Sparta - Teplice, Libor Došek ze Sparty (vlevo) se snaží zpracovat míč před teplickým obráncem Vlastimilem Vidličkou. | foto: Doležal Michal, ČTK

Zvonily tyče, pak se na Letné pískalo: Sparta - Teplice 0:0

• 189
Marná snaha, trápení, frustrace. Sparťanští fotbalisté doma nedokázali přehrát průměrné Teplice a po upachtěném výkonu v jedné z pondělních dohrávek 7. kola ztratili dva body za remízu 0:0. Přesto dál zůstávají první.

"Promeškali jsme první půli, v níž nám chybělo více vůle. V druhém poločase jsme dominovali, ale zase nás trápí ty šance. Když vidím našich statistiku, četnost střelby je vysoká, ale efekt nulový," řekl sparťanský kouč Vítězslav Lavička.

Nebyl to hezký zápas, hra byla často rozháraná kvůli velkému množství nepřesností na obou stranách.

Sparťané měli převahu, ale ne tlak, soupeře do problémů nedostali. Místo sprintů hráči vyklusávali, komorní atmosféra nikoho ke strhujícímu tempu nedonutila. Když někdo získal míč, neměl komu přihrát, většina spoluhráčů se na něj nezúčastněně dívala.

. on-line

utkání jsme sledovali minutu po minutě

Sparťané hráli lehkovážně, někdy až laxně. Stoper Řepka se často nestačil divit, když se na něj soupeři za poklidného přihlížení spoluhráčů řítili.

Teplice na Letné jen nebránily, po zisku míče se snažily rychle udeřit z protiútoku, ale do šance se nedostaly.

Nadějnou možnost hosté měli ve 24. minutě. Sparťané propadli po vlastní standardní situaci, Tepličtí běželi přes celé hřiště ve třech na dva. Doležalův centr směřoval na Juna, Kladrubský míč minul a neúmyslně zasáhl právě teplického útočníka nohou do obličeje.

Jenže Sudí Franěk si proti Spartě jasnou penaltu odpískat netroufl, pak znervózněl a dělal chyby. Hráčům mnohdy stačilo spadnout na zem, často nezaviněně, a získali standardní situaci.

A Franěk si také jako všichni domácí sudí nevěděl rady, jak pískat střety ve vzdušných soubojích u sparťanského dlouhána Doška.

Ten měl jednu z několika nadějných možností svého týmu. Pět minut před poločasem k němu propadl míč a on ho z 10 metrů poslal prudce vysoko nad.

To mnohem lépe stříleli Kisel, Matušovič a Kulič, ale hostující gólman Belic si s povedenými střelami poradil. Po hezkém Kuličově úniku sice na křižnou přízemní ránu nedosáhl, ale míč šel těsně vedle.

Když se už sparťané za gólem pachtili dlouho, fanoušci se začali bouřit, pískali a nadávali. A mohlo jim být ještě hůř, po nenápadném centru, který prošel přes obránce a nezachytil ho ani gólman Kozáčik, trefil Stožický z ostrého úhlu tyč.

V závěru se hra domácích zlepšila, sparťané zrychlili, zvýšili nasazení, občas přidali i nápad, ale gól dát nedokázali. Nejblíž k němu byl střídající Kušnír, ale z třinácti metrů trefil břevno.

"Každý získaný bod na Spartě má svou cenu a jsem rád, že jsme zvládli defenzivní činnost. V závěru jsme sice byli pod silným tlakem a měli i trochu štěstí, ale ani v těch chvílích jsme nezapomínali na ofenzivu," poznamenal teplický trenér Jiří Plíšek.