Vítězství znovu zachránil Fukal

P r a h a - Nejen hlavou, ale i nohama se dovede opřít do míče sparťanský obránce Milan Fukal. Nádhernou ránou v poslední minutě, která cinkla o tyč a zapadla do sítě, přivedl Spartu k první výhře v osmifinálové skupině Ligy mistrů. "Dokud bude existovat šance na čtvrtfinále, budeme se o ni rvát," řekl domácí trenér Ivan Hašek. "Rozhodne se příští týden v Portu." Hrdina Fukal v postup věří. "Do Porta poletíme vyhrát, nic jiného nám nezbývá," hlaholil. Podívejte se na tabulku skupiny A

Sparta Praha - Hertha Berlín 1:0

Zápas jsme sledovali minutu po minutě ZDE

Zápas Sparty s Herthou však mnoho krásy nepobral. Oč usilovněji se bojovalo, o to míň bylo na hřišti chytrosti, nápadů a plynulých akcí. Sparťané sice soupeře často zatlačili, ale v blízkosti branky jim docházel dech.

Nadějně vyhlížel sólový průnik Sionka v 18. minutě, jenže slibnou akci zmařil. O chvíli později postupoval s míčem Baranek, v rozhodující chvíli však nepřesně přihrál. "Hráli jsme dobře kombinačně, výborně v defenzivě. Vytvořili jsme si šance, ale v koncovce chyběl klid," řekl Hašek.

Hertha zahrozila poprvé až ve 23. minutě, kdy Daeí odcentroval a pozorný Blažek musel zachraňovat před Royem. To na převaze domácích nic neměnilo, Baranek předvedl první solidní střelu zápasu, leč šla vedle.

Náznak vtipu přišel od Lokvence, který v pokutovém území chytře přiťukl Rosickému, a ten bez přípravy střílel. Gólman Fiedler se ale zaskočit nenechal.

Hned v úvodu druhé půle se zaměřoval hlavou Lokvenc, míč však šel nad. Úporný boj, drobený v množství soubojů, pokračoval, nebezpečnější akce však měla Hertha. V 58. minutě Alves zakončoval bleskový únik střelou těsně vedle, vzápětí se na hranici pokutového území opřel do míče Konstantinidis a málem trefil horní roh branky.

Po další chybě Sparty unikl Daeí, odcentroval a nebýt bleskové reakce Blažka, mohl zblízka skórovat nabíhající Veit.

"O přestávce jsem upozorňoval, že to bude těžší. A také bylo," poznamenal dále Hašek. "Šance teď měla Hertha, ale gól jsme dali my. Už poněkolikáté těsně před koncem, to aby soupeř už nestačil vyrovnat."

Branka: 90. Fukal. Rozhodčí: Frisk (Švédsko). ŽK: Bolf, Hapal - Roy, Konstantinidis, Alves. Diváků: 9101. Poločas: 0:0.

Sparta: Blažek - Fukal, Jiří Novotný, Bolf, Gabriel - Hapal (66. Siegl), Jarošík, Rosický, Baranek - Sionko (74. Z. Svoboda), Lokvenc.
Hertha: Fiedler - Rekdal (90. Sanneh) - Herzog, Konstantinidis - Rehmer, Schmidt, Roy (79. Preetz), Michalke (21. Veit), Hartmann - Daeí, Alves.

Druhý výsledek skupiny A: Porto - Barcelona 0:2 (38. Abelardo, 59. Rivaldo). Pořadí: 1. Barcelona 10, 2. Porto 6, 3. Sparta 4, 4. Hertha 2.

Bolf se snaží zastavit pronikajícího Veita.

Baranek fauluje Hartmanna.

Dvacet milionů dolarů, taková je podle presidenta Sparty Košťála cena Tomáše Rosického na fotbalovém trhu. Na snímku je devatenáctiletý záložník (vlevo) v souboji s Iráncem Daeím při utkání Ligy mistrů Sparta - Hertha.

Hendrik Herzog z berlínské Herthy sprintuje s míčem pronásledován Liborem Sionkem ze Sparty v utkání na Letné.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37