Teplice? Šance na body byla

České Budějovice - Plni zklamání a také vzteku se vraceli domů fotbalisté SK České Budějovice po ligovém zápasu v Teplicích, který prohráli 2:4. Byli zklamaní z výsledku, protože na severu Čech měli na to, aby aspoň remizovali. Byli zklamaní i ze svého výkonu, protože nedokázali zabránit čtyřem inkasovaným brankám.

Vztek měli na rozhodčího kvůli jeho posouzení situace ze závěru prvního poločasu.
Přitom si hosté utkání skvěle rozehráli.

V minulé sezoně dokázali zvítězit na teplických Stínadlech 3:1, když jim vyšel hlavně začátek zápasu. Podobně se jim dařilo i v neděli.

Hned ve 2. minutě vedli a pak znovu ve 12. minutě. To už zvyšoval Mrkvička na 2:1, protože předtím vyrovnal Verbíř, klíčová postava domácích v duelu.

"Prvních 30 minut jsme hráli jako z partesu," vrátil se k utkání českobudějovický záložník Martin Vozábal. "Hráli jsme aktivně. Kombinovali jsme a dávali si to z první," doplnil ho obránce Michael Žižka. Jenže hrát třetinu zápasu nestačilo.

Trenér Jihočechů František Straka po utkání uvedl, že výsledek ovlivnily dvě věci. Tou první bylo odstoupení stopera Hunala ve 21. minutě. Trápila ho záda a i včera se jen těžko sunul od auta ke kabinám. Nahradil ho mladý Švehla, který hrál svůj první ligový zápas v životě.

V pohárovémduelu s Brnem ukázal, že ligovým hráčům stačí, ale naskočit do rozjetého zápasu v Teplicích bylo těžké. "Možná i s Tomášem Hunalem bychom ty góly dostali, ale je zkušenej a jistotu do obrany dává," tvrdil Vozábal.

Přidal se i Žižka. "Vlasta Švehla je dobrý fotbalista, ale potřebuje se ještě vykopávat. Naskočit do rozjetého utkání pro něj jako nováčka bylo strašně těžké," říkal obránce.

Druhým důležitým momentem byl střet Ljevakoviče s Černým v závěru prvního poločasu. Teplický hráč zatáhl soupeře za dres v pokutovém území. Sudí viděl zákrok před šestnáctkou. "Nejsem si úplně jistý, ale spíš to bylo ve vápně," vzpomínal druhý den Černý. "Já to viděl," doplnil spoluhráče Vozábal.

"Bylo to ve vápně a rozhodčímu jsem to říkal. Ani pomezní mu nijak nepomohl a musel to vidět taky." Tenhle moment hosty srazil. Místo, aby po půli vedli, odcházeli do kabin za stavu 2:3.

To se už potřetí v utkání prosadil Verbíř. "Byli jsme naštvaní a zklamaní," uvedl dále Vozábal. "V kabině jsme si sice o přestávce řekli, že budeme hrát jako v první půli, ale už to nešlo," dodal Žižka.

Podle Vozábala se třetí gól Teplic na mužstvu hodně podepsal. "Než jsme se z toho zklamání probrali, přidaly Teplice čtvrtou branku a už jsme na to nedokázali odpovědět," soukal ze sebe.

A na závěr přidal dva poznatky. "Měli jsme to skvěle rozehraný, ale bohužel jsme nehráli dozadu nic moc celé mužstvo," myslí si Vozábal. "A Verbíř, který měl svůj den, nás trestal."

Brankář Kučera litoval, že se mu 'doma' nevedlo

České Budějovice (rše) - To si nezasloužil. Brankář fotbalistů SK České Budějovice Pavel Kučera je oporou svého týmu. Litvínovský odchovanec předvádí výborné zákroky. Jenže tentokrát nebude na zápas v Teplicích, kde také chytal, vzpomínat v dobrém. Ještě než si stihl sáhnout na míč, dostal od Verbíře první gól.

Později inkasoval další tři a Jihočeši prohráli 2:4. "Co k tomu říct?" ptal se gólman Pavel Kučera.

Nečekali jste od utkání v Teplicích trochu víc?
Ten zápas nebyl šťastnej jak pro mě, tak pro mužstvo. Dostali jsme čtyři góly. Hrálo se nahoru dolů a pro brankáře to bylo těžké.

Vy jste hrál na stadionu, kde jste vyrůstal. Mrzí to?
Určitě. Možná mě to mrzí o to víc. V sezoně se mi zatím docela dařilo a potom vyjedu na stadion, kde jsem v uvozovkách doma, a dostanu tam čtyři góly.

Ovlivnilo ten zápas špatné počasí? Vždyť v úvodu dost sněžilo...
Počasí nebylo moc dobrý. Všude byl mokrý sníh a v brankovišti nám to vypískovali, takže jsme se odráželi z písku. Na to se ale nebudu vymlouvat. Dostal jsem čtyři góly a tak to prostě je.

Tu první branku jste možná mohl chytit, ne? Centr Verbíře prošel kolem vás do sítě.
Verbíř se tam uvolnil dobře a centroval do naší šestnáctky tak šikovně, že buď mi ten míč spadne za tyč, nebo to někdo z útočníků bude tečovat, a míč změní směr. Do poslední chvíle čekal, jestli to někdo netečuje, ale bohužel mi tam míč prošel a zapadl k tyči.

Při druhé brance vás zase nechala na holičkách obrana, ne? Verbíř pohodlně prošel celou šestnáctkou...
Druhý a třetí gól byly vlastně úplně stejné. Verbíř se jednoduše uvolnil ve vápně. Pohrál si s náma a ukázal, že je dobrej hráč. Zakončil to pokaždé dobře.

Trenér Straka tvrdil po zápase, že utkání mělo dva klíčové momenty. Prvním bylo odstoupení Hunala a druhým neodpískaná penalta v závěru poločasu. Zákrok ve vápně soupeře těžko můžete komentovat, ale jak jste vnímal odstoupení zkušeného Hunala?
Určitě to byl důležitý moment. Hunal je zkušenej stoper a přišel za něj mladej Švehla, který ještě nemá takové zkušenosti. Bylo to pro něj ohromně těžký. Ale souhlasím s trenérem, že když odešel Tomáš, celá naše obrana se dost zhroutila.

Ve druhém poločase už nešlo s nepříznivým stavem nic udělat?
Myslím si, že nás dostal hrozně dolů třetí inkasovaný gól. To rozhodlo o celém vývoji. Potom jsme dostali ještě čtvrtej. I když jsme měli nějaké šance, Teplice si už své vedení pohlídaly. Druhý a třetí gól byly stejné. Verbíř se jednoduše uvolnil.

Teplický Pavel Verbíř (vpravo) právě překonal českobudějovického brankáře Pavla Kučeru (uprostřed).

1. AC Sparta PrahaSparta 31 25 4 2 74:28 79
2. SK Slavia PrahaSlavia 31 23 6 2 67:23 75
3. FC Viktoria PlzeňPlzeň 31 20 5 6 70:33 65
4. FC Baník OstravaOstrava 31 13 6 12 48:44 45
5. FK Mladá BoleslavMl. Boleslav 31 12 8 11 50:49 44
6. 1. FC SlováckoSlovácko 31 11 8 12 41:44 41