Tomáš Ladra (vlevo) a Václav Procházka bojují o míč v zápase Zlín versus Mladá...

Tomáš Ladra (vlevo) a Václav Procházka bojují o míč v zápase Zlín versus Mladá Boleslav. | foto: Luděk Ovesný, MAFRA

Zlín - M. Boleslav 0:0, bezgólový ligový vstup, dvakrát zvonila tyč

• 1
Fotbalisté Zlína měli v otevíracím ligovém utkání k vítězství blíž, hosty z Mladé Boleslavi dvakrát spasila branková konstrukce.

Zlín v nejvyšší soutěži nad Boleslaví potřetí za sebou nezvítězil.

Domácí, jimž hned na startu ligy chybělo šest zraněných hráčů, zahrozili jako první. Jawo v páté minutě překvapivě vystřelil z velkého úhlu a trefil tyč za zaskočeným brankářem Polačkem. Po 20 minutách hry nacentroval hostující Ladra na Maška, ale ten zblízka hlavou mířil pouze do náručí gólmana Dostála.

ONLINE

Utkání jsme sledovali minutu po minutě.

Ve zbytku úvodního dějství měli mírnou převahu Středočeši, do větších šancí se ale nedostali, neboť zlínská obrana fungovala zodpovědně. Ve 44. minutě na opačné straně domácí Simerský hlavičkoval příliš vysoko.

„Zápas byl hodně o bojovnosti, jednoduchých míčích nahoru a soubojích o vypadlé balony. V tom byl soupeř první půli silnější, ale nepouštěli jsme ho do nebezpečných situací,“ řekl na tiskové konferenci zlínský trenér Jan Jelínek.

Hustý déšť, který na Letnou dorazil o přestávce, na začátku druhé půle více vyhovoval Moravanům. Jejich nápor mohl nejprve zužitkovat po rohu Jawo, ale neprosadil se stejně jako po centru od Čanturišviliho střídající Fillo, který zcela osamocen hlavičkoval mimo branku.

Boleslavští se osmělili v 65. minutě a hned z toho byla největší šance zápasu. Škoda se dostal sám před Dostála, který jeho střelu vyrazil kopačkou na roh. O 10 minut později zachránila hosty podruhé v utkání tyč. Silného centr chtěl Mareček odvrátit do bezpečí, na podmáčeném terénu se však ukopl a nastřelil konstrukci vlastní branky.

„Musím hráče pochválit, že si na podmáčeném terénu pohlídali kopačky a nedocházelo k fatálním podklouznutím. Výjimkou byla nešťastná situace Marečka, který se tou dobou už chystal ke střídání, naštěstí si brankář dobře postavil tyče,“ uvedl mladoboleslavský trenér Pavel Hoftych.

A když Polaček v samém závěru zasáhl také proti hlavičce střídajícího Silného, oba celky si na úvod sezony rozdělily po bodu. Boleslav v nejvyšší soutěži neprohrála popáté za sebou, Zlín v lize potřetí po sobě remizoval.

„Takové zápasy jsou také o standardkách, ty si oba týmy uhlídaly a proto je konečný výsledek 0:0. Byl bych velmi rád, kdybychom v takovém remízovém zápase urvali tři body, ale jeden odpovídá průběhu,“ připustil Jelínek.

„Typický zápas, jaký se hrává na startu sezony. Trochu nervózní, nikdo nechtěl prohrát. Obě strany měly své šance, ale remíza je spravedlivá. Možná by stav 1:1 nebo 2:2 duelu odpovídal více,“ poznamenal Hoftych, který v minulosti trénoval ve Zlíně.