že to teprve přijde.

Očekáváte i tuto sezonu s Arminií boj o záchranu až do konce?
Teď jsme hráli dva roky o záchranu. Já doufám, že jaro zvládneme tak, abychom nebojovali o udržení do posledního kola. Ale bude to těžké. Jsou tam mančafty asi na stejné úrovni jako my a budou se chtít zachránit taky. Věřím, že my už v tom umíme chodit, takže se zachráníme. (pousměje se)

Za tři a půl roku v Bielefeldu jste si už zvykl na nervy v závěru sezony?
Tak zvykl... Chtěl bych hrát někde vpředu, nebo v prostředku, v klidu. Říkám, umíme v tom chodit, to je naše devíza. A aspoň o něco hrajeme, že jo? Je to atraktivnější, nervy.

Mladý trenér Michael Frontzeck je hlavním koučem u bundesligového týmu poprvé, vy jste v Armenii nejstarší hráč. Jak spolu vycházíte?
Michael je výborný chlap! Fotbalu rozumí, odehrál přes čtyři sta bundesligových startů, dokonce má i nějaké reprezentační. Vmančaftu vládne daleko lepší atmosféra než za předchozího kouče Ernsta Radim Kučera se radujeMiddendorpa. Akorát nám prostě chybí body. Mohli jsme jich mít daleko víc. Zápasy jsme herně zvládli, až ve Wolfsburgu jsme vyhořeli. Michael je velice dobrý trenér, jak po charakterové, lidské stránce, tak i po stránce tréninků. Nejsou s ním vůbec žádné problémy. Kolektiv dokáže vždycky před zápasem nabudit. Je to dobrý psycholog. Věřím, že na jaře mu to vrátíme mnohem víc a víc bodů také posbíráme.

Middendorp byl takový nelida?
S ním nebyl žádný vztah trenér - hráč. Vládnul dost tvrdou rukou. Vztahy mezi hráči a ním nebyly takové, jaké jsou s trenérem teď. Nepromlouval k hráčům, nebo že by za nimi chodil a něco projednával. I tréninky nebyly kvalitativně takové jako teď. Tým se moc nezměnil, ale hraje se určitě líp, když jste psychicky v pohodě, než když jste pod totálním tlakem sestupu a ještě na vás dělá tlak trenér, který jen vypouští hromy blesky a nedokáže vřelým slovem povzbudit nebo vyhecovat.

Frontzeck působil coby hlavní trenér jen v druholigových Cáchách. Nebojíte se, že mu budou v záchranářských pracích chybět zkušenosti?
Ale předtím dělal asistenta v Hannoveru. I Jirka Štajner mi řekl, že je to perfektní chlap. Chybí vážně jen body. Podzim jsme si pokazili tím, že jsme nevyhráli jeden dva zápasy se spodkem.

Čím si to vysvětlujete?
Nevím, to vysvětlit nedokážu. My skoro každou sezonu hrajeme lepší zápasy s lepšími mančafty, než s mužstvy, které jsou rovnocenné nám. Protože my nejsme tým, který by někoho vyloženě přehrál a když musíme tvořit, tak je to pro nás větší problém. Ale když přijedou celky, které chtějí hrát, vycházíme ze zajištěné obrany. Tohle nám víc vyhovuje.

Takže chudým dáváte, bohatým berete?
Přesně tak! To je každou sezonu. (usměje se)

Olomouc - Sparta: Kučera a HašekPoměrně pravidelně nastupujete na stoperu. Končí dlouhé období využívání vaší univerzálnosti?
Dokonce mi to trenér i řekl, ale také letos jsem odehrál tři zápasy na defenzivním záložníkovi, něco i na ofenzivním. Někdy v závěru chodívám i na hrot. Ale teď to spíš vážně vypadá na středního obránce, i když uvidím, co trenér vymyslí nyní. Když jsem hrával stopera, tak byl zraněný Andre Mijatovič, který byl minulou sezonu vynikající. S ním jsem hrál ve dvojici, dával důležité góly. Je nás tam pět stoperů, uvidíme, kam mě trenér dá. Mně se líp hraje na defenzivním štítu, ale hlavně jsem rád, že hrávám.

