MÁM. Brankář Sparty Tomáš Vaclík má míč pod kontrolou, Lukáš Zoubele z Jablonce

MÁM. Brankář Sparty Tomáš Vaclík má míč pod kontrolou, Lukáš Zoubele z Jablonce je jiného názoru. | foto: Bořivoj Černý, MAFRA

V první půli jsem se skoro nudil, řekl Vaclík. V závěru si zachytal

• 7
Za žurnalisty přišel v dobrém rozmaru. První věta sparťanského brankáře Tomáše Vaclíka do namířených diktafonů zněla takto: "Hlavně se neptejte na ten gól, co jsme dostali," smál se po výhře 2:1 v Jablonci, jež jeho Spartě prodloužila pobyt na ligovém trůnu.

Tomáši, proč se nemáme ptát na vyrovnávací gól Jablonce?
Ta věta byla určená spíš pro vedle stojící chumel kolem Tomáše Přikryla, trošku jsem ho tím chtěl poškádlit. (usmívá se) Tomáš zažil zajímavý zápas: před vyrovnávacím gólem Jablonce se přes něj dostal Víťa Beneš, který pak skóroval. No a v poslední minutě pak Tomáš dal náš vítězný gól.

Co jste v tu chvíli prožíval?
Hodně se mi ulevilo, bylo to vyrovnané utkání, ve kterém ani jeden tým neměl moc šancí. A přitom šlo o první místo v lize...

Jak se vám líbila atmosféra na skoro vyprodaném stadionu?
Užíval jsem si ji. Víte, měl jsem strach, že přijde málo lidí, protože v Jablonci jich na fotbal obvykle moc nechodí. Na nás ale přišli a byli skvělí! Musíme poděkovat i našim fanouškům, že přijeli z Prahy a vytvořili nám takřka domácí prostředí.

Pomáhalo vám v posledních dvaceti minutách, kdy jste měl při jabloneckém tlaku nejvíc práce?
Rozhodně. Zatímco v prvním poločase jsem se skoro nudil, na konci jsem si zachytal. Po přestávce jsme zalezli a Jablonec nás dostal pod tlak, dral se dopředu přes nakopávané míče a Davida Lafatu. Toho vyrovnávacího gólu z 86. minuty je vážně škoda, zase jsme nedohráli zápas s nulou...

Je pro vás výhra velkým povzbuzením před čtvrteční odvetou o postup do Evropské ligy proti Feyenoordu Rotterdam?
Jsem o tom přesvědčený! Dokázali jsme vyhrát ohromně těžký zápas: v Jablonci moc týmů v téhle sezoně bodovat nebude, to mi věřte. Před Feyenoordem máme jen dva dny volna, musíme dobře zregenerovat a připravit se na to, že nás čeká zlomový zápas celé sezony.