BOJOVNOST. David Pizarro (vlevo) krade míč, na který se ještě snaží dosáhnout

BOJOVNOST. David Pizarro (vlevo) krade míč, na který se ještě snaží dosáhnout Fernando Llorente z Juventusu Turín. | foto: AP

AS Řím nevyužil zaváhání Juventusu, rozdíl mezi týmy zůstává tříbodový

• 0
Fotbalisté AS Řím mohli snížit ztrátu na první místo, ale slušnou možnost nevyužili. Na bezbrankovou remízu Juventusu s Fiorentinou navázali ve 14. kole italské ligy také jen nerozhodným výsledkem se Sassuolem 2:2.

Juventus ztratil body teprve potřetí v ligovém ročníku. Bez branek remizoval s Fiorentinou, které se povedly poslední tři zápasy - po výhrách ve Veroně a v Cagliari neprohrála ani s obhájcem titulu.

Větší šance se zrodily až v druhé půli, ale proti domácímu Cuadradovi i hostujícímu Evrovi zasáhli brankáři.

AS Řím mohl snížit ztrátu na lídra tabulky na pouhý bod. Jenomže šanci promhral, když jen remizoval 2:2 se Sassuolem.

K prvnímu gólu Sassuola z 15. minuty výrazně dopomohl římský gólman De Sanctis, jenž při odkopu nastřelil Zazu, od kterého se míč odrazil do brány.

O tři minuty později přidal třiadvacetiletý Ital druhou trefu. AS Řím obdržel na svém stadionu dvě branky během prvního poločasu v ligovém utkání poprvé od října 2011, kdy prohrával po prvním dějství s AC Milán 1:2.

Cestu za body si římský celek ještě více zkomplikoval v 50. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen záložník De Rossi.

Přesto Římané dokázali vyrovnat. Na 1:2 z penalty snížil Ljajič a ve třetí minutě nastavení tentýž hráč zařídil po přesné Florenziho přihrávce vyrovnání.

Neapol potřetí za sebou jen remizovala, tentokrát s nováčkem z Empoli 2:2. Proti nováčkovi soutěže musela po chybách v obraně dotahovat dvoubrankové manko. Zapata a střídající De Guzmán pak sice v rozmezí 67. až 72. minuty ztrátu dorovnali, ale vítězný gól už favorit navzdory dvěma gólovým šancím v závěru nepřidal.

Výsledky 14. kola: Fiorentina - Juventus Turín 0:0, AS Řím - Sassuolo 2:2 (78. z pen. a 90.+3 Ljajič - 15. a 18. Zaza), FC Turín - Palermo 2:2 (35. Martínez, 63. Glik - 16. Rigoni, 43. Dybala), Neapol - Empoli 2:2 (67. Zapata, 72. De Guzmán - 19. Verdi, 53. Rugani), Bergamo - Cesena 3:2 (45.+1 Benalouane, 50. Stendardo, 52. Moralez - 31. a 43. Defrel), FC Janov - AC Milán 1:0 (32. Antonelli), Parma - Lazio Řím 1:2 (45. Palladino - 45.+3 Mauri, 59. Anderson),  Inter Milán - Udine 1:2 (44. Icardi - 60. Bruno Fernandes, 71. Thereau), Cagliari - Chievo 0:2 (3. Meggiorini, 9. Paloschi), Hellas Verona - Sampdoria Janov 1:3 (37. Toni - 28. Eder z pen., 57. Okaka, 62. Gabbiadini).