V Bielefeldu působila početná česká kolonie. Z kvarteta Gabriel, Kobylík, Kučera, Vacek jste zůstal jen vy. Nechybí vám krajané?
Češi mi chybí, ale kdybych je v Bielefeldu neměl v úvodu, kdy jsem neuměl řeč, bylo by to daleko těžší. Za ty tři a půl roku jsem už něco zvládl, takže se v pohodě domluvím. Češi mi chybí, ale některé české rodiny už tam znám a hlavně je v Německu má rodina. S Petrem Gabrielem máme stejně staré děti, takže s ním jsem trávil nejvíc času. Ale jinak, když se pořád hraje, není moc času na návštěvy. Naše manželky i s Kobylíkovou chodily do fitka, děti si spolu hrávaly. Chybí to, vzpomínáme na to, ale takový je život.

S kým tedy zajdete nejčastěji na kafe?
Nejlíp vycházím s Arturem Wichniarkem. Spolu spáváme na soustředěních na pokoji celou dobu, co tam jsem. A taky s Markusem Schulerem, který bydlí kousíček ode mě, takže spolu pokaždé jezdíváme autem. To jsou dva mně nejblíž. Ale parta je tam výborná. Na kafe nás chodí víc. Máme tam i Afričany, nebo kluky mluvící anglicky. To já moc neumím, takže je s nimi těžší jít na kafe (usmívá se).

Petr Gabriel zvolil návrat do Česka, vaše jméno bylo v hledáčku Sparty. Uvažoval jste vážně nad comebackem?
Vypadalo to, ale nakonec to nedopadlo. Děti jsou spokojené v Německu, já po fotbalové stránce taky, to se nedá s Českem srovnat. Takže to neklaplo. Mám zatím ještě rok a půl smlouvu v Německu, kterou bych chtěl dodržet. Budu mít šestatřicet aco bude potom, neřeším. Nikdy neříkej nikdy. Některé návraty nedopadly dobře. Pokud bude zdraví sloužit, chtěl bych vydržet co nejdýl. Návrat do české ligy by byl hezký, ale nechávám to zatím otevřené. Rok a půl chci dodržet a s Arminií nesestoupit. Šestatřicet let to už je pořádná porce. (usměje se)

Radim Kučera, Bielefeld

Jaké byly hlavní příčiny odmítnutí Sparty?
Celý den jsem strávil na Spartě. Jednal s panem Lavičkou, Chovancem i Křetínským. Bavili jsme se otom, co si představují, kde bych měl hrát atd. Potom mi poslali nabídku smlouvy, ale po krátkých domluvách, jsme to usekli. Už jsem to nenatahoval. Po sportovní stránce nejde českou ligu s bundesligou srovnávat. Samozřejmě hrály roli i finanční podmínky.

Vaše slova potvrdil návratem do Německa Tomáš Galásek.
Já se mu nedivím. Mám v Německu české kanály, na naši ligu se dívám v neděli večer nebo v pondělí odpoledne. Když tu atmosféru slyším a porovnám to s tím, co se děje u nás, na Schalke nebo v Dortmundu, kde je sedmdesát tisíc lidí, tak se to nedá srovnat. Díváte se na Příbram - Slavia, kde je třináct set diváků, to mi teď přijde až směšné.

