Trenér Uličný chválil nové posily

Olomouc - Na dva slovenské soupeře zatím narazili v letní přípravě před novým ligovým ročníkem fotbalisté Olomouce. S Banskou Bystricí prohráli 0:1 a mistrovskou Žilinu porazili stejným rozdílem, když jediný gól Hanáků vstřelil Aleš Bednář. Právě útočník, který do Olomouce přišel po skončení uplynulé sezony a proti Žilině odehrál celý zápas, patřil k nejaktivnějším mužům na hřišti.

„Právě proto jsem jej kupovali,“ pochválil Bednáře olomoucký trenér Petr Uličný.

Kouč byl spokojen především s výkonem svého týmu v úvodní půli, kdy také padla jediná branka utkání. „Bylo to dáno tím, že jsme měli na hřišti silnější sestavu, zatímco hosté poslali kvalitní fotbalisty Barčíka s Ďuricou až do druhé půle.“

Po přestávce vyběhl na trávník v domácím dresu i kapitán Radim Kučera. „V prvním poločase jsme zkoušeli herní variantu pro případ, že by od nás Kučera přece jen odešel,“ prozradil Uličný.

„Do středu obrany se tak postavili Kovář s Hudcem a na krajích působili Roman Hubník a Glos. Docela to fungovalo.“

Kormidelník hanáckého mužstva zároveň přiznal, že kolem přestupu Kučery do anglického Blackburnu stále není jasno. „Je to rozjednáno. Musíme zkrátka čekat, i když bych pochopitelně chtěl, aby se celá věc rozhodla co nejdříve. Jenže pan Kubíček je v těchto dnech na dovolené, takže to bude ještě nějakou dobu trvat.“

V utkání s Žilinou chybělo Uličnému několik hráčů. „Oba slovenští reprezentanti Reiter s Babničem jsou s národním týmem v Japonsku.

Špiláček je po operaci se zády a první ligový zápas bude stát.

Zdravotní problémy měl i Vojtěch Schulmeister.“ Na hřišti se naopak objevily nové olomoucké posily. „Zkušenosti Kováře jsou na trávníku cítit,“ chválil třicetiletého stopera trenér Uličný.

„König zahrává výborně standardky a navíc může operovat v záloze i obraně. Kobylík má skvělý tah směrem dopředu, dozadu už je to trochu horší. Na levé straně za ním navíc působí Glos, který má také ofenzivní choutky.

Budeme proto muset ještě zapracovat na obranné fázi. Pravá strana s Königem a Romanem Hubníkem je přece jen o něco vyváženější.“ Další přípravný zápas čeká olomoucké fotbalisty v sobotu proti Hradci Králové. Hrát by se mělo od 17 hodin na hřišti ve Slatinicích.

1. AC Sparta PrahaSparta 30 24 4 2 70:26 76
2. SK Slavia PrahaSlavia 30 22 6 2 62:23 72
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 30 19 5 6 67:33 62
4. FC Baník OstravaOstrava 30 13 6 11 48:39 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 30 12 8 10 50:46 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 30 11 8 11 39:40 41
7. FC Slovan LiberecLiberec 30 10 10 10 46:46 40
8. SK Sigma OlomoucOlomouc 30 10 7 13 40:45 37