Večeřa: Prohra nás musí nabudit

• 4
Ostrava - Premiéru na lavičce fotbalistů Baníku Ostrava má trenér Karel Večeřa za sebou. Jaká byla? „Výsledkově špatná, ale diváci určitě viděli, že jsme hráli na vítězství, šance byly na obou stranách, ale kvalita i štěstí byly tentokrát na straně Slavie,“ uvedl kouč po prohře se Slavií Praha 0:2.

Už jste s hráči utkání rozebíral?
Zatím ne. Záznam jsem už viděl. Teď ho sestříhám a ve čtvrtek se k zápasu vrátíme.

Co bylo příčinou vaší porážky?
Před zápasem jsme si byli vědomi, že kompaktnost naší obrany není ještě taková, abychom mohli být úplně spokojeni. I proto měl soupeř v prvním poločase po našich chybách velké šance, ale přežili jsme je. Zpočátku druhého poločasu jsme měli převahu, jenže nedali jsme gól a sami jsme z rychlého protiútoku inkasovali. Dát první branku, mohlo být vše jinak. Stadion by byl ještě více na naší straně.

Slavia nebyla v obraně kompletní. Nemrzí vás, že jste toho nevyužili?
Jenže v takové sestavě hraje až na výjimky dva tři roky. Jsem přesvědčený, že ze základu jí chyběl jen Latka.

Stopera Klimpla jste se rozhodl postavit do zálohy místo Bystroně, který nemohl hrát kvůli žlutým kartám. Jste s touto variantou spokojený?
Maroš to zvládá velice dobře. Potřebovali bychom ještě jednoho takového hráče, aby mohl být i v obraně. Bystroň nám bude chybět i v příštím utkání v Liberci. Je to oslabení.

Zvažujete změny v sestavě?
Je pravda, že výkony některých hráčů zůstaly za očekáváním. Záležet však bude na zraněních. Ještě uvidím, zda někteří dostanou opět příležitost, nebo nastoupí jiní.

Co může prohra na úvod ligy s týmem udělat?
Musí ho nabudit. Dvě třetiny zápasu se Slavií jsme hráli solidně. Jen jsme nedali gól.