Nepochybuji, že sledujete i Sigmu Olomouc, kde jste dlouho působil. Její trenér Zdeněk Psotka se v rozhovoru se čtenáři iDNES.cz vyjádřil, že kdyby měl možnost si přivést jakéhokoliv hráče, ukázal by na vás. Mluvili jste spolu o jeho přání?
Bavili jsme se o tom, už když trénoval devatenáctku. Já jsem jeho vyjádření četl a je to pěkné. Se Zdeňkem vycházím velice dobře a samozřejmě mu přeji, jak se mu se Sigmou daří. Já jsem tušil, že by to tam mohl stmelit. Olomouc je moje druhé bydliště kromě Valašska. Vyrůstaly tam mé děti, byl jsem tam spokojený. Odehrál jsem za Sigmu velkou porci zápasů. Jsem jí vděčný, ale ke konci jsem měl neshody s panem Kubíčkem. To byl jediný mezník. Myslel jsem si, že mi odchod bude usnadněn, ale ono se to pořád natahovalo, prodlužovalo. Tohle mi trošku Olomouc nahlodalo. V tu dobu jsem byl na ni naštvaný, tedy ne na Olomouc, ale na pana Kubíčka. Ovšem ono to časem vždycky přebolí. Jsem čtyři roky v Německu. Na Sigmu budu vzpomínat dobře, ale jestli se tam vrátím, to vám neřeknu.

Přesto si neodpustím teoretickou otázku. Je vám 36 let a angažmá nabídne Sparta i Sigma s trenérem Psotkou. Kam by vás to víc táhlo?
(rozesměje se) Mě do Sparty lákalo to, že mám hodně startů v české i německé lize a za tu dobu jsem nevyhrál českou ligu, ani Český pohár, ani německý. Nemám nic velkého. (zklamaně) Mám pár startů v Poháru UEFA, Radim Kučera se raduje z gólunehrál jsem ani Ligu mistrů. Do Sparty mě lákala daleko větší možnost uhrát titul a být na vyšších metách. Ale kdybych se tak v šestatřiceti rozhodoval, záleželo by na konkrétních věcech. Jestli bych se rozhodl pro Spartu, nebo Olomouc? Možná, že pro Baník. (směje se) Pro Spartu je lepší koupit mladého kluka, než šestatřicetiletého Kučeru.

Teď je otázka, jak se jí to vyplácí.
To je pravda. Není to o jednom hráči. Je potřeba to skloubit. V Bielefeldu jsem byl po svém příchodu v jednatřiceti letech devátý nejstarší. Byl tam Gabriel, Hein, Böhme. Ted už jsem nejstarší. (usměje se) Udělali omlazovací kůru, na tu doplatil Petr Gabriel. Pročistili to, nechali si tam jen dva třicátníky, mě a kapitána Kaufa. Jak se fotbalista blíží k pětatřicítce, tak už musí myslet na ledacos.

V rámci bundesligy byste dres neměnil?
Když jsem dal v jedné sezoně šest gólů, měl jsem nabídku z FC Köln a ještě jednu z Turecka, ale to mě doopravdy nelákalo. S Kölnem jsem koketoval a to mi pomohlo, že jsem v Bielefeldu prodloužil smlouvu o tři roky.

A vylepšil jste si podmínky.
Tak. Ta nabídka mi pomohla. Köln hrál v té době druhou ligu, ale podmínky mi dával lepší než Bielefeld. Ale tam jsem byl už zabydlený, děti si tam zvykly. Já jsem hráč, který nerad kočuje, jako někteří, co nevydrží hrát někde půl roku. Hrál jsem tři roky v Opavě, sedm v Olomouci ateď jsem tři a půl roku Bielefeldu.

Věrnost ke klubu je u vás typická.
Nejsem kočovník. Nemám to rád. Mám rád své jisté. Bielefeldu jsem vděčný, že mi dal v jednatřiceti šanci hrát bundesligu. Toho si cením.

Olomouc: Kučera výš než KrausKdyž jste působil v Olomouci, hovořilo se v souvislosti s vámi o národním dresu. Byl jste i v širší nominaci. Nebyl jste naštvaný, že reprezentace zůstala uzavřenou kapitolou?
Naštvaný nejsem. Samozřejmě mě to mrzí. V Olomouci jsem dostal párkrát pozvánku do širší nominace. Ta přišla i do Bielefeldu, ale užší mi nepřišla nikdy. Je mi to líto. Neříkám, že jsem si ten start zasloužil, jsou tam bombarďáci. Ovšem je sen každého si zahrát v reprezentaci.

