Radost fotbalistů Barcelony

Radost fotbalistů Barcelony. | foto: Reuters

Fotbalisté Barcelony porazili Santander

• 2
Jednoznačným vítězstvím skončil úvodní zápas dvacátého kola španělské ligy, fotbalisté Barcelony v něm porazili Racing Santander. Skóre zápasu otevřel v osmé minutě kamerunský kanonýr Samuel Eto'o. Lídr tabulky střelců má na kontě už 15 zásahů, o čtyři víc než jeho pronásledovatelé Ronaldo a Diego Forlan.

Fantastický obrat se povedl večer fotbalistům Bilbaa, kteří porazili Pamplonu 4:3, i když po hodině hry prohrávali o tři branky.

Domácí tvůrce hry Yeste se nevzdal a v rozmezí čtyř minut snížil na rozdíl jediného gólu. Parádní zásah se mu povedl z přímého volného kopu ze 30 metrů, který zapadl do horního rohu branky. Hosté znervózněli a v závěru inkasovali ještě dvakrát, když vítěznou ránu namířil v 89. minutě Guerrero.

Radost z výhry už nepokazilo domácím hráčům a fanouškům ani vyloučení hrdiny Yesteho v nastaveném čase. Bilbao se posunulo v tabulce na osmé místo, Pamplona je o bod zpět devátá.

Čtyři góly v soupeřově síti slavili také příznivci La Coruni a Betisu Sevilla, jejich soupeři však nekladli skoro žádný odpor. Valencie neprohrála devět kol, ale její série dnes skončila na půdě Villarrealu. Hattrickem ji přetrhl Argentinec Riquelme a jeho krajan Aimar v poslední minutě z penalty už jen zmírnil prohru.

Real Madrid si poradil s předposlední Mallorkou, až když hosté hráli o deseti bez vyloučeného Iuliana.

Výsledek 20. kola:
Barcelona - Santander 3:0 (8. Eto'o, 74. Ronaldinho, 76. Deco), Bilbao - Pamplona 4:3 (61. a 65. Yeste, 84. Tiko, 89. Guerrero - 15. Garcia, 48. Webo, 57. Punal). Albacete - FC Sevilla 0:2 (36. Renato, 45. Antonito), Betis Sevilla - Numancia 4:0 (45. a 47. Oliveira, 15. Juanito, 25. Assuncao), La Coruňa - Espaňol 4:1 (22. a 62. z pen. Tristán, 10. Andrade, 81. Valerón - 17. Fredson), Getafe - Zaragoza 3:0 (13. Yordi, 15, Nano, 35. Cotelo), Levante - San Sebastian 2:1 (4. Nacho, 46. Congo - 53. Nihat), Villarreal - Valencie 3:1 (19. z pen., 45. a 90. z pen. Riquelme - 90. Aimar z pen.), Malaga - Atlético Madrid 1:0 (82. Rodriguez), Real Madrid - Mallorca 3:1 (36. Figo z pen., 80. Samuel, 90. Solari - 42. Campano)