Hráč jako vy, tedy v české lize patřící mezi nejlépe hodnocené fotbalisty se zkušenostmi z bundesligy, může brát jako křivdu. Aniž bych snižoval kvality Jiřího Kladrubského nebo Zdeňka Pospěcha, v reprezentaci se objevili prakticky hned po přestupu do Sparty. Nedokazujete to, že pro adepty z ostatních klubů je pozvánka hodně sváteční záležitostí?
No, možná na tom něco je. V Německu mi bylo řečeno, že pro mě byla hrozná škoda, že jsem do bundesligy přišel v tak pozdním věku. Se Spartou jsem jednal, měl jsem tam jít i z Olomouce. Ale taky chtěli za mě hodně peněz. Kdybych byl ve Spartě, možná bych se v repre objevil. Ale nebudu říkat, tenhle tam může být, tenhle ne. Je to taková politika.

Takže reprezentace není třináctou komnatou Radima Kučery?
Ne. Nemám z toho žádnou depku. Nemám z toho nic.

V Německu jste od roku 2005. Tamnímu životu jste už plně přivykl?
Abych pravdu řekl, když jsem byl mladší, tak jsem Německu nikdy nefandil. Nevím, jestli to bylo tím, že jsem se díval na staré české filmy o válce. Když to beru zpětně, tak mohu říct, že lidé tam jsou vážně dobří. Sousedi mi zezačátku, kdy jsem ohledně života tam nevěděl vůbec nic, hodně pomáhali. Život je tam výborný i co se týče lidské stránky. Takže jsem si zvykl a musím říct, že si zvykly hlavně moje děti, které tam šly v pěti respektive třech letech. Přechod zvládly výborně. Když jim teď řeknu, že půjdou do české školy, tak se netěší. V německé škole mají víc kamarádů, umí řeč. To je plus do života, za které jsem rád.

Nebudete tedy po konci kariéry řešit dilema, zda nezůstat natrvalo v Německu?
Dilema? Povím to takhle. Kdybych řekl, že zůstaneme v Německu, tak děti ani manželka nebudou nic namítat. Ale mně se tam zase tolik nelíbí, abych tam zůstal. Mně se libí na Valašsku. Domů se určitě vrátím.

Jaký je největší rozdíl v české a německé mentalitě?
Co jsem se setkal s lidmi, tak si myslím, že v Německu panuje menší závist, škodolibost. V Česku je toho víc.

Také svět sportu ovlivňuje finanční krize. Dotkne se i bundesligy?
Já osobně jsem to nezažil, ani sousedé si mi nestěžovali. Ale nějaké zprávy už přicházejí. Například automobilky také začaly propouštět. Ale že by klub nám sdělil, že bude muset jít s platy dolů, to ne. Myslím, že Radim Kučera přivádí tým Olomouce na hřištěBundesliga je natolik zabezpečená, že se už nemůže stát, co se stalo před osmi lety, když spadl Kirchův stav a vše se zhroutilo. Měli finanční problémy, museli snížit platy. Teď to mají posichrované z televizních práv a reklam. Myslím, že ekonomická krize postihuje lidi v Česku zatím víc i podle toho, co vidím doma na Valašsku. Lidé dostávají výpovědi.

Kluby se nebojí, že přijdou o sponzory?
Nevím. Nemám žádné zprávy. Mluvil jsem s trenérem a ten o tom neříkal nic. Naopak má vyhlédnuté tři posily. Bavil jsem se i se svým manažerem. Říkal, že kluby nakupují. Kdyby byla krize, tak by ty nákupy neprobíhaly.
 
V Německu tak asi víc fotbalovou veřejnost zajímá boom z Hoffenheimu. Co říkáte podzimnímu mistrovi?
Klobouk dolů, co předvádí. My jsme tam prohráli 0:3 i když si myslím, že to bylo trošku ovlivněné rozhodčím. Ale mají mladý perspektivní mančaft s dobrým systémem ofenzivního pojetí plný napadání. Ze začátku jsem jim moc nevěřil, protože příliš nenakupovali. Nechali si většinu hráčů z druhé ligy. Ale po úvodních zápasech šlo vidět, že mají výborné fotbalisty. Jsem zvědavý, jak jim to dlouho vydrží. Pro mě je samozřejmě favorit Bayern, ale asi takový, že když se zraní Ribéry, tak budou mít velké problémy.

Věříte, že Bayern získá titul?
Věřím. Mančaft je výborný, ale Ribéry jim dělá vesměs celou hru.

Trenér Bayernu Jürgen Klinsmann prohlásil, že jeho tým získá pochopitelně titul, ale Hoffenheim půjde určitě s ním do Ligy mistrů. Dá se s tím souhlasit?
Věřím, že jo. Navíc od jara budou hrát na svém stadionu v Hoffenheimu. Do teď hráli v Mannheimu. To jejich sílu ještě znásobí. To jak hrají a jak mají poskládané mužstvo, jim dává reálné šance na účast v Lize mistrů.

Kobylíkovy standardky mi v Bielefeldu chybí, třináctka ne, přiznává Kučera

Davida Kobylíka následoval do německého týmu kapitán Hanáků Radim Kučera, po nich zvolil stejného zaměstnavatele nadějný mladík Kamil Vacek. Přesto se mezi Bielefeldem a Olomoucí nevytvořil most, po kterém by pravidelně mohli nadějní fotbalisté Sigmy putovat do prestižní evropské soutěže.


"V té době se to tak setkalo. David tam byl první, já jsem přišel druhý, Kamil třetí. Vazba mezi Olomoucí a Bielefeldem ale není. Záleží na trenérovi. Před rokem se mě ptali na někoho z české ligy, na jméno si už nevzpomenu. V Česku ale hledají," vypráví jediný pozůstalý z olomoucké legie v dresu Arminie Radim Kučera.


Vacek moc zápasů v Německu i kvůli zranění neodehrál a zamířil do Sparty. Příběh mistra Evropy do jedenadvaceti let Kobylíka je barevnější. "David první sezonu hrával hodně, druhou míň a třetí už proseděl na tribuně. Vyměnili se trenéři, a když máte v kádru třicet hráčů, je to těžké. Nepadnete trenérovi trošku do oka a můžete být fotbalista, jaký chcete. Chybí nám jeho standardní situace. Ty zahrával výborně," vzpomíná Kučera s kapkou nostalgie a smutku.


Odchod technického obounohého záložníka do kyperské Nicosie sebou totiž vzal i účinný recept na góly z přímých kopů. "Když hrával, mohli jsme mluvit na sebe česky. Já jsem na něj zavolal, ať to kopne na přední tyč a on to tam kopl. I v Olomouci mi nahrával na hodně gólů. Změnou trenérů se změnil systém. Ten první Davidovi vyhovoval víc. Ten druhý mu vyloženě neseděl. Teď nehrává ani na Kypru, což je pro mě velkým překvapením," podivuje se nad současností svého kamaráda protřelý univerzál. "David musí vědět sám, kde udělal chybu, co je špatně, že se tak zabrzdil."


Moc ze svého herního stylu Kučera v Německu nezměnil. Trenéři si cení jeho univerzálnosti. Nastupuje ve středu obrany, zálohy a občas dle potřeby dochází i na "katastrofický scénář". Tak s oblibou mluvil extrenér Sigmy Petr Uličný o situaci, kdy svého kapitána posílal na samotný hrot. "To zůstalo," usmívá se 188 centimetrů vysoký Valach.


Inovací ovšem prošlo jeho oblíbené číslo dresu. Třináctku na zádech nenosí, ale nesmutní. "Přišel jsem do Bielefeldu a měl ji Michael Fink, ten je teď ve Frankfurtu. Samozřejmě jsem ji chtěl. Chtěl jsem si ji vzít další rok, ale nakonec jsem to neměnil. Třicetjedničku jsem si vzal, protože jsem přišel v jednatřiceti letech. Tak jsem si už dres nechal," vysvětluje. "Je to symbolika. Otočené 1 a 3. Je to vlastně to samé," dodává.


Stejně jako na Hané, tak i za hranicemi České republiky zůstává Radim Kučera oblíbencem kotle svého klubu. "Také tady na tom nejsem špatně. Když jsem dal šest gólů, tak jsem skončil v oblibě hlasování fanoušků druhý. S fanoušky Bielefeldu vycházím dobře," culí se.


Není důvod, aby tomu bylo jinak. S jeho výkony panuje spokojenost. Tu mu trochu kalí podzimní bilance: 15 startů, 0 branek. "Nemám vůbec žádné problémy, žádná kritika. Ale už bych byl rád, kdyby mi tam něco spadlo. Měl jsem smůlu. Vykopávali mi balony z čáry. Někdy s prominutím kopnete do hovna a dáte gól. Já věřím v dobré časy a věřím, že branky ještě vstřelím," říká odhodlaně.

Autoři: ,
KLUBZVRPSB
1.Manchester City32235467:2374
2.Manchester United31189461:3463
3.Leicester31175955:3756
4.West Ham United31167851:3955
5.Chelsea31159750:3154
6.Liverpool31157953:3752
7.Tottenham311471052:3549
8.Everton301461041:3848
9.Arsenal311361243:3545
10.Leeds311431449:4945
KLUBZVRPSB
1.Bayern Mnichov28205380:3665
2.Lipsko28186452:2360
3.Wolfsburg28159449:2654
4.Eintracht Frankfurt281411359:4053
5.Dortmund281441058:4146
6.Leverkusen28128845:3244
7.Union Berlín28913642:3440
8.Mönchengladbach281010848:4340
9.Stuttgart28109950:4439
10.Freiburg281071140:4237
KLUBZVRPSB
1.Atlético Madrid30207352:2067
2.Real Madrid30206453:2466
3.FC Barcelona30205569:2665
4.FC Sevilla30194744:2461
5.San Sebastian301211747:3147
6.Betis Sevilla301451140:4347
7.Villarreal301113643:3346
8.Granada301161336:5039
9.Levante309111037:3938
10.Bilbao309101139:3337
KLUBZVRPSB
1.Inter Milán30235269:2774
2.AC Milán30196557:3563
3.Juventus Turín30188461:2762
4.Bergamo30187571:3861
5.Neapol30192965:3459
6.Lazio Řím29174846:3855
7.AS Řím30166854:4454
8.Sassuolo301110949:4843
9.Hellas Verona301181138:3541
10.Sampdoria Janov301061439:4536
KLUBZVRPSB
1.Lille32209353:1969
2.Paris St. Germain32213871:2366
3.Monako32205767:3865
4.Lyon321810463:3164
5.Lens321410851:4452
6.Marseille321310943:3949
7.Rennes321391040:3548
8.Montpellier3212101052:5346
9.Nice321271341:4243
10.Mety321191236:3842
  • Nejčtenější

Slavia odmítla pokleknout, řeší v Anglii. Udělali jsme jiné gesto, oponuje klub

Seřadili se po části obvodu středového kruhu, chytili se kolem ramen. „Tak to ne, pánové, na svá místa na hřišti,“...

Arsenal - Slavia 1:1, domácí zahazovali šance, v nastavení je ztrestal Holeš

Slávističtí fotbalisté ve vyřazovací fázi Evropské ligy opět neprohráli. V prvním čtvrtfinále na stadionu Arsenalu...

Slavia - Sparta 2:0, derby pro lídra, rozhodl gól Holeše do šatny

Fotbalové derby číslo 298 vyhrála Slavia 2:0. Sparta měla slušný nástup, tři šance, ale když inkasovala gól do šatny,...

S helmou už do konce kariéry. Kolář: Jsem nadšený z výsledku i že jsem vydržel

Tři týdny po děsivém zranění hlavy si zase stoupl do brány. Chytal v ragbyové přilbě a kevlarové masce. Gólman...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Kamaru i Kúdelu řeší disciplinárka UEFA, slávista zatím dostal na zápas stopku

Etická a disciplinární komise UEFA po vyšetřování incidentů z utkání Rangers - Slavia zahájila řízení s fotbalisty...

Bláznivý voyeur Tichý. Žil jako bezdomovec, dnes jeho fotky stojí statisíce

Premium V jeho domě se fotky válely po zemi, padal na ně prach i bláto z bot. Na téměř každé z nich byla skvrna od kávy nebo...

Za fotky nehody Philipa nabízeli obří sumu. Neprodal jsem, říká exšéf Kladrub

Premium Když v roce 1996 přijela do Čech britská královna Alžběta II., snad nikdo nemohl velkému milovníkovi koní a jejich...

Svačiny jsou zbytečné. Stačí jíst dvakrát denně, vysvětluje profesor Anděl

Premium Nadváhu má v Česku až 44 procent mužů a 31 procent žen. A obezitu dalších 20 procent mužů a 18 procent žen. Statisíce z...

  • Další z rubriky

Sevilla si výhrou nad Vigem upevnila čtvrté místo ve španělské lize

Fotbalisté Sevilly zdolali ve španělské lize po obratu ve druhém poločase Celtu Vigo 4:3. Tým českého brankáře Tomáše...

Inter kráčí za italským titulem: jedenáctá výhra v řadě, jedenáctibodový náskok

Fotbalisté Interu Milán vedou osm kol před koncem italskou ligu stále o jedenáct bodů. Nepolevili ani v domácím utkání...

Everton remizoval v Brightonu, West Bromwich porazil Southampton

Fotbalisté Evertonu počtvrté za sebou v anglické lize nedokázali zvítězit a po remíze 0:0 v Brightonu zaostávají na...

Červená pro Ibrahimovice, Milán však v Parmě zvítězil i bez lídra

Fotbalisté AC Milán zvítězili v italské lize 3:1 na hřišti Parmy, přestože hráli od 60. minuty bez vyloučeného útočníka...

Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy
Úklid hotový raz dva! Přihlaste se o jeden z 10 mopů 1-2 Spray max od Viledy

Čistá podlaha snadno a rychle? 1-2 Spray max se perfektně hodí na rychlý každodenní úklid, kdy se vám nechce tahat s těžkým kbelíkem vody. Které...

Kuchyň mají na terase. Šílený plán mladých manželů je geniální

Honza a Katka se po svatbě nastěhovali do domu svých prarodičů. V patře, které obývají, jim však chybí kuchyň. A tak...

Princ Harry se vrátil do Británie na pohřeb dědečka, karanténu nestihne

Britský princ Harry přiletěl z Los Angeles na pohřeb svého dědečka prince Philipa. Na letišti Heathrow ho v neděli po...

Podstoupím úpravu prsou. Není čas cvičit a chroustat mrkev, říká Kalivodová

Andrea Kalivodová (43) se svěřila s tím, proč se rozhodla podstoupit remodelaci prsou. Operní pěvkyně v rozhovoru pro...

Pohřeb prince Philipa se bude konat 17. dubna, Harry dorazí bez Meghan

Buckinghamský palác oznámil, že pohřeb zesnulého prince Philipa se bude konat 17. dubna. Zároveň potvrdil, že princ...

Karel neskrýval, že chce syna, prozradila těhotná Lilia Khousnoutdinova

Lilia Khousnoutdinova (32) a Karel Janeček (47) se za pár týdnů dočkají miminka. Publicistka, návrhářka a cestovatelka...